X

آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


وزارت علوم, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه

واکیسناسیون اعضای هئیت علمی و دانشجویان تا پیش از سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰/ تزریق واکسن به دانشگاهیان، تضمین‌کننده برگزاری آموزش حضوری نیست

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از واکیسناسیون اعضای هئیت علمی و دانشجویان تا پیش از سال…

حاشیه های جالب آزمون دکترای امسال/ وقتی همه خوابیم! اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
پس از کش و قوس های زیاد روزها و هفته های اخیر درباره برگزاری کنکور و خطرات ناشی از آن درباره گسترش کرونا بالاخره انجام این کار با برگزاری آزمون دکتری استارت خورد.

 به گزارش خبرنیوز ؛تصاویری که سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر کرده نشان دهنده برگزاری این آزمون در شرایطی مناسب و مطابق پروتکل های وزارت بهداشت بوده است.

 

یکی از خبرنگاران خبرنیوز حاضر در آزمون دکترا در رابطه با برگزاری ازمون امسال نکته هایی نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 

 آزمون دکتری یکی از سخت ترین و خسته کننده ترین آزمون هاست از ساعت 7و30 دقیقه صبح تا حوالی 13 یعنی بیشتر از 5 ساعت روی یک صندلی چوبی نشستن و به سوالات مختلف پاسخ دادن خیلی خسته کننده است.

 

  امسال به خاطر کرونا شرایط سخت تر هم بود. خیلی از شرکت کنندگان از جمله خودم با استفاده از دو ماسک در این آزمون حضور یافتیم که این مساله همراه با استرس ناشی از کرونا، گرمای هوا و سختی نفس کشیدن مشکلات را دوچندان می کرد.

 

 نوع پوشش بعضی از شرکت کنندگان کم از پرستاران و کارکنان بخش آی سی یو کرونایی بیمارستان ها نداشت. مثلا شرکت کننده ای ضمن استفاده از دو ماسک روی هم از شیلد محافظ صورت نیز استفاده کرده بودند. این ها را اضافه کنید به دستکش های مخصوص اتاق عمل بیمارستان ها و حتی نوع لباس هایی که شرکت کنندگان پوشیده بودند نشان می داد موضوع را کاملا جدی گرفته اند که صد البته کار درستی بود.

 

  بعضی شرکت کنندگان به فاصله کمی از پاسخ به دفترچه اول با خیالی آسوده سر جلسه خوابیدند. توضیح این که وقت پاسخگویی به دفترچه اول آزمون دکتری 120 دقیقه است که بسیاری شرکت کنندگان حدود نیم ساعت آنچه می دانند را پاسخ می گویند و چون باید یک ساعت و 30 دقیقه منتظر باشند تا وقت پاسخگویی به دفترچه اول تمام شود همانجا می خوابند!

 

 همین شرکت کنندگان خواب پس از دریافت دفترچه دوم که فرصت 90 دقیقه ای دارد پس از حدود نهایتا 20 دقیقه دفترچه خود را تحویل داده و حوزه آزمون را ترک کردند!

 

  با این که قبل از برگزاری آزمون اعلام شده بود هر شرکت کننده ای با ماسک فیلتردار باشد از حضورش در آزمون خودداری می شود اما چنین نبود و به شخصه چند نفر را دیدم که با ماسک فیلتر دار در محل آزمون حاضر شدند.

 

 قرار بر این بود که پس از اخذ اثر انگشت پد الکلی تحویلمان بدهند که البته از ما اثر انگشت گرفتند اما از پد الکلی خبری نبود.

 

در نهایت این که تلاش سازمان سنجش برای برگزاری این آزمون قابل تقدیر بود. به هر حال ممکن است در بین این همه حوزه های برگزاری -که امسال به خاطر کرونا تعدادشان هم بیشتر بود- کمبودهایی باشد اما در کل به نظر همه چیز راضی کننده و تلاش برگزار کنندگان قابل تقدیر بود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------