درخواست داوطلبان کنکور: محدودیت ترمیم معدل و سوابق تحصیلی را برداریدکنکور،اخبار کنکور،خبرهای کنکور
داوطلبان کنکور می گویند: همانطور که شرکت در کنکور محدودیتی ندارد ترمیم سوابق تحصیلی هم نباید محدودیتی داشته باشد امکان دارد داوطلبی نتوانسته باشد نمره خوبی در ترمیم معدل کسب کند و نیاز به ترمیم سوابق خود دارد.

به گزارش فارس، در تاریخ ۱۸ خرداد سال ۱۴۰۱ به طور رسمی اعلام شد هر داوطلبان ده مرتبه می تواند در ترمیم معدل شرکت کنند ودر تاریخ ۱۷ خرداد مصوبه شورا به متن زیر تصویب شد: بر این اساس کنکور سالی ۲ بار و تنها از دروس تخصصی هر رشته برگزار خواهد شد و سهمی ۴۰ درصدی در سنجش توان علمی داوطلبان ورود به دانشگاه دارد.

 

همچنین دانش‌آموزان مجاز خواهند بود برای بهبود معدل و سوابق تحصیلی خود، تا ۱۰ بار در امتحانات سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان شرکت کنند همچنین شورای عالی انقلاب اعلام کرد: مصوبه اصلی در رابطه با کنکور 1402 تحت عنوان «سیاست‌ها و ضوابط سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی» در جلسه 843 مورخ 1400/4/15 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده و ابلاغ شد و هرگونه تخطی از اجرای این مصوبه موجب پیگرد قانونی خواهد بود.

 

پس آموزش و پرورش متخلف خواهد بود مگر دلیل محکمی بیاورد. پس لازم هست همانطور که شرکت در کنکور محدودیتی ندارد ترمیم سوابق تحصیلی هم نباید محدودیتی داشته باشد امکان دارد داوطلبی نتوانسته باشد نمره خوبی در ترمیم معدل کسب کند و نیاز به ترمیم سوابق خود دارد عدم اجرای این بند مصوبه بیشترین ضرر را به نظام قدیم ها می‌رساند.

 

همانطور که هفته پیش اعلام شده سوابق ۵۰ درصد در کنکور تاثیر دارد پس نیاز هست برای داوطلبان پشت کنکور فرصت مجددی برای ترمیم در نظر گرفته شود حداقل ۳ مرتبه داوطلب مجاز به ترمیم معدل باشد عدم اجرای این کار توسط آموزش و پرورش باعث استرس و عدم ادامه تحصیل برخی داوطلبان کنکور شد همچنین لازم به ذکر است تمام داوطلبان پشت کنکوری این درخواست را دارند امیدواریم آموزش و پرورش به این داوطلبان نه نگوید و استرس داوطلبان را کم کند. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------