آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,دیدار ذوب آهن و پیکان

سرپرست پیکان: داور چهارم با VAR موبایلی تصمیم داور وسط را عوض کرد

سرپرست تیم فوتبال پیکان گفت: اتفاقاتی که در بازی با ذوب‌آهن باعث تغییر در تصمیم داور شد برای فوتبال ما خوب نیست. علی‌اصغر…


برگ برنــده یا سلاح کشنده؟! اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,پرسپولیس

 

مربیان و بازیکن کروات و سابق پرسپولیس با وجود خاطرات خوبی که با این تیم دارند و از محبوبیت خاصی هم بین هواداران برخوردارند اما به خاطر عدم پرداخت به موقع مطالبات‌شان از باشگاه پرسپولیس در فیفا شکایت کرده‌اند. برانکو و دستیارانش و ماریو بودیمیر مهاجم فصل گذشته سرخ‌پوشان با شکایت‌شان در فیفا پرونده‌های خطرناکی علیه پرسپولیس باز کرده‌اند که هر‌کدام علاوه بر بار مالی سنگین و هنگفت می‌تواند عواقب و تبعات حقوقی و معنوی زیادی به دنبال داشته باشد.

 

البته مسئولان باشگاه پرسپولیس برای حل این معضل چند‌10‌میلیاردی جلسات متعددی با مدیربرنامه‌های برانکو و دستیارانش برگزار کرده‌اند که فعلا نتیجه خاصی در‌بر نداشته و برانکو اصرار دارد تا کار از طریق فیفا پیش برود. با توجه به این‌که برانکو به صورت یکطرفه قرارداد فصل آخر خود را با پرسپولیس فسخ کرده، باشگاه خواهان این شده که برانکو و دستیارانش حدود 35 درصد از طلب خود را ببخشند و مابقی این مبلغ هم طی چند مرحله به آن‌ها پرداخت شود، اما‌ برانکو حاضر است 5 درصد این مبلغ را به پرسپولیس ببخشد و هنوز هم از موضع خود کوتاه نیامده است.

 

در مورد بودیمیر باشگاه پرسپولیس هنوز اقدام خاصی نکرده و مسئولان حقوقی این باشگاه به دنبال جمع‌آوری مدارک و مستنداتی هستند تا برای فیفا ارسال کنند و به دفاع از خود در برابر ادعاهای بازیکن کروات بپردازند. البته باشگاه پرسپولیس به دلیل پرداخت نکردن بیش از 2 ماه از مطالبات بودیمیر تخلف انجام داده و این بازیکن کروات با استفاده از این قانون جدید فیفا که تاکید دارد اگر مربی و بازیکن خارجی 2 ماه حقوقش را نگیرد می‌تواند قراردادش را فسخ کند، استفاده‌ و قراردادش را فسخ کرد. تا اینجای کار حق با بودیمیر است و به نظر می‌رسد محکومیت پرسپولیس در فیفا قطعی است اما مسئولان باشگاه مدعی‌اند یک مدرک مستدل و نسبتا محکم پیدا کرده‌اند که دفاعیات‌شان را بر مبنای آن تنظیم می‌کنند. ماجرا از این قرار است که با وجود فسخ قانونی بودیمیر مسئولان وقت باشگاه پرسپولیس به بودیمیر اعلام کرده بودند برای گرفتن مطالباتش به تهران بیاید و او از این مسئله سرپیچی کرده، به همین‌خاطر مدیران فعلی این باشگاه امیدوار هستند بتوانند از حقوق خود دفاع کنند تا بتوانند در این پرونده متحمل ضرر و زیان زیادی نشوند.

 

با این حال کارشناسان حقوقی با دیده تردید به این مسئله نگاه می‌کنند و حتی برخی از آن‌ها معتقدند این برگ برنده‌ای که پرسپولیسی‌ها از آن یاد می‌کنند، نه تنها برگ برنده نیست بلکه شاید حتی به ضررشان تمام شود. استناد آن‌ها هم به قانون مبارزه با پولشویی و رعایت فیرپلی مالی فیفاست. فدراسیون جهانی فوتبال تاکید دارد پول بازیکن و مربی از کانال مشخص و حساب بانکی پرداخت شود. این‌که پرسپولیسی‌ها به بودیمیر گفته باشند بیا ایران تا پولت را بدهیم، نه تنها برگ برنده نیست بلکه احتمال دارد فیفا پرسپولیس را به عدم رعایت فیرپلی مالی متهم کند و سرخ‌ها به دردسر جدیدی بیفتند.

 

بنابراین باشگاه پرسپولیس بهتر است به فکر مدارک مستدل و محکم‌تری باشد تا مقابل ادعای بودیمیر رو کند. البته بحث فقط مطالبات این بازیکن کروات نیست، او خواهان غرامت فسخ اجباری قرارداد سال دومش با پرسپولیس هم هست. قرارداد سال دوم او 500 هزار یوروست که البته با توجه به قرارداد‌150 هزار یورویی بودیمیر با باشگاه لوکوموتیو کرواسی 350 هزار یورو به ضرر این بازیکن تمام شده است. برای همین ماریو بودیمیر در دادخواستش خواستار پرداخت مابه التفاوت قرارداد سال دومش با پرسپولیس شده و مشکل باشگاه را چند برابر کرده است.

 

 

خراسان 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------