اتفاق جالب در رختکن تیم ملی پس از پیروزی بر مراکش اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال
کارلوس کی‌روش، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در جریان برگزاری جام‌جهانی 2018 در دیدار با دبیرکل فیفا به شدت از دخالت تحریم‌های آمریکا انتقاد کرده بود.

 به گزارش جماران، یکی از مهمترین دستاوردهای کارلوس کی‌روش در ایران، حضور 2 دوره متوالی در جام‌جهانی و کسب بیشترین امتیاز با تیم ملی بود. جدا از مسائل فنی، مربیگری او برای تیم ایران حائز ارزش‌ها و دستاوردهای مهم و البته توام با نقدهایی نیز بود اما یکی از ویژگی‌های بارز کی‌روش که کسی نمی‌تواند منکر آن شود، رفتار متعصبانه و پرجوش و خروش او در حمایت از تیم ملی ما بود.

 

او چه کنار زمین و چه بیرون از آن و حتی در مصاحبه‌هایش با رسانه‌های خارجی این غیرت را به وضوح نشان می‌داد و بعضا اتفاقات جالبی را رقم می‌زد. یکی از همین اتفاقات که تاکنون گفته هم نشده مربوط به جام‌جهانی 2018 روسیه است. تیم ایران در نخستین بازی‌اش در جام‌جهانی 2018 برابر مراکش به پیروزی دست یافت و موجب خوشحالی همه مردم ایران شد. بعد از این برد اتفاق جالبی در رختکن تیم ملی رقم خورد که کی‌روش در متن اصلی این اتفاق بود که موجب تعجب ایرانی‌ها هم شد.

 

در پی پیروزی تیم ملی مقابل مراکش، فاطیما سامورا، دبیرکل آفریقایی فیفا برای تبریک گفتن به تیم ملی ایران راهی رختکن تیم ملی می‌شود. پیش از حضور سامورا در رختکن به کی‌روش اطلاع می‌دهند که او قصد حضور در رختکن را دارد و کی‌روش هم به جای خوشحالی از این اتفاق، از این موضوع برای گفتن انتقاداتش علیه سیاست‌های این نهاد فوتبالی در حمایت از ایران بیشترین استفاده می‌برد. پیش از شروع جام‌جهانی، خبرگزاری رویترز اعلام کرد که به دلیل تحریم‌های آمریکا بازیکنان ایرانی نمی‌‌توانند از کفش‌های ورزشی شرکت آمریکایی نایکی در جام‌جهانی استفاده کنند که این موضوع مصداق بارز دخالت سیاست در فوتبال بود. کی‌روش هم از مدت‌ها پیش از این موضوع ناراحت بود. به خاطر همین موضوع او به مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و پژمان منتظری گفت که صریحا انتقاد خودشان از این تصمیم نایکی و عدم دخالت فیفا در این موضوع را به دبیرکل فیفا بگویند.

 

درنهایت فاطیما سامورا در رختکن تیم ملی حاضر شد ولی بازیکنان با وجود درخواست کی‌روش اما ظاهرا نتوانستند با صراحت از فیفا به خاطر عدم رسیدگی و جلوگیری از دخالت سیاست در فوتبال انتقاد کنند تا آنجا که کی‌روش خود شخصا پا پیش می‌گذارد و از خجالت فیفا و دبیرکلش درمی‌آید! سرمربی سابق تیم ملی با عصبانیت خطاب به فاطیما سامورا گفت: «فیفا نه تنها جلوی دخالت سیاست در فوتبال را نگرفته بلکه در برابر آن سکوت می‌کند و هیچ اقدامی انجام نداده است.» او همچنین به سامورا تاکید کرده که این اقدام نایکی یک اقدام بر اساس مسائل سیاسی است که ارتباطی به ورزش ندارد. اما بعد از واکنش شدید کی‌روش به سامورا، دبیرکل فیفا هم بدون بیان کلمه‌ دیگری و تبریک مجدد به تیم ملی از رختکن خارج می‌شود و هیچ صحبتی هم در واکنش به انتقادات کی‌روش نمی‌کند. کارلوس کی‌روش قبلا هم در مصاحبه‌ای پیرامون تحریم‌هایی که علیه ایران است و مسئله عدم دسترسی ملی‌پوشان به کالاهای ورزشی برخی برندها از جمله نایکی گفته بود: «همه متوجه این موضوع هستند و آن را می‌دانند.

 

خیلی درست نیست بنده بخواهم این موضوعات را تفسیر کنم. ما در 7، 8 سال گذشته نگذاشتیم هیچ مسئله یا مشکل بهانه‌‌جویانه‌ای در کارمان باشد و بخواهد ما را توجیه کند. ما باید مبارزه و بازی کنیم و به همه نشان دهیم که این بازیکنان مثل تمام بازیکنان جهان عاشق پیروزی هستند، رقابت و بازی می‌کنند. ممکن است این تحریم‌ها یک یا 10 سال و شاید 100 سال طول بکشد ولی تحریم‌ها همیشه برنده نخواهند شد.»

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------