آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,دیدار بارسلونا و والنسیا

والنسیا قهرمان جام حذفی اسپانیا شد/ حسرت دوگانه برای شاگردان والورده

والنسیا موفق شد در فینال کوپا دل ری مقابل بارسلونا به پیروزی برسد و قهرمان جام حذفی اسپانیا شود. به گزارش فارس، فینال جام…


پرسپولیس با سه امتیاز هم قهرمان می‌شود اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال

 

شکست استقلال مقابل پدیده، تساوی پرسپولیس و سپاهان در تهران و باخت تراکتورسازی در زمین ذوب‌آهن اصفهان معادلات جدیدی را در بالای جدول به‌وجود آورد. در واقع این هفته همه ناخواسته برای پرسپولیس بازی کردند.

 

در پایین جدول هم هنوز هر سه تیم استقلال خوزستان، سپیدرود و نفت مسجدسلیمان شانس‌هایی را برای بقای‌شان قایل هستند. شکست نفتی‌های مسجدسلیمان مقابل نفت آبادان هم باعث شد تکلیف تیم سقوط‌کننده مشخص نشود. البته با توجه به فاصله امتیازی آنها شاید تکلیف یکی از سه تیم انتهای جدول در پایان هفته بیست‌و‌هشتم مشخص شود

 

پرسپولیس، شش امتیاز و قهرمانی بدون اما و اگر

تیم پرسپولیس پنج امتیاز بیشتر از سپاهان، شش امتیاز بیشتر از استقلال و هفت امتیاز بیشتر از دو تیم تراکتورسازی و پدیده دارد. همین فاصله باعث ایجاد حاشیه امنیت مناسبی برای قرمزهای پایتخت شده است.

 

شاگردان برانکو ایوانکوویچ با چند احتمال و نتایجی که در یکی، دو هفته پیش‌رو رقم می‌خورند جام قهرمانی را بالای سر می‌برند. در حالت اول آنها اگر از سه بازی باقی‌مانده شش امتیاز بگیرند بدون توجه به نتیجه بازی‌های دیگر برای سومین سال متوالی مدعیان قهرمانی لیگ برتر خواهند بود چون با همین شش امتیاز 62 امتیازی شده و سپاهان اگر هر سه بازی‌اش را با پیروزی پشت سر بگذارد 60 امتیازی می‌شود. در حالت دوم اگر سپاهان در یکی از بازی‌های پایانی‌اش متوقف شده و مثلا از سه بازی هفت امتیاز بگیرد آن وقت پرسپولیس با چهار امتیاز از 9 بازی هم به قهرمانی می‌رسد. البته این در شرایطی است که استقلال هر سه بازی‌اش را ببرد. اگر آنها هم در یک بازی مثل سپاهان امتیاز از دست بدهند آن وقت پرسپولیس با یک پیروزی و کسب سه امتیاز قهرمان می‌شود.

 

اما سپاهان در شرایطی قهرمان می‌شود که پرسپولیس هر 3 مسابقه‌اش را ببرد و پرسپولیس نتواند از سه بازی چهار امتیاز بگیرد. استقلال، تراکتورسازی و پدیده هم در صورتی که دیگر مدعیان همه بازی‌های‌شان را ببازند و خودشان 9 امتیاز بگیرند شانس قهرمانی دارند. استقلال با توجه به اینکه بازی‌های آسان‌تری نسبت به دیگر مدعیان دارد با شکست مقابل پدیده فرصت بسیار خوبی را از دست داد.

 

اما در انتهای جدول و پس از شکست نفت مسجدسلیمان مقابل نفت آبادان تکلیف تیم سقوط‌کننده به هفته پایانی کشیده شد. روز جمعه این هفته دو تیم در حال سقوط نفت مسجدسلیمان و سپیدرود رودرروی هم قرار می‌گیرند؛ مسابقه‌ای که بیشتر از شش امتیاز ارزش دارد. درواقع شاید نتیجه یک فصل تلاش آنها در این بازی مشخص شود.

 

اگر شاگردان فیروز کریمی برنده بازی باشند آن وقت در فاصله چهار امتیازی با تیم شمالی قرار می‌گیرند و در آن صورت سپیدرود باید در هر دو بازی پایانی‌اش به پیروزی برسد و نفت مسجدسلیمان از دو بازی آخر یک امتیاز بگیرد. البته سپیدرود بعد از این هفته با نساجی در رشت و استقلال در تهران بازی دارد. نفت مسجدسیلمان هم در دو بازی پایانی به مصاف پیکان در تهران و ذوب‌آهن در خانه می‌رود. حالت دیگر اینکه اگر بازی این دو تیم برنده نداشته باشد آن وقت سپیدرود باید از دو بازی بعدی‌اش حداقل دوامتیاز بیشتر از نفتی‌های مسجدسلیمان به‌دست آورد تا لیگ برتری بماند.

 

اما استقلال خوزستان که شرایط سخت‌تری نسبت به دو تیم دیگر دارد باید هر سه بازی‌اش را با پیروزی پشت سر بگذارد و سپیدرود هم هر سه بازی‌اش را ببازد تا آبی‌های اهوازی در لیگ بمانند. آنها این هفته با استقلال در تهران بازی دارند. سایپا و سپاهان حریفان بعدی این تیم هستند. به هر حال روی کاغذ این تیم کار سختی پیش‌رو دارد.

 

ایران  

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------