آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار دانشگاه,نحوه نمره‌ دهی در سال جدید

نحوه نمره‌ دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

مدیرکل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: در سال کرونایی به دانشگاه‌ها اجازه دادیم به هر نسبت که می‌خواهند برای امتحان…


افزایش پذیرش دانش‌آموزان مدارس دولتی در دانشگاه "آکسفورد" اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, آکسفورد
دانشگاه "آکسفورد" اعلام کرد که امسال تعداد پذیرش دانشجویان جدیدالورود که در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند، رکورد جدیدی ثبت کرده است. 

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، قرار است ترم آتی دانشگاه "آکسفورد" در تاریخ شش اکتبر سال جاری آغاز شود.

 

این دانشگاه اعلام کرد که ۶۸ درصد دانشجویان جدیدی که وارد دانشگاه آکسفورد می‌شوند، در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند. این در حالی است که این میزان در سال گذشته به ۶۲ درصد می‌رسید.

 

دانشگاه آکسفورد اعلام کرد که این تعداد، تعهد دیرینه دانشگاه در رفع نابرابری آموزشی است.

 

ارقام و اعداد منتشر شده از سوی دانشگاه نشان می‌دهد که ۱۸۹۹ نفر از میان نزدیک به ۲۸۰۰ دانشجوی جدید دوره کارشناسی در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند.

 

در اوایل ماه جاری دانشگاه کمبریج نیز اعلام کرد تعداد دانش‌آموزانی که در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند و ترم پاییز به تحصیل در این دانشگاه خواهند پرداخت، به یک رکورد بالایی رسیده‌ است.

 

این ارقام همچنین حاکی از آن است که شکاف میان دانشجویان با بهترین و بدترین شرایط اقتصادی و اجتماعی که امسال وارد این دانشگاه می‌شوند، کاهش یافته است.

 

این تغییرات پس از زمانی صورت گرفت که دولت انگلیس از دانشگاه‌ها خواست پذیرش دانش‌آموزان محروم در دانشگاه‌های برتر را در اولویت قرار دهند. البته پس از اخذ نمرات سطح A.

 

"لوئیز ریچاردسون"(Louise Richardson) معاون دانشگاه "آکسفورد" گفت: ما از نتیجه تلاش‌های مشترک خود برای شناسایی دانشجویان با استعداد از طیف وسیعی از افراد علاقه‌مند، خوشحالیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------