در دیدار امروز عزیزی‌خادم و نایب رییس مجلس شورای اسلامی چه گذشت؟ فدراسیون فوتبال,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
ماجراهای حاشیه ساز قرارداد فدراسیون فوتبال در بحث کمک داور ویدیویی به جاهای باریک کشیده شده است.

به گزارش ایلنا، به دنبال ورود نهادهای نظارتی پیرامون این پرونده، حال نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم انتقادات تندی را علیه فدراسیون فوتبال مطرح می کنند و این در حالی است که فدراسیون پس از مدتها سکوت در بیانیه شب گذشته تلاش کرد بخشی از ابهامات را مرتفع سازد که نه تنها در این امر موفق نبود که ابهامات جدیدی هم به پرونده افزود.

 

در همین حال و صرف نظر از احسان قاضی زاده هاشمی که به صراحت درباره ابهامات موجود در فدراسیون صحبت کرده، سردار کوثری هم از احضار وزیر ورزش و جوانان خبر می دهد و احمد راستینه از حاشیه سازی های خودساخته فدراسیون فوتبال توسط عزیزی خادم گلایه می کند.

 

حال و در تازه ترین تحولات، فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درباره احتمال عزل عزیزی خادم گفته اگرچه این بحث در حوزه اختیارات مجلس نیست اما نهاد قانونگذار در انتظار دفاعیات او در جلسه سرنوشت ساز در ساختمان بهارستان است تا در در واقع اصل مبحث را رد نکرده باشد.

 

فروردین درباره موضوع برکناری عزیزی خادم عنوان کرد: این موضوع در حیطه اختیارات ما نیست اما او باید در مجلس حضور پیدا کند و دفاعیه اش را درباره این موضوع بشنویم و سپس تصمیم‌گیری کنیم.

 

وی همچنین تصریح کرد: فدراسیون فوتبال باید حواسش را جمع می کرد تا خطایی نکند. آنها مستقل هستند و ما نمی‌توانیم دخالت کنیم اما اگر مواردی که به آن اشاره شده صحت داشته باشد جای نگرانی و بحث وجود دارد و باید به آن رسیدگی شود.

 

جمله پایانی فروردین هم موید ناراحتی های مقامات درباره سیر اتفاقات رخ داده در فدراسیون فوتبال است.آنجا که او می گوید:وضوع به این مهمی قبل از بررسی و تحقیق انجام شده و برای کشور هزینه‌تراشی شده است.

 

بدین ترتیب اینک همه نگاهها به سمت و سوی جلسه سرنوشت ساز در مجلس شورای اسلامی است و شاید اخبار مهمی درباره تحولات اخیر در دل برگ ریزان به گوش همگان برسد.

 

تکمیلی:/

دیدار عزیزی‌خادم و نایب رییس مجلس شورای اسلامی در خانه ملت

رییس و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال، امروز(دوشنبه) در خانه ملت با نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند. 

 

به گزارش ایرنا، شهاب‌الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون و احمدرضا براتی، عضو هیات رییسه فدراسیون و رییس کمیته تدوین و تطبیق مقررات فدراسیون فوتبال امروز ضمن حضور در خانه ملت با علی نیکزاد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

در این دیدار که با هدف بررسی روند تصویب لایحه تعیین جایگاه قانونی فدراسیون‌های ورزشی برگزار شد ابتدا رییس فدراسیون فوتبال گزارشی اجمالی از وضعیت فدراسیون فوتبال و تیم‌های ملی فوتبال مردان و زنان ارائه کرد و ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های مجلس و دولت، وضعیت جاری فدراسیون فوتبال را تشریح کرد.

 

در ادامه این دیدار احمدرضا براتی، ضمن توضیح تعهدات فدراسیون‌های ملی در قبال فیفا، روند اصلاح و تصویب اساسنامه فدراسیون و اخذ تاییدیه فیفا را تببین کرد و با اشاره به ضرورت اصلاح برخی مقررات داخلی در فرجه تعیین شده توسط فیفا خواستار مساعدت و همکاری مجلس در جهت انجام این اصلاحات تا اسفندماه ۱۴۰۰ شد.

 

نایب رییس مجلس نیز ضمن ابراز خشنودی از نتایج به دست آمده توسط تیم ملی فوتبال ایران و بیان این نکته که موفقیت‌های تیم های ملی موجبات شور و نشاط و غرور ملی را در بین آحاد افراد جامعه فراهم می‌آورد، گفت: امروز حمایت و تقویت تیم ملی فوتبال یک وظیفه همگانی است و هیچ اقدام و اظهاری در جهت تضعیف فوتبال ملی و فدراسیون فوتبال قابل پذیرش نیست. 

 

وی در ادامه اطمینان داد که مجلس شورای اسلامی از تمامی ظرفیت های قانونی جهت حمایت از فوتبال ملی استفاده خواهد کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------