۲ دروغ بزرگ در خصوص ایران، انگلیس و جام جهانی! تیم ملی ایران ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
۲ میهمان دیروز برنامه‌های ورزشی ادعا‌های دور از واقعیتی در خصوص تیم ملی ایران مطرح کردند. 

برنامه‌های ورزشی روز جمعه تلویزیون میزبان دو چهره حاضر در کادر تیم ملی ایران در جام جهانی بودند. مهدی محمدنبی که با حفظ سمت نایب‌رییسی فدراسیون فوتبال به عنوان سرپرست تیم ملی را همراهی می‌کرد در شبکه پنج و مارکار آقاجانیان، دستیار باسابقه کارلوس کی‌روش در تیم ملی در شبکه یک سیما حاضر شده و به تشریح عملکرد تیم ملی در جام جهانی پرداختند.

 

اما نکته‌ای که در این بین مشهود بود، مطرح‌کردن صحبت‌هایی به دور از واقعیت در مورد تیم ملی انگلیس بود که هر یک از دو، به نحوی به ارائه اطلاعات نادرست در مورد این تیم پرداختند.

 

مهدی محمدنبی، سرپرست تیم ملی در جام جهانی در گفتگوی دیروزش در برنامه ورزشگاه در توجیه عملکرد تیم ملی در قطر مدعی شد ایران دو گل به انگلیسی زده که در یک سال اخیر گلی دریافت نکرده بود!

 

گزاره‌ای عجیب که با مراجعه‌ای کوتاه به آمار بازی‌های قبلی سه‌شیر‌ها صحت آن به کلی زیر سوال می‌رود چرا که انگلیس طی بازی‌های یک سال اخیرش، در شش بازی از هشت بازی پیش از برگزاری جام جهانی موفق به بسته‌نگه‌داشتن دروازه‌اش نشده بود و از آلمان چهار گل در دو بازی، از مجارستان پنج گل در دو بازی و از ایتالیا و سوییس یک گل دریافت کرده بود و تنها برابر ساحل عاج ده نفره در بازی دوستانه و ایتالیا در خانه موفق به کلین‌شیت شده بود.

 

از طرف دیگر، مارکار آقاجانیان در برنامه ورزش و مردم و در گفتگو با پیمان یوسفی، در مورد ترکیب تیم ملی انگلیس ادعای نادرست دیگری مطرح کرد که با توجه به فاصله کمی که از بازی‌های انگلیس در این تورنمنت گذشته، شنیدنش جای تعجب بسیاری داشت. او مدعی شد تیم ملی انگلیس صبح روز بازی برابر ایران بعد از اطلاع از ترکیب تیم ملی، در ترکیب خودش تغییراتی ایجاد کرد و ارنجش را عوض کرد!

 

این در حالی است که با نگاهی به پنج بازی انجام شده توسط انگلیس در جام جهانی قطر مشخص خواهد شد که سه‌شیر‌ها علاوه بر بازی در هر پنج مسابقه با سیستم ۴۲۳۱، مقابل امریکا به عنوان اولین حریف بعد از بازی برابر ایران نیز با ترکیبی کاملا مشابه آن چه جلوی تیم ملی قرار گرفته بودند به میدان آمدند و علاوه بر سیستم ثابت، حتی یک تغییر در بازیکن هم نداشتند!

 

چه اینکه انگلیس در مقطع پیش از جام جهانی و زمانی که در رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا به میدان می‌رفت هم هری کین را در نوک و دو وینگر در خط عقب در اختیار داشت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023