افشای بند فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند | معاون حقوقی پرسپولیس:بیرانوند اجازه فسخ قرارداد ندارداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس بار دیگر در تابستان خبرساز شد و با فسخ قراردادش همه را شوکه کرد.

به گزارش ورزش سه، علیرضا بیرانوند که تابستان فصل گذشته با فسخ قراردادش و با توجه به پیشنهاد اغواکننده استقلال، هواداران این تیم را در شوک بزرگی فرو برد و در نهایت اما بار دیگر به جمع سرخپوشان بازگشت، اکنون بار دیگر دست به اقدام مشابهی زده است.

 

بیرانوند روز گذشته با ارسال درخواست فسخ قراردادش به سازمان لیگ، قرارداد خود را با پرسپولیس فسخ کرد تا بار دیگر ماجراجویی جدیدی را شکل دهد و به تیتر اصلی اخبار تبدیل شود. این در حالی بود که بعد از عقد قرارداد دو ساله در فصل گذشته، مدیران پرسپولیس مدعی شده بودند که تمامی مسیرهای فسخ قرارداد و دریافت رضایتنامه‌ این دروازه‌بان را بسته‌اند و او حتی در صورت در اختیار داشتن پیشنهاد (داخلی و خارجی) قادر به فسخ یکطرفه نخواهد بود و باید از باشگاه رضایتنامه دریافت کند.

 

اما اکنون دو هفته بعد از پایان لیگ، علیرضا بیرانوند بار دیگر با فسخ قراردادش این باشگاه را با چالش بزرگی مواجه کرده است. چالشی که صبر رضا درویش به عنوان مدیرعامل این باشگاه را نیز به پایان رسانده و او به تیم حقوقی باشگاه دستور داده با بررسی تمامی جوانب این اقدام، آن را تا حصول نتیجه برای سرخ‌ها دنبال کرده و ماجرا را تا محرومیت و دریافت جریمه نیز پیش ببرند.

 

اما پیگیری‌های خبرنگار ورزش سه مشخص کرده که دلیل درخواست فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند به چه منظور و با استفاده از چه بندی از قراردادش بوده است؛

 

شماره یک پرسپولیس با سود بردن از الحاقیه قراردادش و بند سوم آن اکنون موفق به دریافت فسخ قراردادش شده است. در این بند اینطور آمده که: " در صورتی که در پایان فصل، باشگاه کلیه مطالبات بازیکن را پرداخت ننماید بازیکن می تواند بعد از 15 روز از آخرین بازی فصل بیست و سوم، اعم از بازی های لیگ برتر یا حذفی، قرارداد خود را به صورت یکجانبه فسخ نماید.

 

    پرسپولیس آخرین بازی خود را 12 خرداد و برای مس رفسنجان به انجام رساند که از قضا علیرضا بیرانوند در دروازه این تیم حضور داشت و توانستند با برتری مقابل شاگردان محرم نویدکیا عنوان قهرمانی لیگ بیست و سوم را به خود اختصاص دهند. از آن تاریخ باشگاه پرسپولیس 15 روز فرصت داشت تا نسبت به تسویه حساب مالی کامل با این بازیکن اقدام کند. روز گذشته و با گذشت سه روز دیگر از این فرصت 15 روزه، علیرضا بیرانوند اقدام به دریافت فسخ قرارداد کرده و به نظر می‌رسد با این شرایط فسخ قرارداد او قانونی باشد و باشگاه موفق به انجام اقدام قانونی علیه وی نشود!

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

علیرضا بیرانوند نزدیک به 2 میلیارد و اندی از باشگاه پرسپولیس طلب دارد و این در حالیست که پاداش‌های این فصل نیز برخلاف تصور این دروازه‌بان جزو درصد قراردادی‌اش ثبت شده است! با این حال همانطور که عنوان شد طبق قرارداد الحاقیه، حتی در صورت باقی ماندن ریالی از قرارداد او قادر خواهد بود از 15 روز درخواست فسخ یکطرفه قراردادش را داشته باشد و اکنون این اقدام را صورت داده است.

 

با این حال با توجه به فضای هواداری شکل گرفته و موضع‌گیری مدیریتی، بعید به نظر می‌رسد اینبار فسخ قرارداد دو طرف بار دیگر منتهی به نشست دوباره و توافق شود و شرایط اینطور به نظر می‌رسد که باید پایان راه این دروازه‌بان و پرسپولیس را پیش‌بینی کرد.

 

معاون حقوقی پرسپولیس:بیرانوند اجازه فسخ قرارداد ندارد

هومن هدایتی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در جمع خبرنگاران در مورد فسخ قرارداد ببرانوند گفت: این موضوع تکراری است و  ما فصل گذشته شاهد این اتفاق بودیم . قرارداد ۱۱۸۵ آقای بیرانوند قابل فسخ نیست و ایشان تمام مطالبات را دریافت کردند و از نظر حقوقی امکان فسخ نیست و دیگر باید مدیران باشکاه تصمیم بگیرند که چه تصمیمی انجام بدهند.

 

او در مورد طلب فصل گذشته بیرانوند اظهار داشت: اینکه از فصل گذشته کسی طلب داشته باشد موضوع دیگری است و مربوط به این قرارداد نیست و حق  فسخ نسبت به فصول گذشته را نمی‌توان در قرارداد این فصل اعمال کرد.

 

وی افزود: ایشان قراردادشان را فسخ کردند و ما با قرارداد منسوخ مواجه شدیم. هرچه بوده مربوط به قرارداد ۱۱۵۸ بوده است.

 

هدایتی درباره فسخ بیرنوند ادامه داد: ایشان نوتیس ندادند. مقررات ناظر این دستورالعمل مستند به ماده ۵۱ انضباطی، از قوانینی است که وصف الزام اور دارد و با توافق هم فسخ نمی‌شود. یعنی من و شما هم نمیتوانیم قراردادی بنویسیم برخلاف مقررات. باشگاه پرسپولیس هم این کار را نکرده و نمیکند و به هیچ وجه باشگاه زیر بار نوشتن قرارداد  برخلاف مقررات نمی‌رود. هرچه بوده برای قرارداد ۱۱۸۵ بوده است.

 

معاون حقوقی پرسپولیس درباره فسخ قرارداد گفت: امروز نوتیس دادند و قرارداد ۱۱۸۵ فسخ شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------