آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار جدید,اخبار

جزئیات فرایند مصاحبه دکتری در دانشگاه تهران/ اعلام نتایج از ۵ مهر

جزئیات فرایند مصاحبه دکتری و پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی نیمه متمرکز در دانشگاه تهران اعلام شد. به گزارش مهر به نقل از دانشگاه…


وزارت علوم مصمم به برگزاری کنکور در ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه است/ دانشگاه ها باید تخفیفاتی برای شهریه دانشجویان قائل باشنداخبار,اخبار کنکور,کنکور 99 در شرایط کرونا
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با برگزاری کنکور در ۳۰ و ۳۱ مرداد موافقت شده و وزارت علوم مصمم است در این تاریخ اقدام به برگزاری کنکور کند.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی  در جمع خبرنگاران در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها و حوزه‌ها و مدارس اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا، بازگشایی معنایی ندارد و آغاز سال تحصیلی مطرح است.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: سه نوع آموزش حضوری، نیمه‌حضوری و غیرحضوری قابل پیش‌بینی است که با توجه به جمعیت کم و فضای مناسب، آموزش حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند اتفاق بیفتد.

 

 فلاحی تصریح کرد: برخی از واحدهای عملی و مهارتی نیز ممکن است به صورت حضوری برگزار شود اما دروس تئوری نیاز به حضور ندارد، در این خصوص تفاوت‌هایی در برگزاری کلاس‌ها وجود دارد.

 

وی بیان کرد: در ارتقای آموزش در فضای مجازی، مشکلاتی وجود داشت که از زیرساختها، بازدید داشته‌ایم، وزارت ارتباطات تلاش کرده‌اند فضای باند گسترش پیدا کند که میزان آنتن دهی در حواشی شهر و روستا افزایش پیدا کرده و روند توسعه پهنای باند در مسیر آموزش مجازی، راست‌آزمایی شد.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: نرم افزارهایی در جهت ارتقای آموزش در فضای مجازی ایجاد شده است که پشتیبانی خوبی دارد و امید است در ادامه خدمات نیز پاسخگو باشند.

 

وی گفت: وضعیت رفتار کرونا مشخص نیست و ممکن است در پاییز و فصل سرما، بازگشت کرونا اتفاق بیفتد، به همین دلیل باید در توسعه زیرساختها، به تامین اعتبار پرداخت.

 

فلاحی افزود: پیرامون آزمون‌های ارشد و دکترا وقفه افتاده است البته ممکن است برگزار نشدن آن در شرایط فعلی لطمه زیادی وارد نکند اما با برگزاری کنکور در 30 و 31 مرداد موافقت شده و وزارت علوم مصمم است در این تاریخ اقدام به برگزاری کنکور کند.

 

وی اظهار داشت: اگر چه به نظر می‌رسد برنامه‌ای برای تغییر کنکور نیست و برای رعایت پروتکل و شیوه برگزاری تدابیری شود، اما تصمیم گیر نهایی، ستاد ملی مقابله با کروناست و باید تابع دستورالعمل‌ها باشیم.

 

دانشگاه ها باید تخفیفاتی برای شهریه دانشجویان قائل باشند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: یکی از دغدغه‌ها پرداخت شهریه دانشگاه‌هاست، هر چند در حال حاضر مجلس به آن ورود نکرده اما باید تخفیفاتی برای دانشجویان قائل باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: برخی از خدمات مدارس غیرانتفاعی از طریق فضای مجازی اتفاق می‌افتد اما تعدادی از خدمات مستلزم حضور است و در این باره باید تخفیفاتی در نظر گرفته شود.

 

 فلاحی عنوان کرد: کمیته‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تشکیل شده و مسائل فوری و مهم که جزئی از دغدغه‌های مردم است در حال بررسی بوده و مسائل آموزش و پرورش و آموزش عالی ارزیابی می‌شود.

 

وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحصی که انجام داده بر شفافیت صندوق فرهنگیان و پرداخت سهم دولت اصرار دارد، در حال حاضر 5 درصد سهم معلم‌ها و 5 درصد سهم دولت است که دولت 50 درصد آن را می‌دهد و کمیسیون با حساسیت باقی‌مانده سهم دولت را پیگیری می‌کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------