اوسمار: هیچ ایرادی به تیم فصل گذشته ما وارد نیست/ چیزی که همه می‌بینند نتایج استاوسمار،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با یادآوری موفقیت‌های سرخپوشان در فصل گذشته تأکید کرد، به عملکرد آن تیم هیچ ایرادی وارد نیست.

به گزارش تسنیم، اوسمار لوس ویرا سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نفت و گاز گچساران در جام حذفی اظهار داشت: ما فصل پیش توانستیم در جام حذفی قهرمان شویم که جام سختی بود. در این جام‌ها تیم‌ها سورپرایزهایی دارند و معمولاً اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. اصلاً به همین خاطر هم مردم عاشق فوتبال هستند.

 

وی ادامه داد: با وجود اینکه در بازی اول به آلومینیوم باختیم، اما تیم ما شکل خوبی در سه بازی اخیر پیدا کرده است. ما در جام حذفی بازی‌هایی را شروع می‌کنیم که باید در 90 دقیقه نتیجه بازی را مشخص کنیم. فردا یک بازی خوب خواهد بود، چون تیم نفت تیمی است که فوتبال بازی می‌کند. امیدوارم فردا یک بازی خوب انجام دهیم و نتیجه بازی را آنطور که می‌خواهیم به نفع خودمان رقم بزنیم.

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره عملکرد بازیکنان جدید این تیم و اینکه آیا در دیدار فردا از ابتدا از آنها استفاده خواهد کرد یا خیر، گفت: برای استفاده از بازیکن جدید همیشه چالش‌هایی برای خود بازیکن و کادر فنی وجود دارد. ارتباطی که بین بازیکنان قبلی و جدید وجود دارد اینطور نیست که بگوییم در یک بازی خودشان را نشان دهند، ولی این چیزی که در تمرینات می‌بینیم و مطمئنم که روز به روز بهتر خواهند شد. ما تقویم بازی خیلی فشرده‌ای تا عید نوروز داریم و در تمرین امروز تصمیم می‌گیریم چه بازیکنی فردا بازی کند.

 

اوسمار در پاسخ به این سؤالی درباره جذب مهاجم خارجی و اینکه رضا درویش اعلام کرده است او درخواستی برای جذب مهاجم نداشته است، عنوان کرد: من درباره صحبت درویش نظر نمی‌دهم، ولی ما الان صرفاً فقط دنبال هر مهاجم نیستیم؛ دنبال مهاجمی هستیم که بتواند به ما کمک کند. ما باید یک بازیکن آزاد بگیریم، اما باید شرایط ما را داشته باشد.

 

«با توجه به اینکه فردا با یک تیم دسته اولی بازی دارید آیا باز هم علیرضا بیرانوند درون دروازه خواهد ایستاد یا بار دیگر به رفیعی اعتماد خواهد شد؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: من عادت ندارم در نشست‌های خبری ترکیب تیم را اعلام کنم. ما امروز تمرین خواهیم داشت و بعد از آن تصمیم‌گیری می‌کنیم.

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به تغییر نظرات با عملکرد کوتاه مدت او در پرسپولیس و تمجید از وی، گفت: من چه بگویم؟! دو روشی است که در مورد بازیکنان و کادر فنی نظر دهند؛ چیزی که همه می‌بینند، نتایج است. یک موضوع هم چیزی است که کادر فنی از تیم می‌خواهد و در زمین می‌نامند.

 

اوسمار در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه سرمربی تیم نفت و گاز یک استقلالی است آیا می‌توان این بازی را یک دربی نامید، توضیح داد: من مطمئنم که تمام تمرکز او روی هدایت نفت است، نه استقلال!

 

وی در مورد اتفاقات پیش از دیدار با ذوب‌آهن و پیدا شدن کاغذهای عجیب در رختکن تیمش توضیح داد: من قبل از بازی نمی‌دانستم چنین اتفاقی افتاده است و بعد از بازی هم از مصاحبه بازیکنان فهمیدم. در برزیل اعتقادات زیادی وجود دارد. ممکن است چیزهای زیادی را آدم ببیند، ولی به نظر من نتیجه بازی با این چیزها عوض نمی‌شود.

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه به نظر کارشناسان تیمش در سه بازی قبلی فوتبال هجومی‌تری نسبت به زمان گل‌محمدی بازی کرده است و او چه فلسفه‌ای در پرسپولیس دارد، گفت: فصل گذشته تیم ما سه قهرمانی به دست آورد و هیچ ایرادی نمی‌توانیم به تیم بگیریم. همه هواداران هم راضی بودند. وقتی یحیی گل‌محمدی حضور داشت ما این فلسفه را داشتیم که بتوانیم توپ را به دست بیاوریم و حفظ کنیم و گل بزنیم. کاری که ما می‌کنیم این است که از نقاط قوت بازیکنان استفاده کنند و بتوانیم گل بزنیم.

