ورود کمیسیون اصل ۹۰ به پرونده حذف تیم‌های ایرانی از آسیا| فتح‌الله‌زاده:به دروغ گفتند سلطانی‌فر برای استقلال به مقر AFC رفت لیگ قهرمانان آسیا ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در واکنش به حذف تیم‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا گفت: در صورتی که شکایتی انجام شود این کمیسیون به موضوع حذف تیم‌های ایرانی از رقابت‌های آسیایی ورود خواهد کرد. 

حجت‌الاسلام حسن شجاعی، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان در واکنش به حذف تیم‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: در صورتی که شکایتی در این زمینه انجام شود این کمیسیون به موضوع حذف تیم‌های ایرانی از رقابت‌های آسیایی ورود خواهد کرد.

 

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون شکایت محور است، افزود: در صورتی که در موضوع حذف تیم‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر از لیگ قهرمانان آسیا شکایتی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی برسد، کمیسیون ورود و مسئله را بررسی خواهد کرد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که ظاهرا سهل انگاری‌های از سوی فدراسیون و وزارت ورزش در این زمینه انجام شده است، افزود: طبیعتا باید در این زمینه مسؤولان پاسخگو باشند و ما قضیه را بررسی خواهیم کرد.

 

گفتنی است، طبق ماده ۱۴.۴ و ۱۴.۵ اساسنامه مجوز حرفه‌ای، این ۳ باشگاه نتوانستند معیارهای ضروری حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورند و پرونده آنها به کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا ارجاع می‌شود.

 

در اول دی ماه، کنفدراسیون فوتبال آسیا ۵ روز به ۳ باشگاه ایرانی پرسپولیس، استقلال و گل گهر مهلت داد تا مدارک خود را برای کسب مجوز حرفه‌ای ارائه دهند اما با وجود این اقدام مدارک جدید مورد تایید قرار نگرفت.

 

وی همچین در مورد اعتراض و احقاق حق دانشجویان دعوت شده به آزمون مجدد نیز گفت: با حضور رئیس سازمان سنجش در کمسیون این موضوع بررسی شد و مقرر شد اعتراض همه افرادی که به آزمون مجدد دعوت شده‌اند دریافت شود و با پرهیز از اتکا به شبهات و احتمالات مشکل افراد حل گردد.

 

گفتنی است، این جلسه به دنبال رسیدگی به شکایات رسیده از سوی تعداد زیادی از دانشجویان در اعتراض به برگزاری آزمون مجدد به دلیل شک و شبه در صلاحیت علمی، ابهام در نمره قبولی و عدم تطابق سوابق تحصیلی داوطلبان و در نتیجه تردید در رتبه اکتسابی تشکیل شد.

 

در ماده ۱۱ قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری مصوب ۱۳۸۴ و آیین‌نامه اجرایی این قانون مقرر شد، کلیه دانشجویانی که پس از اعلام نتیجه نهایی در کنکور سال جاری و سال‌های قبل، اقدام به ثبت‌نام کرده و مشغول تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی هستند، خارج از شمول قانون مربوطه هستند.

 

 فتح‌الله‌زاده: با سهل انگاری موجب حذف سرخابی‌ها شدند/ به دروغ گفتند سلطانی‌فر برای استقلال به مقر AFC رفت

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: مسؤول سابق وزارت ورزش چندی پیش مدعی شد سلطانی‌فر برای حل مشکل استقلال راهی مالزی شده اما مگر می‌شود دروغ به این بزرگی گفت؟

 

علی فتح‌الله‌زاده در خصوص حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: واقعا حیف است این اتفاق رخ بدهد. نمی‌دانم هنوز فرصت هست یا نه ولی روز گذشته هم در یک مصاحبه اعلام کردم اگر حتی یک درصد شانس باقی مانده آقایان آجورلو و صدری باید به مقر AFC بروند.

 

وی افزود: از تصمیم AFC تعجب کردم، این دو تیم با همه این پشتوانه طرفداری از رقابت‌های کنار گذاشته شده‌اند اما نکته مهم این است که کسی به این موضوع در داخل کشور توجه نمی‌شود. استقلال و پرسپولیس روی هم ۷۰-۸۰ میلیون طرفدار دارند و بی توجهی به این علاقه نوعی حق الناس است.

 

مدیرعامل اسبق استقلال با اشاره به اینکه در کشوری مثل چین هم دولت به باشگاه‌ها کمک می‌کند اما این کمک ها به صورت غیر مستقیم است گفت: الان چند سال است که دولت به دو تیم استقلال و پرسپولیس کمک مالی نمی‌کند اما مسائل در کشور ما بیشتر به چشم می‌آید. شما در کدام کشور سراغ دارید که باشگاه ها تحت حمایت‌های دولت‌هایشان نباشند؟ ما در ایران اسما دولتی هستیم ولی یک ریال به دو باشگاه کمک نمی‌کنند. اینها مسائلی است که AFC روی آن حساس شده است.

 

فتح‌الله‌زاده در خصوص اینکه امیدی برای بازگشت دو تیم به مسابقات نیست چون کنفدراسیون فوتبال آسیا سیدبندی جدید مسابقات را هم اعلام کرده است عنوان کرد: ما تا آخرین لحظه نباید امیدمان را از دست بدهیم البته خودکرده را تدبیر نیست. چند سال پیش باید مجمع دو باشگاه را جدا می‌کردند اما بی توجهی صورت می گرفت.

 

وی در خصوص نقش دولت قبلی و همچنین مسعود سلطانی‌فر در اتفاقات اخیر گفت: شما نقش وزیر قبلی را در اظهارات مازیار ناظمی جستجو کنید. او گفت سلطانی‌فر برای حل مشکل استقلال راهی مالزی شده تا این تیم حذف نشود اما مگر می‌شود دروغ به این بزرگی گفت؟ این اظهارات نشان داد آقایان اصلا راهی مالزی نشده بودند چون این موضوع سفر به مالزی نمی‌خواست. فقط باید مجامع دو باشگاه را تغییر می‌دادند. در وزارت گذشته در همین استقلال ۵ مدیرعامل تغییر کرد، آیا به نظر شما این موضوع ایراد نداشت؟

 

مدیرعامل اسبق استقلال خاطرنشان کرد:برخی بدهی ها ۲۰۰ هزار دلار بوده اما آنقدر پرداخت نکردند که مشکل ایجاد کرد. متاسفانه مسائل حقوقی که مد نظر AFC بود اصلا در ایران رعایت نشد. تعجب من این است که چرا از مدیران استقلال بازخواستی صورت نگرفت؟بالغ بر هزاران میلیارد در این چند سال پول به استقلال تزریق شده اما معلوم نشد این پولها کجا هزینه شده است.چطور من به خاطر مبالغی جزئی تر از این به هزاران نفر جواب دادیم اما الان این اتفاق رخ نمی‌دهد؟

 

فتح‌الله زاده ادامه داد: در زمان ما هم به نوعی برای حضور استقلال در آسیا ایراداتی وجود داشت اما خود من به دیدار بن همام رفتم.اگر یادتان باشد یک شرکت آمریکایی علیه ما شکایتی را مطرح کرد و ۱۰ روز مانده به موعد راهی زوریخ شدم و مشکل را حل کردم. شما شک نکنید حتما سهل انگاری‌هایی صورت گرفته است.

 

وی در خصوص اینکه قرار است دو تیم خصوصی شوند گفت: این کار شدنی نیست. جز اینکه ۲ باشگاه بدهی روی بدهی‌هایشان بیاید اتفاقی رخ نمی‌دهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------