آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار کنکور,وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات از احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال خبر داد

آذری جهرمی از احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال خبر داد و گفت که وزارت‌خانه متبوع وی آماده همکاری با نهادهای…


بهترین آزمون آزمایشیبهترین آزمون آزمایشی,مشاوره کنکور,آزمون آزمایشی خوب
ویژگی های آزمون آزمایشی خوب
 
دوستان عزیزم سلام، شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بهترین آزمون آزمایشی کدام است و بهترین آزمون آزمایشی باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

بیاین در ابتدا معیارهای یک آزمون آزمایشی خوب را بررسی کنیم :
ویژگی های بهترین آزمون آزمایشی
بهترین آزمون آزمایشی
بهترین آزمون آزمایشی


۱) سوال های استاندارد
سوال استاندارد می تواند از نظر هر کسی تعریف متفاوتی داشته باشد. به نظر بنده سوال استاندارد سوالی است که دقیقا شما را همانگونه غربال کند که سوال کنکور شما را غربال می کند .


۲) جامعه آماری
طبیعتا همه ما می دانیم کنکور آزمونی است با جامعه آماری بالا که همین موضوع رقابت را بیشتر می کند . شخصا گمان می کنم که داشتن جامعه آماری بالا برای یک آزمون آزمایشی بسیار مهم است و گزینه بسیار مهمی است برای سنجش و مقایسه خود به صورت واقعی با رقیبانی که دقیقا قرار است با همان ها در کنکور رقابت کنیم.


۳) ارائه کارنامه برای پیشرفت
یک آزمون خوبی آزمونی است که کارنامه دقیق و جامعی به شما بدهد که بواسطه آن نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید و برای آن ها برنامه ریزی کنید.

کدوم آزمون آزمایشی ثبت نام کنیم؟
قدمت برگزاری آزمون آزمایشی
اولین پارامتر مهم در امتیازبندی آزمون ها، قدمت برگزاری و تجربه و سابقه موسسه در اعتمادسازی سنوات گذشته خودش از اساتید و داوطلبان است. به همین خاطر هست که شاید خیلی از مدارسی که با شهریه های آنچنانی ، تصمیم به برگزاری و تشکیل سلسه کنکورهای آزمایشی داخلی بین دانش آموزان میگیرن به دلیل عدم داشتن تجربه قبلی و انسجام در اجرا ، با استقبال خوبی حداقل از طرف کنکوریها مواجه نمیشن.

جامعه آماری بالای آزمون آزمایشی
نکته دوم در انتخاب، جامعه ی آماری بالای اون آزمون هست.

کیفیت سوالات آزمون آزمایشی
کیفیت سوال از اون دسته نکات ظریفی هست که همه موسسات کم و بیش ادعا اون رو دارن و پس از برگزاری کنکور در هرسال میزان مشابهت خودشون رو با کنکور گذشته با ارائه آمارهایی می سنجن و اغلب مدعی بالاترین سطح استانداردی و پیش بینی سوالات طراحان کنکور و نزدیکی و قرابت مفاهیم آزمون خودشون به کنکورهای سال های اخیر هستن.

 

اگر قدری از نظر کارشناسان و داوطلبان نکته بین مطلع باشین، حتما شنیدین که اکثر این شباهت ها ، فقط در حد تشابه تیپی سوالات بهم هستن که اینکار بزرگی نیست و مسلما” و مشخصا” هر کسی میدونه مثلا” در درس ریاضی کنکور، تیپ سوالات طرح شده از تابع چی میتونه باشه و اگر آزمونی تیپ سوالات تابع رو در فلان تاریخ برگزاری خودش مطرح کرده بود ، عملا” شق القمر نکرده و چیز بدیهی هست.

برنامه راهبردی آزمون آزمایشی
سوم که به نظر من مهمترین نکته هست ، برنامه راهبردی و نظام برنامه سازی کلی آزمون هاست ؛ بطوریکه تعداد آزمون های هر موسسه چقدر هست ، حجم کاریشون چطور تقسیم بندی شده ، تعداد دفعات دوره و مرور پیش بینی شده در هرکدوم چندتا و در چه بازه های زمانی هست ، چقدر برنامه ها قابل اجرا هست و از نظر پیش نیازی ، مبحثی کارکردن فصول دروسی مثل ریاضی، فیزیک و زیست و ادبیات و … کار برنامه ریزی شخصی برای داوطلب ساده تر میکنه ، تم اولیه حرکتی برنامه آزمون و فراز و فرودها با گذر زمان تا چه اندازه با نوسانات کمتری همراه هست و ….

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------