داوطلبان خواستار تعویق کنکور کارشناسی ارشد و دکتری شدندکنکور،اخبار کنکور،خبرهای کنکور
با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش کنکور کارشناسی ارشد در ۴ اسفندماه برگزار می‌شود، اما برخی از داوطلبان کنکور خواستار تعویق زمان کنکورشدند.

به گزارش فارس، سازمان سنجش طبق روال سالیان گذشته جدول زمان بندی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ را در سایت خود منتشر کرد، با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در روز جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ عنوان شده است.

 

اما برخی از داوطلبان کنکوری از این بازه زمانی ناراضی هستند، این نارضایتی‌ها به سامانه فارس من نیز رسید و برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی در این سامانه خواستار «تعویق کنکور ارشد و دکتری»  شدند.

 

این کاربران در پویش خود آورده‌اند:

« ما جمعی از داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد و دکتری خواهان تعویق کنکور هستیم.

 

همانطور که می دانید به علت همزمانی کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری و انتخابات مجلس شورای اسلامی امکانی برای ما دانشجویان برای شرکت در جهاد تبین انتخابات در دانشگاهها و حضور فعال در میان مردم نیست و برگزاری کنکور در این برهه زمانی علنا حذف یک میلیون نفر از جوانان از عرصه جهاد تبین مردم  برای شرکت در فرآیند انتخابات است.

 

لذا خواهشمندیم با تعویق کنکور کارشناسی ارشد و دکتری ما را در امر ترغیب و تشویق مردم برای شرکت در انتخابات، یاری کنید. چگونه ما داوطلبین کنکور بتوانیم در انتخابات شرکت کنیم وقتی باید بجای شرکت در همایش ها و حضور فعالانه در جامعه برای جهاد تبیین  مشغول جمع بندی مطالب در گوشه‌ای باشیم و آیا برگزاری این آزمون‌ها در این تاریخ و همزمانی با انتخابات جز خوشحالی معاندین نظام که برای عدم مشارکت مردم و کم رونقی انتخابات میلیاردها دلار هزینه کردند و با به شهادت رساندن عزیزانمان هر امر زشت و ناپسندی را مرتکب شده اند دستاورد دیگری دارد، در حالی که رئیس سازمان سنجش قبلا در مطلبی گفته اند که توانایی برگزاری چند آزمون را در یک هفته داریم و آیا برگزاری آزمون در اواخر فروردین مقدور نیست؟ از طرفی کدام عقل سلیمی کنکوری که مربوط به سال ۱۴۰۳ است را در اسفند ۱۴۰۲ برگزار می کند؟ لذا خواهشمندیم با تعویق کنکور به حضور حداکثری ما در انتخابات کمک کنید.»

 

سردبیر این پویش گفت: بازه زمانی برگزاری کنکور در اسفند‌ماه برای داوطلبان مناسب نیست چرا که افراد درگیری و مشغله‌های خودشان را دارند، باید بازه زمانی به نحوی باشد، که فرد داوطلب بتواند درس را مطالعه کند. داوطلبان در اسفندماه نمی‌توانند به درستی درسشان را مطالعه کنند، بنده به عنوان دانشجوی کارشناسی می‌گویم که اگر کنکور ارشد به تعویق بیوفتد ما می‌توانیم بیشتر درس‌ها را مطالعه کنیم چرا که بعد از امتحانات دانشگاهی باید کنکور بدهیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------