آخرین اخبار ورزشی

اوسمار ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

اوسمار: برای مورچه پرسپولیس خوشحالم! | گل‌محمدی دو سه روز پیش خانه من چای خورد

اوسمار ویرا در کنفرانس خبری پس از بازی برابر شمس آذر حضور یافت و در مورد شرایط پرسپولیس برای کسب جام صحبت کرد. به گزارش ورزش…

نظر کارشناسان داوری درباره سه صحنه مشکوک بازی استقلال و مس رفسنجانداوری دیدار استقلال و مس رفسنجان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سه صحنه مشکوک داوری دیدار استقلال و مس رفسنجان را تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش ورزش سه، استقلال در شرایطی در هفته بیست و دوم لیگ برتر برابر مس رفسنجان به تساوی ۲-۲ رسید که این دیدار با صحنه‌های مشکوک و بحث برانگیزی همراه بود و این صحنه‌ها قضاوت گروه داوری مسابقه را تحت تاثیر قرار دادند.

 

اولین صحنه مشکوک در دقيقه ۵۰ بازی و روی گل دوم استقلال شکل گرفت؛ جایی که بازیکنان مس معتقد بودند توپ پیش از ورود به دروازه از زمین بیرون رفته است اما با این حال این گل پذیرفته شد.

 

همچنین در دقیقه ۷۸ مسابقه سجاد شهباززاده در پی برخورد با روزبه چشمی در محوطه جریمه سرنگون شد که داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

 

دو دقیقه بعد موقعیتی گلزنی برای استقلال ایجاد شد که ابتدا ضربه مهاجم آبی‌ها به تیر دروازه برخورد کرد و در ادامه مدافع مس شوت بازیکن استقلال را از روی خط برگرداند. در این صحنه بازیکنان استقلال اعتقاد به عبور توپ از خط دروازه داشتند؛ موضوعی که پس از پایان مسابقه نیز اعتراض باشگاه استقلال را به دنبال داشت.

 

کارشناسان داوری به بررسی این صحنه‌ها پرداخته‌اند:

 

 گل دوم استقلال توسط گوستاوو بلانکو (مشکوک به خروج توپ از زمین پیش از گل- دقیقه ۴۹)

✅ محمدرضا ابوالفضلی: علی‌رغم اینکه دوربین روی خط عرضی قرار ندارد، اما با همین تصویر نیز می‌توان متوجه شد که با توجه به فاصله زننده ضربه با خطِ دروازه، نه تنها توپ کاملا از خط عبور نکرده بلکه محل فرود توپ بر روی تیر افقی بوده است لذا گل در شرایط سالم به ثمر رسید. ضمن اینکه جای‌گیری کمک‌داور در این تصمیم گیری بسیار خوب است.

 

⚪️ محمدحسین ترابیان: از این زاویه دوربین قابل ارزیابی نیست که توپ به خارج زمین رفته یا نه. با توجه به جای‌گیری کمک داور، باید به تصمیم تیم داوری احترام بگذاریم.

 

⚪️ مهدی عالیقدر: با توجه به كيفيت و زواياي تصوير برداري و از آنجا كه تشخيص اين گونه صحنه‌ها غالبا به عهده كمك داور است و جاي‌گيري وي مناسب است لذا به تصميم اخذ شده احترام مي‌گذاریم.


⚪️ ابراهیم میرزابیگی: با توجه به اینکه دوربین روی خط عرضی قرار نداشت، نمی‌توانیم قاطعانه نظر بدهیم، اما باید در نظر بگیریم که کمک داور دقیقا روی نقطه کرنر حضور داشت.


✅ حسین عسگری: کماکان ضعف دوربین‌ها در پخش تلویزیونی مشهود و مشکل‌ساز است و نمی‌توانیم نظر قاطعانه بدهیم، اما با توجه به اینکه توپ ارسالی از پنج متر داخل زمین به روی دروازه ارسال شد و بعید است از زمین خارج شده باشد. ضمن اینکه کمک داور هم روی خط است.


✅ تورج حق‌وردی: به نظر تصمیم کمک داور در ادامه بازی صحیح هست، چون جای‌گیری مناسبی دارد.

 

✅ بابک وسیله‌بر: برای تشخیص درست این صحنه باید فیلمبرداری از روی خط دروازه باشد، اما به جهت حضور به موقع کمک داور در روی خط دروازه می‌توان به نظر ایشان احترام گذاشت، بنابراین ادامه بازی و گل سالم به ثمر رسیده است.

 

✅ سعید علینژادیان: با توجه به اینکه دوربین کاملا روی خط دروازه نیست، برای ما قابل تشخیص نیست. اما با توجه به جای‌گیری خوب کمک داور به نظر می‌آید تصمیم ایشان درست است و گلی که استقلال به ثمر رسانده، درست است.