 

اوسمار تصریح کرد: شاید نظر شخصی برخی‌ها این باشد، اما به نظرم در فوتبال باید تعامل وجود داشته باشد. همانقدر که حمله می‌کنید باید دفاع کنید و شما در سه بازی قبل دیدید که این اتفاق در تیم ما افتاد.

 

وی درباره مشکلات مالی پرسپولیس و حضور درویش در تمرین روز گذشته عنوان کرد: هر کسی که کار حرفه‌ای انجام می‌دهد حق و حقوقی دارد. ما همیشه در چارچوب زمین سعی می‌کنیم وظیفه‌ای که داریم را به نحوی شایسته انجام دهیم. ما بخش مالی را به مدیریت، هیئت مدیره و سرپرست تیم واگذار کردیم تا تمرکزمان را در زمین داشته باشیم.

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در پاسخ به سؤالی درباره رنگ پیراهن مشکی‌اش و دلیل آن گفت: من رنگ مشکی را دوست دارم.

 

***

 

قربانی: برای تزریق روحیه مبارزه‌طلبی در جام حذفی شرکت کردیم

سرمربی تیم فوتبال نفت و گچساران گفت: ما بیشتر در جام حذفی شرکت کردیم که روحیه مبارزه‌طلبی را به تیم‌مان تزریق کنیم.

 

قربانی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

پیروز قربانی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: برای ما به‌عنوان یک تیم لیگ یکی که تازه به لیگ یک هم صعود کردیم و یک تیم شهرستانی هستیم، بهترین فرصت است برای بازیکنان و مجموعه باشگاه که از این عرصه استفاده کنند و جلوی تیم خوب پرسپولیس خودشان را نشان دهند. ما بیشتر در جام حذفی شرکت کردیم که روحیه مبارزه‌طلبی را به تیم‌مان تزریق کنیم.

 

وی درباره تقابل با پرسپولیس پس از تغییر کادر فنی این تیم خاطر نشان کرد: ما دو بازی گذشته پرسپولیس را آنالیز کردیم. پرسپولیس همیشه تیم خوبی است و امیدوارم که بچه‌های ما از این فرصت برای آینده خود استفاده کنند.

 

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در واکنش به این پرسش که به‌عنوان یک استقلالی، هواداران این تیم دوست دارند او با تیمش پرسپولیس را شکست دهد، عنوان کرد: طبیعتاً یکسری حساسیت‌های اینطوری ایجاد می‌شود. تفاوت دو تیم به لحاظ قدرت و فنی فاصله خیلی زیاد است. ما تیم خوبی هستیم و یک تیم باشخصیت. امیدواریم که بازیکنان ما فردا خودشان را نشان دهند و به فوتبال ایران عرضه کنند.

 

قربانی در پاسخ به این سؤال که حضورش در نفت و گاز تداوم پیدا می‌کند یا مسائلی پیش می‌آید تا مانند تیم‌های سابقش از نفت جدا شود، خاطر نشان کرد: من ابتدا بگویم که من انتخاب نکردم و انتخاب شدم. دو دسته مربی داریم، یک دسته مربیانی هستند که انتخاب می‌کنند، ولی من در دسته انتخاب شدن هستم. آن دسته از مربیان که انتخاب می‌کنند هم دو گروه هستند یکسری مربیان هستند که به لحاظ فنی آنقدر قوی هستند که خودشان انتخاب می‌کنند که فکر می‌کنم در ایران دو یا سه مربی با این شرایط داریم. گروه دوم مربیان هم انتخاب می‌کنند، چون خیلی روابط دارند. این رقابت عادلانه نیست که یک مربی یک تیم دارد و با توجه به روابطی که دارد، ولی حواسش هم به سه تیم دیگر هست و باعث می‌شود که این چرخه معیوب شود. شاید بی‌عرضگی من و امثال من است، البته من این بی‌عرضگی را دوست دارم و اگر فرصت شد خودمان را بالا می‌کشیم و اگر هم نشد که عیب ندارد و برای دوستان آرزوی موفقیت می‌کنیم تا چرخه معیوب ادامه پیدا کند. فرق آدم‌ها به لحاظ فنی و روابط مشخص است. من همه دوستان را نمی‌گویم، با اغماض سه چهار نفر براساس شایستگی جابه‌جا می‌شوند، ولی بقیه را همه بهتر از من می‌دانند و متأسفانه باعث می‌شود که این رقابت ناسالم باشد.

 

وی در واکنش به این موضوع که اگر در برخی شرایط، بهتر عمل می‌کرد شاید در حال حاضر شانس سرمربیگری استقلال را هم پیدا می‌کرد، گفت: من قبول دارم که در بعضی از زمان‌ها تصمیمات درستی نگرفتم، شاید در زمان بازی کردن در استقلال می‌توانستم بمانم و فوتبالم را در این تیم تمام کنم. شاید اگر به عقب برگردیم تصمیمات بهتری می‌گیرم. در دوران مربیگری داستان به طور دیگری بیان شد، برای مثال استراماچونی اصلاً مربی ایرانی نمی‌خواست و من هم برای حفظ شخصیت خودم و جایگاه مربی ایرانی همان شب انصراف دادم و غیر از این چیز دیگری نبود.

