شاهزاده ولزی، رنکینگ فوتبال جهان را دستکاری کرد!اخبار,اخبار ورزشی ,شاهزاده ولزی

صبح امروز رنکینگ فیفا به صورت رسمی اعلام شد و چندین نکته جذاب در آن دیده می‌شد.

با 22 پله صعود به رتبه دهم رنکینگ جهانی فوتبال رسیده است. در حقیقت این برای اولین بار بعد از سال 1958 است که ولز توانسته است به این رتبه در بین تیم های جهان برسد.

چهار سال پیش، قبل از آن که شاهزاده ولزی - گرت بیل - به عنوان یک فوق ستاره ظهور کند، این تیم در رده 117 جهان بود. در تمام این 4 سال، ولز روندی صعودی داشته است. تا آن که بالاخره این ماه، این تیم به رده دهم جهان رسید.

ولزی‌ها در یک سال گذشته، تنها یک دیدار دوستانه را به هلند واگذار کرده اند و باخت دیگری در پرونده ندارند. تاثیر گرت بیل در این 4 سال بسیار واضح و روشن است. او کاری با ولز کرده که هیچ کدام از بزرگان این کشور نتوانسته اند.

ولز در گروه خود در مقدماتی یورو 2016 فرانسه، در رده اول و بالاتر از بلژیک قرار دارد. ولز در آخرین رده بندی فیفا، بالاتر از تیم‌های اسپانیا، شیلی، فرانسه و ایتالیا حضور دارد.
دیگر نکته جذاب این رنکینگ،‌حضور رومانی دررتبه هشتم است. این برای اولین بار در 18 سال گذشته و بعد از آن نسل طلایی است که رومانیایی‌ها در چنین رتبه‌ای قرار می‌گیرند. از نوامبر 2013 تاکنون، رومانیایی‌ها فقط و فقط یک باخت، برابر الجزایر را تجربه کرده‌اند.

در رنکینگ جدید فیفا ؛ جزایر فارو با بیشترین صعود را در این رنکینگ داشته است. این کشور برای اولین به رتبه 74 فیفا رسیده است. پیش از این آن ها هیچگاه به رتبه‌ای بالاتر از 102 دست پیدا نکرده بودند.

 

اخبار ورزشی - خبرآنلاین

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------