جام باشگاه‌های فوتبال جهان لغو می‌شود؟جام باشگاه‌های فوتبال جهان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
شرایط سختی که فیفا برای میزبانی جام جهانی باشگاهی اعلام کرده است باعث شده هیچ کشوری تاکنون درخواست میزبانی این رقابت‌ها را ندهد و احتمال لغو این بازی‌ها وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از البیان، جام جهانی باشگاهی هر سال با حضور ۷ تیم برگزار می شود.

 

این رقابت ها با حضور قهرمان‌های ۶ قاره به اضافه تیم میزبان برگزار می شود اما شرایطی که فیفا جدیدا برای میزبان این بازی ها در نظر گرفته است باعث شده هیچ کشوری برای دوره جدید درخواست میزبانی ندهد و احتمال لغو آن وجود داشته باشد.

 

فیفا برای میزبانی جام جهانی باشگاهی در سال ۲۰۲۲ پرداخت ۲۵ میلیون دلار هزینه درخواست میزبانی (غیر قابل استرداد) را شرط قرار داده است.

 

روزنامه الریاضیه عربستان هم اعلام کرد که فیفا تاکنون چنین پیش شرط سخت گیرانه ای قرار نداده بود. این روزنامه عربستانی نوشت: فیفا علاوه بر پرداخت ۲۵ میلیون دلار اعلام کرده که تیم میزبان باید همه هزینه های تیم های شرکت کننده از جمله هزینه اسکان، حمل و نقل و غذا را تقبل کند و علاوه بر آن باید ۴ هتل پنج ستاره برای میزبانی و ۹ زمین تمرین و دو ورزشگاه برای برگزاری بازی ها معرفی شوند.

 

این روزنامه عربستانی هم تاکید کرد که با این شرایط سخت بعید به نظر می رسد که کشوری برای میزبانی این رقابت ها اعلام آمادگی کند.

 

تیم های رئال مادرید، الهلال عربستان، سیاتل ساندرز آمریکا و الوداد مراکش صعود خود را به جام جهانی باشگاهی در سال ۲۰۲۲ قطعی کرده اند این در حالی است که هنوز تکلیف قهرمان منطقه آمریکای جنوبی و اقیانوسیه مشخص نشده است.

 

جام جهانی باشگاهی در سال ۲۰۲۱ به میزبانی امارات برگزار شد و چلسی توانست جام قهرمانی را بالای سر برد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022