حرف‌های تازه مومنی درباره ماجرای جنجالی تیم ملیمحمد مومنی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال می‌گوید از صحبت‌هایش درباره حضور بازیکنان در تیم ملی برداشت کاملا نادرستی صورت گرفته است.

به گزارش ورزش سه، طی روزهای اخیر صحبت‌های محمد مومنی مهاجم پیشین آبی‌پوشان پایتخت و عضو فعلی هیئت مدیره باشگاه استقلال حسابی میان اهالی فوتبال خبرساز شده است. او در بخشی از حرف‌هایش در برنامه ورزشگاه وقتی می‌خواست درباره سعید صادقی حرف بزند، اعلام کرد که باشگاه استقلال نمی‌تواند قول تیم ملی به بازیکنی بدهد و همین موضوع سرفصل بحثی مفصل شد که حالا محمد مومنی در گفتگویی با "ورزش‌سه" می‌گوید برداشت درستی از صحبت‌هایش نشده است.

 

* حرف‌هایم درست شنیده نشد، منظورم آپشن قرارداد بود
او اینطور حرف‌هایش را برای توضیح بیشتر درباره منظوری که داشته آغاز کرد و گفت:« برداشت درستی از حرف‌های من صورت نگرفت. شاید به خاطر زمان تلویزیونی و اینکه دیدگاه من به نحو درستی شنیده نشد، مقداری نسبت به ماجرا نگاه دیگری شده و برداشت‌های خلاف واقع انجام شده است. منظور من این نبود که رفتن به جام جهانی یا حضور در تیم ملی از طریق باشگاه‌ها هماهنگ می‌شود. من فردای آن روز هم در تلویزیون حضور داشتم و در برنامه شبکه سوم توضیح  دادم که منظورم آپشن‌های قرارداد است و اینکه برخی  بازیکنان با باشگاه‌ها قراردادهایی می‌بندند که در آن آپشن تیم ملی وجود دارد و دعوت به تیم ملی به مبلغ قراردادشان اضافه می‌کند.»

 

*یکبار دیگر حرف‌های من را گوش کنید
او سپس با اشاره به حرف‌هایش اضافه کرد:« شما یکبار دیگر صحبت‌های من را در برنامه ورزشگاه گوش کنید. منظور من این بود که باشگاه استقلال در چارچوبی که برای قراردادهای خود تعیین کرده به بازیکنان قول می‌دهد و هیچ موضوع فراقانونی‌ای یا قول اضافه‌ای به هیچ بازیکنی داده نمی‌شود. حتی اگر بازیکنی چنین توقعاتی داشته باشد ما به عنوان باشگاه استقلال آن را انجام نخواهیم داد؛ همین. و همینطور اگر بازیکنی می‌خواهد به تیم ما بیاید باید براساس همین داشته‌ها و براساسی منطقی که بر مدیریت باشگاه استقلال جاری است و چارچوبی که در اینجا وجود دارد، پیراهن استقلال را برتن کند.»

 

*همه ما خواستار موفقیت تیم ملی هستیم 
او ادامه داد:« البته شاید من در انتخاب کلماتم باید دقت بیشتری می‌کردم و اگر سوء تفاهمی در این زمینه ایجاد شده اصلا مد نظر من نبوده است. همه ما خواستار موفقیت تیم ملی در جام جهانی هستیم ومی‌دانیم که تیم ملی باید در فضای آرام‌تری به کار خود ادامه بدهد. قصد من ناراحت کردن کسی یا شوراندن طرفداران فوتبال هم نبود و صرفا این مسئله را به عنوان نکته‌ای که در کوران نقل و انتقالات باشگاهی به عنوان شایعه مطرح می‌شود بر زبان آوردم.»

 

*اصلا اینطور نبوده که تیم ملی را زیر سوال ببرم 
محمد مومنی در واکنش به این موضوع که احتمالا نگاه او به این موضوع صرفا پیشنهاداتی بوده باشد که باشگاه پرسپولیس به بازیکنان منتقل کرده، توضیحاتش را از سر گرفت و گفت:« من اصلا نه به باشگاه پرسپولیس کاری داشتم نه به جایی دیگر. من نگاه خودم را نسبت به چارچوب اختیاراتی که دارم به زبان آوردم. حالا اینکه دیگران یک طور دیگری از ماجرا برداشت کرده‌اند به خودشان ارتباط دارد. در واقع زیر سوال بردن ارکان فدراسیون و تیم ملی منظور من نبوده است. اینطور نبوده  که تیم  ملی را زیر سوال ببرم. تیم ملی افتخار هر ایرانی است و من هم یکی از ایرانیان هستم.»

 

*پشت سکوت آجورلو پشتش منطق وجود دارد
مومنی سپس در واکنش به حواشی پیرامون این روزهای باشگاه استقلال توضیح داد:« ما پارسال برای استقلال خیلی زحمت کشیدیم. به همین سادگی نبوده که تمام موانع برطرف بشود و راحت بگویند تیم قهرمان شد. سال‌های قبل هم افراد زیادی برای این تیم و این باشگاه زحمت کشیده‌اند ولی این اتفاق مهم برایشان رخ نداد. آقای آجورلو امسال هیئت مدیره همراهی در کنار خودش داشته و براساس سکوتی که پشتش منطق وجود دارد حرکت می‌کند؛ نه سکوتی که واهی بوده باشد.»

