جزئیات شکایت یک میلیارد دلاری از رونالدورونالدو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
شکایت هنگفت یک میلیارد دلاری از کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی، ابعاد پیچیده و عجیبی دارد.

به گزارش ورزش سه، رونالدو به دلیل حمایت از سرمایه‌گذاری غیرقانونی صرافی بایننس با مشکلی جدی مواجه شده و شکایت‌هایی علیه او انجام شده است.

 

این ستاره پرتغالی در چند ماه گذشته توکن غیرقابل تعویض خودش را در همکاری با صرافی معروف و سرشناس بایننس معرفی کرد که تعداد بسیار زیادی هم با اعتماد به او حاضر به خرید این توکن شدند اما حالا شرایط به شکل عجیبی به ضرر او پیش رفته است. 

 

بایننس در روزهای اخیر با اتهامات بسیاری از جمله پولشویی و فروش اوراق بهادار بدون مجوز روبه‌رو شده که حتی منجر به استعفای مدیر این شرکت هم شده است. گفته می‌شود که این شرکت در معرض پرداخت جریمه هنگفتی است که ممکن است حتی منجر به ورشکستگی آن‌ها شود. 

 

زمانی که این بازیکن همکاری با این صرافی را شروع کرد، کم‌ترین قیمت توکن‌های مروبط به او نزدیک به 77 دلار بود و حالا ارزش همان توکن به کم‌تر از یک دلار رسیده است که ضربه بزرگی به اعتبار این بازیکن و اعتمادی که به واسطه معرفی او صورت گرفته بود زده است. 

 

او در نوامبر سال 2022 به‌صورت رسمی همکاری‌اش با این شرکت را اعلام کرد و تصمیم گرفت به دنیای توکن‌های غیرقابل تعویض و رمز ارزها وارد شود. این اتفاق در حالی رخ داد که موج علاقه به این توکن‌ها که چند سالی در فوتبال بسیار داغ بود، تا حد زیادی در آن زمان فروکش کرده بود. 

 

اما تغییر قابل توجه این شرایط باعث شد که بسیاری از کسانی که اقدام به خرید این توکن خصوصا در آمریکا کرده بودند، دادخواستی را علیه رونالدو به دادستانی این کشور ارائه کنند. آن‌ها تاکید دارند که به واسطه اعتماد به این بازیکن اقدام به خرید از بایننس کرده‌اند و به همین دلیل او مسئول از دست رفتن این سرمایه است. 

 

در این دادخواست به صراحت عنوان شده که رونالدو باید اعتراف کند که از امن نبودن این سرمایه‌گذاری خبر داشته و صرفا به دلیل دریافت دستمزدی هنگفت دست به این تبلیغات نادرست و فریبکارانه زده است. این در حالی است که بسیاری از آن‌ها حتی این توکن مربوط به رونالدو را نخریده‌اند و صرفا مدعی هستند که تبلیغ او برای بایننس باعث شده به این تصور برسند که تمامی رمز ارزهای مربوط به این شرکت امن و معتبر است. 

 

همچنین تعدادی از شاکیان معتقد هستند که این ستاره پرتغالی باید مشاوره‌های حقوقی مشخصی را برای تبلیغ این شرکت انجام می‌داد تا در مورد نحوه کار و اعتبار آن‌ها در فروش توکن، رمز ارز و اوراق بهادار به صورت دقیق خبر داشته باشد و اگر این کار را انجام نداده، پس شاید خودش هم در این کلاهبرداری دست داشته باشد. 

 

با توجه به مبلغ بالایی که در این پرونده در میان است، به احتمال زیاد دادگاهی برگزار خواهد شد که نمایندگان حقوقی رونالدو ملزم به حضور در آن و ارائه مدارکی هستند که بتوانند موکل‌شان را از اتهامات وارد شده مبرا کنند اما مشخص نیست که به‌صورت قطعی موفق به انجام این کار شوند. 

 

این مشکلی است که پیش از این برای شکیل اونیل، اسطوره بسکتبال آمریکا، هم به‌وجود آمده بود. همچنین فلوید می‌ودر، قهرمان بوکس، هم با پرونده مشابهی روبه‌رو بود و این پرونده‌ها ممکن است به رونالدو در حل مشکلش کمک کند. 

 

این اتفاق در حالی رخ داده است که پیش از این لیونل مسی هم دست به اقدامی مشابه زده بود و در واقع رونالدو و مسی تنها بازیکنانی هستند که در بازار داغ رمز ارزها در سراسر دنیا حاضر شده‌اند تبلیغاتی را در این زمینه انجام دهند. هرچند اتفاق رخ داده برای این ستاره النصر شاید باعث شود که لئو هم در آینده در روند کاری و قراردادهایش در این زمینه محتاطانه‌تر عمل کند. 

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------