آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور

امتحانات حضوری دانشگاه تهران در همه استان‌ها موقتا لغو شد

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: به دلیل محدودیت های جدید وضع شده ناشی از شیوع کرونا در برخی استان ها و با توجه به اینکه…


عدم تخصیص ۴ درصد بودجه مهر به دانشگاه‌ها/ارائه راهکاری برای تقویت بودجه پژوهش اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه,  منصور غلامی
وزیر علوم از عدم پرداخت ۴ درصد بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به دانشگاه‌ها انتقاد کرد و گفت: تلاش داریم بودجه جاری بطور کامل تخصیص یابد.

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه خبر جدیدی از رییس سازمان برنامه و بودجه در حوزه تخصیص بودجه دریافت نکردم، اظهار کرد: اخیرا بحثی در خصوص تخصیص بودجه دانشگاه‌ها با سازمان برنامه و بودجه نداشتیم اما قرار بود حدود ۴ درصد تخصیص مهرماه به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی از سوی این سازمان پرداخت شود که متاسفانه هنوز عملی نشده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه تلاش وزارت علوم این است که بودجه دانشگاه‌ها برای سال جاری به صورت صددرصدی تخصیص یابد، تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم سهم پژوهش از بودجه دانشگاه‌ها تخصیص داده شود چراکه ممکن است در شرایط فعلی به دلیل اینکه تخصیص دانشگاه‌ها کامل اتفاق نمی‌افتد اعتبار کمتری در اختیار بخش پژوهش قرار بگیرد.

 

وزیر علوم با تاکید بر اینکه تلاش داریم در لایحه بودجه ۹۹ به موضوع پژوهش و علم دانشگاه‌ها توجه ویژه‌ای صورت بگیرد، اظهار کرد: قبل از اینکه این لایحه نهایی شود باید میزان منابع بخش پژوهش مشخص شود و در مجموع منابع جدیدی به این بخش اضافه کنیم. بنابراین مجموعه‌های پژوهشی ما پیشنهادات خود را به سازمان برنامه و بودجه ارائه دهند تا اگر لازم باشد این پیشنهادات به جلسه هیات دولت برده شود و بتوانیم بودجه را به این طریق تقویت کنیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------