گل‌ محمدی: رئال مادرید با همین لقب نابود شد/ این پرسپولیس کهکشانی نیست گل‌ محمدی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص نقل و انتقالات تیمش صحبت هایی کرد.  

به گزارش طرفداری و به نقل از خبرورزشی، کم نیستند کسانی که معتقدند تیم پرسپولیس بهترین خریدهای تابستانی امسال را انجام داده و کهکشانی است. لقب کهکشانی از سالها پیش متعلق به پرافتخارترین تیم اسپانیا و اروپاست. تیم فوتبال رئال مادرید یکی از بزرگترین و پرافتخارترین باشگاههای فوتبال در جهان است و همه ساله به دنبال جذب بازیکنان بزرگ نیز می رود. بازیکنانی که با ورود خود به این تیم در سال های گذشته، لقب کهکشانی ها را برای این تیم اسپانیایی به ارمغان آورده اند. لقبی که شاید تنها برازنده این تیم در دنیای فوتبال باشد. اما شاید پرستاره ترین تیم رئال مادرید مربوط به حدود ۲۰ سال پیش باشد.

 

آغاز کاربرد اصطلاح کهکشانی ها به دوران سیاست فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید بازمی گردد که در هر فصل حداقل یک ابرستاره کلاس جهانی را به ترکیب رئال مادرید اضافه می کرد. امروزه واژه کهکشانی ممکن است برای اشاره به تمام سوپراستارهای فوتبال صرف نظر از بازی کردن یا نکردن برای رئال مادرید، مورداستفاده قرار می گیرد. تیمی که در یک پروسه چهار، پنج ساله لوئیس فیگو (با قیمت ۶۲ میلیون یورو)، زین الدین زیدان (با قیمت ۷۷ میلیون یورو)، رونالدو (باقیمت ۴۶ میلیون یورو)، دیوید بکام (با قیمت ۳۷ میلیون یورو) و… را خریداری کرد اما این تیم چند سال ناکام ماند تا در نهایت پرس از سمت خود بر کنار شودا

 

حالا یحیی گل محمدی سرمربی باتجربه پرسپولیس اصلا تمایلی ندارد که تیمش را با لقب کهکشانی‌ها صدا بزنند. او در حاشیه بازی دوستانه با نساجی در پاسخ به سوالی در رابطه با کهکشانی بودن پرسپولیس گفت:

 

    کدام کهکشانی؟ ما بازیکنان خوبی در چند پست خریدیم که می توانند به پرسپولیس کمک کنند اما دادن لقب کهکشانی یا کهکشانی ها اصلا و ابدا درست نیست. شما اگر دقت کرده باشید، تیم های رقیب هم خریدهایی در پست های مختلف انجام داده اند. شاید پرسپولیس یک مقدار زودتر شروع کرد و این تصور به وجود آمد که تیم ما کهکشانی است در حالی که این طور نیست.

 

وی ادامه داد:

    شما لطفا بروید، تحقیق کنید و ببینید چه بازیکنانی در دو، سه سال اخیر از پرسپولیس جدا شده اند. ستاره های بزرگی از تیم رفته اند و ما این فصل برای پر کردن جای خالی آنها خرید کرده ایم. بازیکنان خوبی هم خریده ایم که در تمرینات و بازی های دوستانه عالی ظاهر شده‌اند. گروهی هم از قدیم بودند که امروز با باانگیره فراوان به تیم کمک می‌کنند اما این لقب و حرف‌های این چنینی بار روانی اضافه به تیم وارد می‌کند. 

 

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد:

    فوتبال‌دوستان به خوبی به خاطر دارند که حدود ۲۰ سال پیش همین القاب به خاطر خرید فیگو، رونالدو، زیدان و … به رئال مادرید داده شد، اما در نهایت چه شد؟ این تیم پس از یک قهرمانی اروپایی و لالیگا، سه سال متوالی اگر اشتباه نکنم نتوانست جام بگیرد و نابود شد! تازه ان تیم واقعا کهکشانی بود و ابرستاره‌های دنیای فوتبال را خریده بود. بنابراین چنین بحث‌هایی در خصوص پرسپولیس جالب نیست. 

 

گل‌محمدی در پایان گفت:

    شما می‌‌دانید ما هنوز مهاجم می‌خواهیم و نتوانستیم این ضعف خود را در فصل گذشته مرتغع کنیم و دیگر هم نمی‌خواهم به آن بپردازم اما امیدوارم زودتر بتوانیم در این بخش پرسپولیس را تقویت کنیم. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022