داوران دیدار افتتاحیه فصل جدید لیگ برتر روسیه با دروغ‌سنج جواب پس می‌دهند اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , لیگ برتر روسیه
بدنبال اعلام یک پنالتی جنجال‌برانگیز از سوی داوران دیدار افتتاحیه لیگ برتر روسیه در فصل جدید، دو داور دیدار تیم‌های اسپارتاک و سوچی تست دروغ سنجی خواهند داد. 

سوچی در دقیقه ۹۰ بازی در ورزشگاه اوتکریتیه مسکو صاحب یک ضربه پنالتی مشکوک شد و پس از به بار نشستن آن، دیدار دو تیم با تساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید.

 

تیم میهمان در نیمه نخست نیز با یک ضربه پنالتی به بازی بازگشته بودند و این در حالی بود که اسپارتاک در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی را ۲ بر صفر به سود خود پیش می‌برد.

 

هر دو پنالتی علیه اسپارتاک توسط «واسیلی کازارتسف» و با همکاری کمک داور ویدئویی اعلام شد هرچند پنالتی دوم بسیار بحث برانگیز بود.

 

بدنبال این تصمیم، هواداران خشمگین اسپارتاک که بابت زنجیره‌ای از تصمیمات در هفته‌های پایانی فصل گذشته لیگ برتر روسیه نیز عصبانی بودند، با هجوم به فضای مجازی خشم خود را بروز دادند.

 

اما «لئونید فدون» مالک باشگاه و سهامدار متمول غول نفتی لوک‌اویل، پا را یک قدم فراتر گذاشت و تهدید کرد که در صورت عدم رسیدگی به موضوع، تیم خود را از لیگ روسیه بیرون خواهد کشید.

 

وی در این باره گفت: نیازی نیست که از من حمایت کنید. فردا خبر انصراف از حضور در لیگ را اعلام می‌کنم. بگذارید بدون ما بازی کنند. نمی‌خواهم در این دلقک بازی شرکت کرده و پول هم خرج کنم.

 

داور این دیدار بابت تصمیمات اتخاذ شده در بازی تا اطلاع بعدی تعلیق شد و هنوز در مورد داور اتاق کمک داور ویدئویی یعنی «آلکسی اِسکوف» رایی صادر نشده است.

 

براساس گزارش رسانه‌های روس، هر دو داور به منظور پاسخ به پرسش‌هایی در رابطه با صداقت تصمیمات اتخاذی خود در بازی، باید تست دروغ‌سنجی بدهند.

 

در گذشته نیز برای اطمینان از صداقت داوران و کارمندان اتحادیه فوتبال روسیه در خصوص موارد مشکوک، تصمیمات مغرضانه و یا شرط بندی احتمالی، موارد استفاده از دروغ سنج دیده شده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------