واکنش رئیس سازمان سنجش به سوالات و پاسخنامه‌های منتشر شده کنکور 1402 در کانال‌های مجازیکنکور 1402،اخبار کنکور،خبرهای کنکور
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در واکنش به سوالات و پاسخنامه‌های منتشر شده کنکور 1402 در کانال‌های مجازی، تاکید کرد که این پرسشنامه‌ها و پاسخ‌نامه‌ها جعلی است.

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با فارس درباره پاسخ‌نامه‌ها و پرسشنامه‌هایی که از سوی کانال‌های مجازی به نام کنکور تیر ۱۴۰۲ منتشر شده، گفت: این پاسخنامه‌ها و پرسشنامه‌ها جعلی و فیک است. 

 

وی افزود: داوطلبان با خیال راحت در ازمون شرکت کنند. هیچ مشکلی وحود ندارد حتی سوالات را خودمان هم ندیدیم و به صورت پاکت بسته‌بندی شده در اختیار داوطلبان قرار گرفته است که خودشان آن را باز می‌کنند. 

 

پورعباس گفت: این کانال‌های مجازی پاسخنامه‌ها و پرسشنامه‌های فیک را منتشر می‌کنند تا با احساسات داوطلبان بازی کنند. 

 

نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از صبح امروز آغاز شد. داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و گروه آزمایشی علوم انسانی به عنوان اولین گروه‌ها صبح امروز در آزمون شرکت می‌کنند.

 

تعداد کل ثبت نام کنندگان در نوبت دوم کنکور سال ۱۴۰۲ تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶ نفر است که از این تعداد ۶۸۷ هزار و ۴۲۰ نفر معادل ۶۱ درصد زن و تعداد ۴۳۲ هزار و ۱۶ نفر معادل ۳۹ درصد مرد هستند.

 

تعداد ثبت نام کنندگان در خارج از کشور نیز ۲۴۰ نفر هستند که در ۱۳ کشور خارجی کنکور برای آنها برگزار می شود. 

 

در گروه آزمایشی علوم ریاضی فنی ۱۳۶ هزار و ۸۵۱ نفر است. از این تعداد ۴۸ هزار و ۲۹۵ داوطلب (۳۵ درصد) زن و تعداد ۸۸ هزار و ۵۵۶ داوطلب (۶۵ درصد) مرد هستند.

 

تعداد شرکت کنندگان در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۴۳ هزار و ۵۵۱ نفر است. از این تعداد ۲۱۴ هزار و ۴۱۶ داوطلب (۶۲ درصد) زن و تعداد ۱۲۹ هزار و ۱۳۵ داوطلب (۳۸ درصد) مرد هستند.

 

بعدازظهر امروز نیز داوطلبان گروه آزمایشی هنر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------