 

برخورد روزبه چشمی و سجاد شهباززاده (مشکوک به پنالتی- دقیقه ۷۸)

✅ محمدرضا ابوالفضلی: در این صحنه شاهد یک تکل و دفع توپِ کاملا سالم توسط مدافع هستیم که هیچگونه خطایی بر روی مهاجم مرتکب نمی‌شود. تصمیم داور نسبت به اعلام ادامه بازی کاملا صحیح است.

 

✅ محمدحسین ترابیان: از این زاویه مدافع در چلنج با مهاجم با تکل صحیح، توپ مهاجم را می‌زند و مرتکب خطا نمی‌شود. ادامه بازی تصمیم درست داور

 

✅ مهدی عالیقدر: تكل زده شده توسط مدافع درست است و ادامه بازي تصميم صحيح داور مي‌باشد.


✅ ابراهیم میرزابیگی: روزبه چشمی روی توپ اثر می‌گذارد و خطایی انجام نشد.


✅ حسین عسگری: روزبه چشمی با تکل صحیح توپ را می‌زند و خود مهاجم هم هیچ اعتراضی به تصمیم داور ندارد. ادامه بازی تصمیم درست داور بود.


✅ تورج حق‌وردی: مدافع به درستی با تکل‌ توپ‌ را زد.

 

✅ بابک وسیله‌بر: مدافع با تکل صحیح توپ را دفع می‌کند و در ادامه برخورد طبیعی فوتبالی اتفاق میفتد، بنابراین ادامه بازی صحیح است. 

 

✅ سعید علینژادیان: تصمیم خوب داور در ادامه بازی. مدافع تیم استقلال کاملا توپ را می‌زند و هیچ خطایی صورت نمی‌گیرد.

 

شوت میلاد فخرالدینی به سمت دروازه مس (مشکوک به گل- دقیقه ۸۰)

✅ محمدرضا ابوالفضلی: متأسفانه ایندفعه کمک‌داور جای‌گیری مناسب قرار ندارد و با خطِ دروازه فاصله دارد اما نظر به اینکه هیچ بازیکنی مانع دیدِ وی نشده به نظر، تصمیم صحیحی اتخاذ نموده، چراکه با توجه به استقرار مدافع نارنجی در درون دروازه، پای ایشان از داخل، نزدیکِ خط قرار دارد پس در بهترین حالت شاید قسمت کمی از توپ، از خط عبور کرده باشد. با این تفاسیر توپ کاملا از تمامِ خط رد نشده و‌ گلی به ثمر نرسیده است.

 

⚪️ محمدحسین ترابیان: با این تصاویر و زاویه دوربین قابل ارزیابی نیست که  کل توپ از کل خط دروازه عبور کرده یا نه. با توجه به جای‌گیری کمک داور، به تصمیم تیم داوری احترام می‌گذاریم.

 

✅ مهدی عالیقدر: تكل زده شده توسط مدافع درست است و ادامه بازي تصميم صحيح داور مي‌باشد.
✅ ابراهیم میرزابیگی: با وجود اینکه زاویه دوربین مناسب نیست اما به نظر می‌رسد توپ به طور کامل از خط رد نشده است.


✅ حسین عسگری: باز هم مشکل قبلی وجود دارد و دوربین روی خط نیست و یک بازیکن هم جلوی دوربین قرار دارد. پای بازیکن مس ۱۰-۱۵ سانتی‌متر داخل دروازه است و برای زدن توپ اقدام می‌کند. با توجه به اینکه قانون می‌گوید تمام توپ باید از خط رد شده باشد و قطر توپ ۲۲ سانتی‌متر است، به نظر نمی‌رسد توپ گل شده باشد. ضمن اینکه باز هم کمک داور روی خط است.


⚪️ تورج حق‌وردی: با این زاویه‌ای که دوربین نشان می‌دهد مشخص نیست، ولی جای‌گیری کمک داور عالی است.

 

⚪️ بابک وسیله‌بر: در این صحنه نیز اگر فیلمبرداری از روی خط دروازه بود به قضاوت و نظر صحیح ما کمک می‌کرد. از طرفی متاسفانه کمک داور هم جایگیری مناسبی ندارد که اطمینان کاملی به نظر ایشان داشته باشیم. با عنایت به قطر ۲۵ سانتی توپ، ورود تمام توپ از تمام خط محرز نیست.

 

⚪️ سعید علینژادیان: باز هم می‌گویم با توجه به تصاویر تلویزیونی برای ما واقعا قابل تشخیص نیست اما باز هم با جای‌گیری خوب کمک داور باید به تصمیم‌شان احترام بگذاریم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------