 

*خیلی‌ در فضای مجازی ما را می‌کوبند ولی ...
وی در ادامه با اشاره به انتقادات عنوان کرد:« حالا خیلی‌ در فضای مجازی ما را می‌کوبند و می‌زنند. البته مهم نیست که از ما انتقاد می‌‎شود، ولی اهداف ما اهداف ترسیم شده و به روزی هستند و برای سربلندی باشگاه استقلال قدم برمی‌داریم. شاید خیلی صبر و حوصله این قضایا را نداشته باشند و حرف‌هایی از این طرف و آن طرف می‌شنوند، ولی ما آدم‌های پخته‌ای هستیم که سرد و گرم روزگار را چشیده‌ایم و با منطق کارمان را پیش می‌بریم.»*مثل بقیه نیاز به ریخت و پاش و شلوغ کاری نداریم 
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در بخش دیگری از صحبت‌هایش به انتقاداتی پرداخت که پیرامون شرایط نقل و انتقالات باشگاه وجود دارد و در اینباره گفت:« خیلی‌ سیاست نقل و انتقالاتی ما را زیر سوال برده‌اند، در حالی که استقلال مدافع عنوان قهرمانی است و تیمی است که بیشترین ملی‌پوش را در اختیار دارد. عارف غلامی، مهدی‌پور، حسین‌زاده، حسینی و .. این‌ها بازیکنانی هستند که هر تیمی آرزوی داشتن‌شان را دارد. بنابراین ما برای فصل آینده نیاز به ریخت و پاش و شلوغ کاری نداریم. فقط باید باهوش باشیم و در پست‌های محدود یار بگیریم. ما را نباید با پرسپولیس مقایسه کنید که می‌خواهد تیمش را دوباره‌سازی کند و حالا ان‌شاالله در فصل آینده خواهیم دید بازیکنانی که آنها گرفتند چطور برایشان جواب خواهد داد. اما در مورد خودمان باز هم می‌گویم که استقلال یک تیم جوان با شاکله محکم است و حفظ بازیکنان پارسال اولویت اصلی ما در نقل و انتقالات خواهد بود.»

 

*اینطور نیست که بگویند خوابیدیم و کاری نمی‌کنیم
او سپس با استقبال از انتقاداتی که مطرح می‌شود، افزود:« اگر انتقادات به خاطر جلب توجه نباشد، خیلی خوب است، اما همسو شدن با عده‌ای که شاید یک مقداری براساس احساسات درونی عمل می‌کنند و البته این موضوع هم طبیعی است شاید چندان کار درستی نباشد. البته ما حتما برای آنها زحمت می‌کشیم تا استقلال سربلند باشد. اما اینطور نیست که ما کار نکنیم یا ما را متهم به بیکاری کنند. بگویند خوابیدیم و کار نمی‌کنیم و خیلی چیزهای دیگر که نمی‌خواهم بگویم. ولی ما برای باشگاه استقلال و نه تیم فوتبال استقلال در حال کار و فعالیت هستیم.»

 

*سوار بر موج کسانی نشوید که می‌خواهند خودشان را مطرح کنند
مهاجم پیشین استقلال در ادامه با اشاره به پروژه‌های بزرگی که هیئت مدیره باشگاه در تلاش برای اجرایی کردن آنهاست، بیان کرد:« ما اگر برای ساخت استادیوم کار می‌کنیم یا برای برپایی تلویزیون اختصاصی باشگاه، این‌ها الزاماتی هستند که سال آینده کنفدراسیون فوتبال آسیا از ما می‌خواهد. اگر ما بخواهیم در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کنیم، باید این توانایی‌ها را داشته باشیم. دیگران با احساسات کسانی که می‌خواهند خودشان را مطرح کنند، بر موج سوار نشوند و کمی منطقی باشند.»

 

*به اقتدار سرمربی خدشه وارد نمی‌کنیم
سوال بعدی از محمد مومنی درباره  برخی اسامی نظیر سعید عزت‌اللهی یا علی کریمی بود که نامشان پیرامون استقلال مطرح می‌شود. عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال اما نه اسمی را تایید و نه تکذیب کرد و در این مورد اینطور واکنش نشان داد:« ما هر نامی را که سرمربی بخواهد دنبال می‌کنیم. هر چه سرمربی تیم بگوید. همینطور که با سرمربی قبلی تیم هم همینطور بود و هر چه او می‌گفت را انجام می‌دادیم. خودمان هیچ کسی را نه توصیه می‌کنیم و نه کاری برایش انجام می‌دهیم. اقتدار سرمربی تیم را هیچ وقت خدشه‌دار نمی‌کنیم. کما اینکه قبلا هم اینکار را کرده‌ایم.»

 

*آقای آجورلو استقلالی است و برای باشگاه زحمت می‌کشد
درنهایت از محمد مومنی درباره برخی انتقادات نسبت به آجورلو پرسیدیم و اینکه برخی از علاقمندان به استقلال او را پرسپولیسی خطاب می‌کنند. او اما در واکنش به این سوال خیلی کوتاه توضیح داد:« آقای آجورلو استقلالی است و برای این باشگاه زحمت می‌کشد. ایشان مدیرعامل استقلال است.»

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------