نتایج نوبت نخست کنکور ۱۴۰۲ اعلام شدنتایج کنکور 1402،اخبار کنکور،خبرهای کنکور
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش تسنیم، عبدالرسول پور عباس با اعلام این خبر، گفت: نتیجه علمی نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 هم‌اکنون به صورت کارنامه حاوی نمرات خام بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار گرفته و داوطلبان می‌توانند با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، کارنامه خود را مشاهده کنند.

 

وی افزود: مجموعاً 978 هزار و 460 داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند که در 29 و 30 دی ماه سال جاری با هم به رقابت پرداختند و بر اساس آمار 60 درصد داوطلبان را زنان و 40 درصد داوطلبان را مردان تشکیل می‌دهند.

 

رئیس سازمان سنجش در خصوص بیشترین داوطلب شرکت‌کننده در گروه‌های آزمایشی گفت: گروه علوم تجربی با 450 هزار و 577  داوطلب،  بیشترین تعداد داوطلب  شرکت‌کننده را داشت. سپس  گروه علوم انسانی با 309 هزار داوطلب، در گروه علوم ریاضی و فنی 120 هزار و 95 داوطلب شرکت کرده‌اند، همچنین گروه هنر 39 هزار داوطلب و گروه زبان نیز 59 هزار داوطلب شرکت‌کننده داشت.

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: نتیجه علمی تمامی داوطلبانی که در این نوبت یا در نوبت دوم آزمون شرکت می‌نمایند در قالب کارنامه نهایی شامل نمرات خام، نمره کل آزمون اختصاصی نوبت اول یا دوم، نمره کل سابقه تحصیلی آموزش و پرورش و نمره کل نهایی حاصل از بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی دو نوبت و نمره کل سوابق تحصیلی و رتبه انها در سهمیه و بدون اعمال سهمیه در مرداد ماه 1402 به منظور انجام انتخاب رشته منتشر خواهد شد.

 

 پورعباس در پایان یادآور شد: ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 از 15 فروردین ماه آغاز و تا 21 فروردین ماه سال 1402 ادامه خواهد داشت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------