 

قربانی در پاسخ به این سوال که نگران بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس نیست، گفت: نگران نیستیم، شاید در سال‌های گذشته تیم نفت در جام حذفی شرکت نمی‌کرد، ولی ما از روز اول تأکید کردیم که در جام حذفی شرکت می‌کنیم تا بازیکنان‌مان بتوانند خودشان را به فوتبال ایران معرفی کنند و برای من هم می‌تواند بازی با پرسپولیس یک محک خوب باشد و امیدوارم بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

 

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در مورد اینکه در فوتبال ما توجه کمی به بازیکنان جوان می‌شود، گفت: به نظر من این مسئله از ریشه غلط است. ما نمی‌توانیم به زور بازیکن درست کنیم. بازیکن جوان اگر خوب باشد حقش را می‌گیرد. اینکه بگوییم و باشگاه‌ها را به زور ملزم کنیم که بازیکن جوان استفاده کند، جوانی که مایه این را ندارد که جای بازیکن 36 ساله را بگیرد، آن جوان آینده ندارد. ما هیچ نظارتی روی تیم‌های پایه نداریم و کارخانه بازیکن‌سازی ما چندین سال است که یک بازیکن تاپ را تولید نکرده. در لیگ برتر هم یکسری قوانین می‌گذاریم که یک باشگاه موظف است که از بازیکن جوان استفاده کند در صورتی که آن بازیکن جوان شایستگی ندارد و این موضوع باعث می‌شود کیفیت فوتبال ما پایین بیاید.

 

وی ادامه داد: بازیکن جوان ما باید خوب آموزش دیده باشد تا در لیگ برتر مربیان رغبت کنند که از آنها استفاده کنند. الان می‌بینم که می‌گویند تیم ملی باید جوان شود، در صورتی که این کار نیاز به زمان دارد و باید به نحو احسن از بازیکنان باتجربه‌مان استفاده کنیم و کم‌کم جوانان شایسته را به ترکیب تیم اضافه کنیم.  ما در این سال‌ها به هیچ وجه به تیم‌های پایه توجهی نکردیم. یکسری باشگاه‌ها که به باشگاه‌های بازیکن‌ساز معروف بودند مانند راه‌آهن، بانک ملی و ... از بین رفتند و دوستانی که از فوتبال تخصص ندارند وارد فوتبال می‌شوند، این مشکلات را به وجود می‌آورند، نمونه بارز آن هم شرایط باشگاه پاس که به همدان هبه شد و الان از این تیم هیچ چیزی باقی نمانده است.

 

وی درباره وضعیت حاکم بر استقلال و حاشیه‌های این تیم گفت: این تیم به لحاظ نتیجه‌گیری خوب کار کرده است و زمانی که یک تیم خوب نتیجه می‌گیرد کسانی که بیرون هستند کمتر اظهارنظر کنند بهتر است. استقلال روند خوبش را ادامه داده تا در پایان فصل بتواند قهرمان شود. این تجربه در چند سال گذشته و زمان مجیدی که با مدیریت باشگاه مشکل داشت، فینال جام حذفی را از دست داد. امیدوارم این تجربه امسال برای استقلال پیش نیاید. مدیرعامل و سرمربی تیم بهترین نفراتی هستند که می‌توانند مشکلات را حل کنند. من خودم را پیشکسوت نمی‌دانم، ولی به‌عنوان کسی که سابقه بازی در استقلال را دارم، عقیده دارم که در بعضی مواقع صحبت نکنیم تا تیم روند خوبش را ادامه دهد، بهتر است.

 

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در پاسخ به این سؤال که تیمش از سوی مسئولان استانی حمایت می‌شود یا خیر، تصریح کرد: نفت و گاز زیرمجموعه وزارت نفت است و یک تیم صد درصد دولتی به شمار می‌آید. یکسری قوانین است جلوی اینکه این تیم بتواند خودش را به لیگ برتر برساند و مدعی صعود باشد، اما این پتانسیل را ندارد. اول فصل همه دنبال حفظ تیم بودند، ولی الان خوب کار کردیم و در بعضی مقاطع مدعی صعود هم بودیم. شایستگی بچه‌های ما حضور در رده سوم هست. ما الان بدترین زمین را داریم که نمی‌توانیم از میزبانی‌مان استفاده کنیم که باعث شده خیلی از امتیازات را از دست بدهیم. مردم گچساران کاملاً این تیم را دوست دارند، ولی من شرایط میزبانی را در این فصل به لحاظ تماشاگر و زمین ندیدم.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------