آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور

جدول زمانی و آمار داوطلبان گروه های آزمایشی کنکور سراسری/ آغاز خوداظهاری داوطلبان کرونایی

کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مرداد و اول شهریورماه ۹۹ برگزار می‌شود و برای یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ نفر…


نحوه ویرایش حوزه‌ کنکورهای ۹۹ برای داوطلبان تغییر کرد اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، از فراهم شدن امکان تغییر حوزه‌های برگزاری کنکورهای ۹۹ برای داوطلبان خبر داد. 

به علت تعویق در زمان آزمون های سال ۹۹ از جمله دکتری، کارشناسی ارشد و سراسری که به ترتیب در روزهای ۲۶ تیرماه، دوم و سوم مردادماه و ۳۰ و ۳۱ مردادماه برگزار می شود، سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبان کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری ۲ بار امکان ویرایش حوزه های امتحانی را فعال کرد تا داوطلبانی که پیش از این محل برگزاری آزمون را در شهری غیر از محل سکونت خود انتخاب کرده بودند، اختیار تغییر محل برگزاری کنکور داشته باشند.

 

با این حال هنوز تعداد زیادی از داوطلبان کنکورها به ویژه کارشناسی ارشد و دکتری که از این امکان باز مانده بودند، درخواست ویرایش حوزه امتحانی دارند.

 

در این زمینه فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا تاکید کرد: امکان فعال کردن مجدد ویرایش محل برگزاری آزمون وجود ندارد.

 

وی اظهار داشت: داوطلبانی که قصد تغییر حوزه امتحانی خود را دارند، درخواست خود را به صورت کتبی به باجه های رفع نقص که ۳ تا ۴ روز قبل از برگزاری آزمون فعال می شود، تحویل دهند. این موارد جمع آوری و بسته به تعداد درخواست تصمیم گیری خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا، اطلاعیه های رسمی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی کنکور دکتری در روزهای نزدیک به برگزاری این آزمون منتشر می شود.

 

آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۹ برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی است ۲ هفته آینده برگزار می شود.

 

این آزمون در هفت گروه آموزشی و ۲۴۵ کد رشته امتحانی شامل ۶۳ کد رشته امتحانی در علوم انسانی، ۴۵ کد رشته در گروه علوم پایه، ۶۰ کد رشته امتحانی در گروه فنی و مهندسی، ۳۵ کد رشته امتحانی در گروه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، هفت کد رشته امتحانی در گروه هنر، ۲۶ کد رشته امتحانی در گروه دامپزشکی و ۹ کد رشته امتحانی در گروه زبان برگزار می شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------