واکنش هنگ‌کنگی‌ها به درخواست ایران برای بازی در زمین بی‌طرف/ سرمربی هنگ‌کنگ: امیدوارم به جای مالزی، در خانه با ایران بازی کنیم اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , تیم ملی فوتبال
رئیس فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ به درخواست همتای ایرانی خود از فیفا برای بازی تیم‌های ملی این ۲ کشور در زمین بی‌طرف در چارچوب انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر واکنش نشان داد.

 به گزارش تسنیم و به نقل از روزنامه Takungpao هنگ‌کنگ، فدراسیون فوتبال ایران به دنبال اعتراض‌های مردمی در هنگ‌کنگ و به بهانه نبودن امنیت از فیفا خواسته تا بازی تیم ملی این کشور برابر هنگ‌کنگ در زمین بی‌طرف برگزار شود.

 

تیموتی فوک، رئیس فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ در واکنش به این درخواست رسمی ایران از فیفا می‌گوید: هنگ‌کنگ منطقه جنگی نیست که نتوانیم از تیم ملی ایران در چارچوب انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر میزبانی کنیم. ما روز گذشته گزارش جدیدی از شرایط هنگ‌کنگ در اختیار نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دادیم. کشورمان ناامن نیست و بعید می‌دانیم فیفا بخواهد با درخواست ایران برای بازی با هنگ‌کنگ در زمین بی‌طرف موافقت کند.

 

وی افزود: ایران می‌خواهد فیفا را متقاعد کند که  در هنگ‌کنگ هرج‌‌ومرج است تا بازی تیم‌های ملی ۲ کشور در زمین بی‌طرفی برگزار شود، البته ما هنوز در این رابطه نامه‌ای از فیفا دریافت نکرده‌ایم. بعید هم می‌دانم فیفا درخواست ایران را بپذیرد زیرا هنگ‌‌کنگ هنوز منطقه جنگی و آن‌قدر هم ناامن نیست. کشورهای منطقه و دیگر کشورها هشداری درباره سفر اتباع خود به هنگ‌کنگ منتشر نکردند و به همین‌ خاطر بعید می‌دانم فیفا با درخواست ایران موافقت کند.

 

مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال هنگ‌کنگ نیز اعلام کرد در صورتی که مجبور به میزبانی از ایران در زمین بی‌طرف شوند، انتخاب آنها کوالالامپور، پایتخت مالزی خواهد بود.

 

تیم‌ ملی فوتبال ایران ۱۹ شهریور ماه سال جاری در نخستین بازی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ میهمان هنگ‌کنگ است.

 

 سرمربی هنگ‌کنگ: امیدوارم به جای مالزی، در خانه با ایران بازی کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ ابراز امیدواری کرد تیمش مجبور به برگزاری بازی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ برابر ایران در کوالالامپور مالزی نشود.

 

 

به گزارش تسنیم  و به نقل از سایت Cablenews هنگ‌کنگ، وون دارن، مدیر تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ اعلام کرد که اگر فیفا درخواست ایران مبنی بر بازی با ما در زمین بی‌طرف را بپذیرد، هنگ‌کنگ میزبانی خود را به شهر کوالالامپور مالزی انتقال خواهد داد.

 

میکسو پاتلاینن، سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ نیز در واکنش به احتمال عدم میزبانی از ایران در چارچوب انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تصمیم احتمالی فیفا اظهار داشت: امیدوارم طبق برنامه در خانه میزبان این بازی به جای مالزی باشیم. هدف‌مان در بای نخست خارج از خانه برابر کامبوج رسیدن به پیروزی و کسب هر ۳ امتیاز است تا مهیای رویارویی با ایران شویم. شرایط تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ پس از چند تمرین خیلی ایده‌آل نیست اما شانس پیروزی در بازی نخست را داریم.

 

تیم‌ ملی فوتبال ایران ۱۹ شهریور ماه در نخستین بازی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ میهمان تیم ملی هنگ‌کنگ است.

  

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------