بخشنامه وزیر علوم خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی درباره کرونااخبار,اخبار دانشگاه,وزیر علوم
وزیر علوم بخشنامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور درباره کرونا صادر کرد.

به گزارش ایلنا، برخی بندهای بخشنامه وزیر علوم خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به شرح زیر است:

 

شورای سلامت دانشگاه "ستاد آگاه‌سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا" را با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در دانشگاه‌های مادر استان تشکیل دهد.

 

مراکز بهداشتی و درمانی موسسه تا حد امکان مجهز و از نظر تجهیزات پزشکی و درمانی به روز رسانی شود.

 

۳- رؤسای محترم و مدیران دانشگاهی تمامی مساعی خود را برای حفظ فضای آرامش و پرهیز از ایجاد و گسترش تنش‌های روانی و استمرار برنامه‌های آموزشی بر اساس برنامه‌های پیش‌بینی شده مصروف نمایند.

 

به منظور ایجاد آرامش روحی و آسایش خیال دانشجویان و خانواده های ایشان در صورت درخواست کاهش تعداد واحد درسی از جانب دانشجویان، ادارات آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با انعطاف پذیری لازم عمل نمایند.

 

به اطلاع دانشجویان عزیز رسانده شود تا به محض مشاهده هرگونه علائم ناشی از سرماخوردگی، آنفولانزا و مانند آن بدون هیچ‌گونه نگرانی به مراکز بهداشتی دانشگاه مراجعه کنند و مراکز بهداشتی دانشگاه‌ها اقدامات لازم را برای درمان آنها به‌عمل آورند. در این ارتباط، غیبت‌های ناشی از آن موجه تلقی شود.

 

از برگزاری کلاس‌های عملی از جمله واحد عملی تربیت‌بدنی (درس عمومی) که نیازمند تماس دانشجویان با ابزار، تجهیزات و امکاناتی است که ضدعفونی کردن آنها میسر نیست خودداری شود.

 

مسئولان خوابگاه‌ها موظف شوند؛ با تکریم و رعایت شأن دانشجو به‌طور جد و مستمر از طریق کنترل افراد دارای علائم، بر این موضوع نظارت کنند. همچنین پذیرش مهمان در هر قالبی در خوابگاه‌های دانشجویی تا اطلاع ثانوی ممنوع شود.

 

ترتیبی اتخاذ شود تا نسبت به ضدعفونی فضاهای عمومی، بخصوص خوابگاه‌ها به‌صورت مستمر اقدام لازم صورت گیرد. چنانچه مورد تایید شده‌ای از آلودگی به ویروس کرونا در خوابگاه مشاهده شد، ضروری است اقدامات فنی لازم با نظر و هماهنگی گروه پزشکیِ دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی انجام شود.

 

مراکز بهداشتی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی نسبت به رصد و بررسی روزانه، نظارت و ضدعفونی دائمی فضاهای عمومی از جمله آبدارخانه ها، آشپزخانه‌ها، سلف سرویس و مراکز غذاخوری و سایر اماکن مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.

 

توصیه به استفاده از دوره اختصاصی آموزش همگانی ویروس کرونا با مراجعه به سامانه آموزش آنلاین معاونت آموزشی سازمان نظام پزشکی به آدرس لینک http://corona.irimc.org صورت گیرد.

 

تا اطلاع بعدی، از برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها و سمینارهایی که موجبات تردد و آمد و شد افراد را از مکان‌های دیگر فراهم می‌سازد، خودداری کرده و اجرای آنها به تعویق افتد.

 

تا اطلاع ثانوی از برگزاری اردوهای دانشجویی، جشنواره‌های ورزشی مسابقات درون و بین‌دانشگاهی که به تشخیص دانشگاه می‌تواند باعث ابتلاء به بیماری شود، خودداری و اماکن عمومی ورزشی مثل استخر تعطیل شود.

 

چک آپ و کنترل سلامتِ نیروهای خدماتی شاغل در آبدارخانه ها، غذاخوری ها و سایر اماکن حساس به صورت مستمر صورت گیرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------