افزایش اعتبارات وام تحصیلی تا ۵۰ درصد و وام شهریه به اندازه ۱۰۰ درصد اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
رییس سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان خوابگاه‌های غیر دولتی بعضا اجاره‌های خود را پرداخت کرده بودند اما ما توسط صندوق رفاه دانشجویی برنامه داریم تا آمار آنها را جمع آوری کنیم و هزینه را به آنها برگردانیم. 

به گزارش ایلنا، نشست خبری معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان صبح امروز در محل سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

 

مجتبی صدیقی در این نشست اظهار داشت: بیماری کووید ۱۹ باعث شد دانشگاه‌ها از اسفندماه وارد شرایط ویژه شوند و آموزش مجازی شکل بگیرد. ما در ابتدای کار تردید داشتیم که دانشگاه‌ها از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بتوانند خود را تجهیز کنند. در این مدت ۹۰ درصد دروس تئوری به شکل مجازی ارائه شد. همچنین دانشگاه آزاد اعلام کرد که به اندازه ۸۵ درصد و دانشگاه غیرانتفاعی بیش از ۷۵ درصد توانستند مطالب درسی را به شکل تئوری ارائه دهند.

 

وی افزود: امروز آموزش مجازی یک سرمایه محسوب می‌شود که افق تازه‌ای برای دانشگاه‌ها ارائه کرده است. دانشگاه‌های سایر کشورها نیز همین مسایل را دنبال می‌کنند. سیستم آموزشی بیش از ۱۸۰کشور دنیا تحت تاثیر کرونا بوده است. همچنین بیش از یک و نیم میلیارد محصل از مهد کودک تا دانشگاه تحت تاثیر  کرونا بودند.

 

وی افزود: بعد از شیوع کرونا به سرعت دستور تخلیه و ضدعفونی کردن خوابگاه‌ها داده شد‌، همچنین بلافاصله دستور العملی برای جذب پیمانکاران برای ضدعفونی خوابگاه‌ها تهیه شد. ما بیش از ۴۰۰ کانون همیار دانشجویی داریم که در زمینه سلامت روان کار می‌کنند و ما از دانشجویان فعال در این کانون‌ها برای ارتباط با دانشجویان کمک گرفتیم. از مشاوره‌های تلفنی برای ارتباط با دانشجویان و آگاهی از شرایط آنها راه اندازی شد. همچنین یک کمپین در خانه بمانیم ایجاد کردیم که بیش از ۳ هزار اثر به دست ما در این زمینه رسید.

 

وی اشاره کرد: یک اعتبار برای بحث بهداشت و روان برای دانشجویان به دانشگاه‌ها توزیع شد تا در این مدت فعالیت‌های سلامت در حوزه دانشجویی انجام شود.

 

صدیقی گفت: پروتکل جامع بهداشتی مورد نیاز دانشگاه‌ها جمع بندی و ارائه شد، این پروتکل‌ها در مقاطع آموزشی، دانشجویی و بهداشتی مورد تاکید است.  همچنین ما برای مساعدت با دانشجویان، بازپرداخت اقساط دانشجویان را سه ما به تعویق انداختیم و دانشجویان اجازه پرداخت اجاره بها فارغ  شدند. همچنین اعتبارات وام تحصیلی ۵۰ درصد و وام شهریه به اندازه ۱۰۰ درصد افزایش دادیم.  

 

صدیقی گفت: علاوه بر اینها تهیه اقلام غذایی که در غذاخوری‌ها باقی مانده بود باید تعیین تکلیف می‌شد که با ستاد تنظیم بازار هماهنگ و این مواد غذایی برگرداننده شد تا برای ترم آینده مواد غذایی تهیه می‌شود.

 

صدیقی خاطر نشان کرد: حمایت از کارکنان و آشپزها نیز که در این مدت بیکار شده بودند صورت گرفت و در جاهای دیگر از آنها به کارگیری شد.

 

رییس سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان خوابگاه‌های غیر دولتی بعضا اجاره‌های خود را پرداخت کرده بودند اما ما توسط صندوق رفاه دانشجویی برنامه داریم تا آمار آنها را جمع آوری کنیم و هزینه را به آنها برگردانیم. حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های غیر دولتی بوده‌اند که اجاره دادند و صندوق رفاه به این دانشجویان کمک می‌کند تا آنها متضرر نشوند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی