اخراج متخلفان انتقال از دامپزشکی به پزشکی اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: متخلفان استفاده‌کننده از تسهیلات هیات علمی که از دامپزشکی به رشته‌های علوم پزشکی منتقل شده‌اند، به گام اول بازمی‌گردند.

محمدحسین قربانی در گفتگو با مهر اظهار کرد: با توجه به مباحثی که در کنکور امسال در مورد رشته‌های علوم پزشکی به ویژه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مطرح شد، جلسه‌ای سه ساعته با وزیر بهداشت، اعضای کمیسیون، سازمان سنجش، دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران وزارت بهداشت برگزار شد.

 

وی افزود: این مسئله به دلیل این بود که مباحثی در موضوع صندلی‌فروشی و اینکه افرادی به طور غیرقانونی بر این صندلی‌ها جلوس کرده‌اند، مطرح شده است. همچنین افزایش غیرقانونی برخی از سهمیه‌ها و استفاده غیرمنطقی از عنوان «هیئت علمی» در این جلسه مطرح شد.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کار کارشناسی در این زمینه انجام و مقرر شد همه دانشجویانی که خلاف قانون و غیرقانونی به دور از چارچوب کنکور و سیستم سازمان سنجش در دانشگاه‌ها کرسی‌های رشته‌های پزشکی را اشغال کرده‌اند، شناسایی شوند. جلوی ادامه تحصیل این افراد گرفته شود و با قاطعیت تا اخراج این افراد اقدام کنند.

 

قربانی ادامه داد: مسئله دومی که در این جلسه مطرح شد، موضوع انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل و مسائلی که به دنبال نوسانات ارزی به وجود آمد، بود. این افراد متقاضی ادامه تحصیل در داخل کشور بودند. ما تا به امروز با مشکلاتی در این زمینه مواجه شده‌ایم که این مسائل به تغییرات در بخشنامه‌ها، آئین‌نامه‌ها برمی‌گردد که یک نابسامانی در زمینه ورود دانشجویان خارج به داخل ایجاد کرده و از وزارت بهداشت خواستیم که حداکثر طی یک یا دو ماه آینده، یکبار برای همیشه تکلیف ورود دانشجویان ایرانی از خارج به داخل را روشن کند.

 

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی درباره بحث تخلف دانشگاه آزاد در استفاده از تسهیلات هیئت علمی گفت: این مسئله در این جلسه مطرح شد و آئین‌نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد استفاده از تسهیلات فرزندان هیئت علمی بر این مبتنی است که اعضای هیئت علمی یکبار می‌توانند از این تسهیلات برای انتقال فرزندان خود استفاده کنند؛ ضمن اینکه آن فرد باید حد نصاب (۹۲.۵ درصد نمره) آخرین نفر قبولی در کنکور را داشته باشد.

 

وی افزود: این تخلف به گونه‌ای بود که برخی رشته دامپزشکی قبول شده بودند و به رشته پزشکی منتقل شدند ضمن اینکه برخی یکبار از سهمیه هیئت علمی پدر و یکبار از سهمیه هیئت علمی مادر استفاده کردند. همچنین دانشجویان یکبار از رشته دامپزشکی به رشته پزشکی و یکبار هم از شهر دورافتاده به تهران منتقل شده‌اند که این یک تخلف فاحش بوده است.

 

قربانی گفت: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که فردی قانونمند است، متعهد شده است که همه اینها را به گام اول برگرداند؛ تعدادی که منتقل شده‌اند کمتر از ۱۳۰ نفر هستند.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: من در مورد کنکور این ضریب اطمینان را به خانواده‌ها می‌دهم که در این زمینه تخلفی نداشته‌ایم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی