امیر عابدینی:رئیس فدراسیون دست‌نشانده وزارت نباشد/ تصمیم AFC طبیعی است! اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,امیر عابدینی
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: وزارت ورزش اجازه بدهد فدراسیون فوتبال کار تخصصی خودش را انجام بدهد و دخالتی در عزل و نصب نداشته باشد. 

به گزارش مهر، امیر عابدینی درباره تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر سلب میزبانی لیگ قهرمانان آسیا از ایران گفت: این تصمیم، طبیعی است. تمام شرکت های هواپیمایی در شرایط فعلی پرواز به ایران را کم کرده اند. اینها می تواند در هر رفت و آمد اجتماعی و سیاسی تاثیر بگذارد. اگر ما هم در این شرایط بودیم این تصمیم را می گرفتیم. اگر در کویت یا دیگر کشورها هم این اتفاق افتاده بود، ما هم این تصمیم می گرفتیم. متاسفانه مدیران ما در حیطه ورزشی و اجتماعی بلد نیستند از کرسی هایی که دارند استفاده کنند، کرسی هایی که به زحمت به دست می آوریم. اگر در داد و ستد منطقی کلامی و ارتباطی حرفمان را به کرسی بنشانیم اینقدر دیگران برای ما تصمیم نمی گیرند. به خاطر بضاعت کم در مدیریت، دیگران برایمان به فوریت تصمیم می گیرند. این نقطه ضعف ما است.

 

وی که با «رادیو تهران» گفتگو می کرد در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال یادآور شد: وزارت ورزش اجازه بدهد فدراسیون کار تخصصی خودش را انجام بدهد و دخالتی در عزل و نصب نداشته باشد. همین AFC و فیفا ناظر می فرستند. اجازه بدهیم انتخابات خوب و سالم برگزار شود، بدون حضور دولتی ها.

 

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال تاکید کرد: آقای بهاروند (سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال) برای فوتبال دلسوز بوده و امیدوارم خودش کاندیدا نشود و انتخابات را درست و دقیق برگزار کند و بگذارد مجمع آن کسی را که دوست دارد انتخاب کند.

 

عابدینی درباره ویژگی های رئیس بعدی فدراسیون فوتبال گفت: رئیس بعدی با خانواده فوتبال غریبه نباشد. دست نشانده وزارت ورزش نباشد. مجمع او را از نزدیک بشناسد. نرم افزار و سخت افزار را بفهمد. به زبان بین المللی آشنا باشد و در اجرا صمُ بکم نباشد. هدایت و سازماندهی بلد باشد و در آخر نظارت کند. اگر این ویژگی ها را داشته باشد، قطعا آدم پاکدستی هم خواهد بود.

 

وی در خصوص اینکه به نظر می رسد یک اجماع کلی برای فوتبال نیاز است، اظهار کرد: نخبگان در مجمع هستند و می توانند تصمیمات عاقلانه بگیرند. کارشناسی که عمل نکرده به درد ما نمی خورد. ما گرفتاری های خودمان را داریم و پشت میز حرف کارشناسی می زنیم. کارشناسی که از نزدیک دستی در عمل نداشته ما را دچار اشتباه می کند. کارشناسان در کنار تجربیات دیگران و آدم های اجرایی قوی می توانند حرفشان را بزنند.

 

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره وضعیت این روزهای فوتبال ایران خاطرنشان کرد: شرایط مملکت طوری رقم خورده که مربیان خارجی به بهانه های مختلف بساطشان را جمع می کنند و می روند. این درسی دارد که به بضاعت خودمان احترام بگذاریم. سفره ما با برکت شده است. از داخل این فوتبال مربیان و بازیکنان بزرگ در آمده است. آرزو دارم یک روز ببینم مربیان ما در فوتبال و سایر رشته ها، ترانسفر شوند. یعنی بضاعت علمی و دانش به جایی برسد که مربیان ما را در کشورهای دیگر را بخواهند.

 

عابدینی با اشاره به انتخاب یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس گفت: یحیی گل محمدی را در شرایطی می بینم که چیزی کمتر از مربیان خارجی ایران ندارد. او حتی بعضی از ویژگی هایش بالاتر است. او با قومیت، فرهنگ، عشق و اخلاق ما نزدیک است و همینجا بزرگ شده است. باید این آدم را حمایت کنیم و با دو باخت یا مساوی فوری شمشیر را از رو برایش نکشیم. هرگونه که به دیگران تعهد داریم پول بدهیم، به این مربیان داخلی هم بدهیم.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------