پیروانی: اخراج گل‌محمدی سختگیرانه بود/ داوران قدرت خود را به پرسپولیس نشان ندهند اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,پیروانی
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از داوران نمی‌خواهیم تبعیض قائل شوند، اما قدرت خود را هم به پرسپولیس نشان ندهند. 

 افشین پیروانی در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر درباره اعتراض باشگاه پرسپولیس به داوری دو دیدار ابتدایی خود در لیگ برتر اظهار داشت: قبل از هر چیز باید درگذشت معلم اخلاق استاد پرویز دهداری را گرامی بداریم. نسبت به داوری بازی قبل که متاسفانه کمال کامیابی نیا به اشتباه اخراج شد اعتراض کردیم و امیدوار بودیم مانند لیگ قهرمانان آسیا به اعتراض به حق‌مان پاسخ داده شود.

 

وی افزود: متاسفانه اعلام کردند این اخراج اشتباه بوده، اما قانون به ما اجازه نمی‌دهد وی را ببخشیم. مطمئنا دنبال احقاق حق بودیم، زیرا بازیکن ما به اشتباه اخراج شد، اما جوابی که به ما دادند منطقی نبود. خواهش می‌کنم کمیته داوران و داوران زحمتکش روی لحن صحبت‌ها کار کنند.

 

مدیر تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: نیمکت تیم ما واقعا اخلاقی است و مربیان مان خیلی کم اعتراض می‌کنند. آن‌ها سعی دارند در زمین قدرت خود را نشان بدهند، اما به یحیی گل محمدی خیلی فشار می‌آید، زیرا خطا‌هایی گرفته می‌شود که درست نیست. ما هم فوتبال بازی کردیم و کادرفنی ما فوتبالی هستند. می‌دانیم چه موقعی خطا است و خود مربیان ما می‌توانند قضاوت‌های خوبی داشته باشند.

 

پیروانی تصریح کرد: باید به ۴۰-۵۰ میلیون نفر پاسخگو باشیم. هر پنج متر به ضرر پرسپولیس خطا می‌گیرند. اتفاقی رخ داده که سرمربی متین و اخلاقی ما چنین حرکتی انجام داد، اما روی اخراج گل محمدی هم بحث دارم و داور می‌توانست تصمیم دیگری بگیرد. در بازی‌های دیگر دیده‌ایم مربیان بطری آب روی زمین می‌کوبند یا توپ را شوت می‌کنند، اما فقط کارت زرد می‌گیرند. اخراج گل محمدی سختگیرانه بود و خودش هم نسبت به این اقدام ناراحت است، اما ببینید چه اتفاقی رخ داد.

 

وی افزود: آن صحنه از وسط زمین شروع شد. سپس آن سمت زمین به اشتباه علیه ما خطا گرفتند و در ادامه رو به روی نیمکت ما خطا اعلام شد. اگر این خطای اشتباه به گل می‌رفت، باید چه کار می‌کردیم. تمام بازی‌های پرسپولیس حکم فینال را دارد و باید درباره امتیاز آن‌ها پاسخگو باشیم. تیم ما قهرمان چهار دوره لیگ و فینالیست آسیا است و همه از آن انتظار برد دارند. نمی‌خواهیم برای ما تبعیض قائل شوند، اما نباید قدرت خود را هم به پرسپولیس نشان بدهند.

 

مدیر تیم پرسپولیس اضافه کرد: می‌خواهند بگویند داوری‌ها به سود پرسپولیس نیست، اما از آن طرف پشت بام می‌افتند. باید قضاوت‌ها عادلانه باشد و نحوه حذف شدن داوران هم منطقی و متین باشد. ما اعتراضی نمی‌کنیم، اما متاسفانه کارت حربه برخی داوران شده است.

 

پیروانی درباره اینکه به نظر می‌رسد باید یک دوربین نحوه رفتار مربیان تیم‌ها را رصد کند، گفت: خواهش می‌کنم برای بازی‌های ما دو دوربین استفاده کنند. تمام مربیان ما بازیکن تیم ملی بوده و برخی کاپیتان‌های تیم ملی رو نیمکت پرسپولیس می‌نشینند. می‌دانیم باید به داوران احترام بگذاریم، اما این احترام باید متقابل باشد. اگر سر و صدایی می‌کنیم هم به حق است. برخورد داوران باید بهتر شود و نمی‌خواهیم به ناحق صحبت کنیم.

 

وی درباره صدور ITC مهدی مهدیخانی توضیح داد: این مجوز روز بازی با صنعت نفت رسید و مهدیخانی اکنون در کنار تیم است و هر وقت کادرفنی صلاح بداند از وی استفاده می‌کنند.

 

مدیر تیم پرسپولیس درباره احضار امید عالیشاه به کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس توضیح داد: وی در یک جلسه تمرینی نسبت به بازی نکردن خود معترض شد و به کمیته انضباطی باشگاه فرخوانده شد. انشاءلله این موضوع هم ختم به خیر شود.

 

پیروانی ادامه داد: سال گذشته برخی دوستان که دنبال تعطیلی لیگ بودند علیه ما مصاحبه کرده، بی احترامی کردند، بیانیه دادند و تهمت زدند و گفتند برای پرسپولیس جام مهم‌تر از جان است که دلیل این موضوع هم اختلاف ۱۰ امتیازی بود، اما با همت، زحمت بچه‌ها و درایت کادرفنی این اختلاف به ۱۴ امتیاز رسید و تیم ما قهرمان شد.

 

وی افزود: در آن زمان تعداد فوتی‌های روزانه کرونا ۵۰ نفر بود، اما این آقایان مدام می‌گفتند لیگ تعطیل شود، اما اکنون که تعداد فوتی‌ها ۱۰ برابر شده همه سکوت کرده اند. فصل گذشته معجزه کرونا دیدیم و آقایان در ۲۰ ساعت کرونا گرفتند و خوب شدند. در ادامه هم بهانه تماشاگر را آوردند، اما پرسپولیس که پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا است بیشتر از همه ضرر کرد.

 

مدیر تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: وجدان یگانه محکمه‌ای است که احتیاج به قاضی ندارد. دوستان به صحبت‌های سال گذشته رجوع کنند. من فصل قبل داد میزدم که اگر لیگ برگزار نشود امسال هم نمی‌توانیم مسابقات را برگزار کنیم. مطمئن باشید پرسپولیس هم به فینال است نمی‌رسید. اگر مورد هجمه و انتقاد قرار گرفتم عیب ندارد، زیرا چهارمین قهرمانی خود را کسب کرده و به فینال آسیا رسیدیم. به امید خدا جام قهرمانی لیگ قهرمانان را هم به مردم اهدا می‌کنیم.

 

پیروانی درباره اظهارات اخیر علیرضا مرزبان مبنی بر اینکه سپاهان امسال به استقلال و پرسپولیس اجازه قهرمانی نمی‌دهد، توضیح داد: باید همه تیم‌ها زحمت بکشند و ایرادی ندارد. مطمئن باشید پنجمین قهرمانی خود را هم در زمین کسب می‌کنیم و حرف خود را در زمین می‌زنیم. در فدراسیون و روی نیمکت کار خود را پیش نمی‌بریم و با احترام به حریف به زمین می‌آییم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------