بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

لطفا، بدون اخم و ماشین به خرید برویدخرید شب عید

برای خرید برنامه ریزی كنیم و خریدمان را به روزهای آخر موكول نكنیم

 

به حال و هوای عید و خرید نوروزی نزدیک می شویم. خرید شب عید در این هفته ی باقیمانده تا پایان سال به اوج خود می رسد،یادمان باشد ما بازیگران اصلی این ماجرا هستیم.

برای حل شدن مشكل ترافیك شب عید و دردسرهای خرید آخر سال باید آستین ها را بالا بزنیم و برای كاهش ترافیك و دردسرهای خرید آخر سال تلاش كنیم. اما چطور؟ اینجا چند نكته اساسی در همین زمینه بیان شده است.


لطفا سر فرصت خرید كنید
خیلی از مردم هستند كه خرید نوروزی خود را به دقیقه ۹۰ موكول می كنند و شب عید به خرید می روند. برخی هم هستند كه خرید خود را تكمیل نكرده و ناگزیر از انجام بخش باقیمانده در شب عید هستند و در نتیجه، شهر در چند روز باقیمانده با ترافیك سنگین تری نسبت به دیگر روزهای آخر سال مواجه می شود. به گونه ای كه در معابر منتهی به مراكز خرید، ازدحام بالای ماشین ها و مسافران را مشاهده می كنیم. خب، بهترین كار این است كه كمی برنامه ریزی كنیم و خریدمان را به روزهای آخر موكول نكنیم.


روزهای وسط هفته برنامه خرید داشته باشید
همین جوری راه می افتید و به سمت خیابان های اصلی شهر می روید، بعد هم توقع دارید كه گرفتار ترافیك نشوید! بهترین كار این است كه قبل از شال و كلاه كردن، از وضعیت ترافیك مطلع شوید و بهترین مسیر را انتخاب كنید

یك ایراد كار هم این است كه همه در روزهای آخر هفته به سمت مراكز خرید هجوم می برند. این هم باعث ترافیك و ازدحام خواهد شد. می توانیم برای روزهای وسط هفته برنامه خرید داشته باشیم. ساعت خرید هم مهم است. اگر امكان مرخصی گرفتن برایتان وجود دارد، صبح ها و بعداز ظهرها ی روزهای عادی بهترین زمان است. یك راهكار این است كه آخر شب به خرید بروید.


بدون خودروی شخصی بروید
عادی ترین و همیشگی ترین توصیه در این روزها و شب ها این است كه با ناوگان حمل ونقل عمومی به خرید بروید. براساس تصاویری كه دوربین های نظارتی ترافیك نشان می دهند، یكی از دلایل مهمی كه به افزایش حجم تردد ها و ترافیك در آخرین ماه سال می انجامد این است كه بسیاری از مردم علاقه مندند تا در این روز ها با وسیله نقلیه شخصی به خرید بروند.


مترو یا ماشین شخصی؟
مترو، مترو و باز هم مترو؛ بهترین گزینه برای سفر شهری در تهران در این روزها همین است. مترو یكی از ناوگان مورد علاقه تهرانی ها در سفرهای شهری آخر سال است. بسیاری برای خلاص شدن از ترافیك روی زمین، به زیر زمین می روند و سوار قطارهای این ناوگان می شوند.


از زنجیره ای ها خرید كنید
این روزها فروشگاه های زنجیره ای تبدیل شده اند به یك بازار حرفه ای برای خرید شب عید. خیلی از خانواده ها برای اینكه در وقت صرفه جویی كنند، خریدشان را از فروشگاه های زنجیره ای انجام می دهند. اگر برای نوروزتان قصد خرید دارید و تا به حال هم فرصت انجام این كار را نداشته اید، می توانید سری به این فروشگاه ها بزنید.

 

نیاز به خرید کردن

اول برای بچه ها خرید كنید

 

اول برای بچه ها خرید كنید
برای خرید اعضای خانواده اولویت بندی كنید،از قدیم گفته اند كه اول خانم ها، اما شما نشنیده بگیرید و اول برای بچه ها خرید كنید! نیازهایتان را اولویت بندی كنید و بودجه بندی هم یادتان نرود چون برخی فروشنده ها با آن زبان چرب و نرم در یك چشم به هم زدن كاری می كنندكه در همان مغازه اول، بودجه درنظر گرفته شده به پایان می رسد.


برای جای پارك فکر کنید
درست است كه عقل حكم می كند این روزها سراغ استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی برویم كه البته كمی زحمت بیشتری دارد، اما خب برخی ترجیح می دهند كه حتما با اتومبیل شخصی به خیابان بیایند و به مراكز خرید بروند. اگر شما جزو این دسته هستید حتما از قبل برای جای پارك خودرویتان فكری داشته باشید.


به پاساژهای محلی سر بزنید
باور كنید در مراكز خرید بزرگ خیلی تنوع كالاها و قیمت هایشان با مراكز خرید محلی تر فرق نمی كند. برای همین برای خرید یك كفش ساده مثلا از این سر شهر به آن سر شهر نروید بهتر است از روی نقشه ابتدا به جایی سر بزنید كه به شما نزدیك تر است و می توان پیاده یا با حداقل فاصله به آنجا رسید.


ترافیك را چک کنید
همین جوری راه می افتید و به سمت خیابان های اصلی شهر می روید، بعد هم توقع دارید كه گرفتار ترافیك نشوید! بهترین كار این است كه قبل از شال و كلاه كردن، از وضعیت ترافیك مطلع شوید و بهترین مسیر را انتخاب كنید. هم با استفاده از سایت های اینترنتی و هم با استفاده از اپلیكیشن های موبایل می توان به طور لحظه ای، ترافیك معابر شهری مثل تهران را رصد كرد.


درگوشی با مردهای بیزار از خرید
برای خرید اعضای خانواده اولویت بندی كنید،از قدیم گفته اند كه اول خانم ها، اما شما نشنیده بگیرید و اول برای بچه ها خرید كنید!

سخت پول درآوردن و خستگی جسمی و فكری از آن عواملی است كه گاهی مرد خانه را نسبت به خرید كردن بی میل می كند. اگرخرید كردن را كلا كار بی فایده ای می دانید و همیشه به پس انداز بیشتر بها می دهید، مراقب تله خساست شیطان باشید چراكه شیطان دوست دارد شما شامل این وعده خداوند نشوید «امام سجاد(ع): خداوند بیش از همه از كسی خشنود است كه رفاه بیشتری برای خانواده اش فراهم كند». اگر هم به اندازه، اهل خرید برای خود و خانواده تان هستید اما همسرتان گرفتار اسراف شده است، بی تفاوت نباشید. با محبت به او تذكر بدهید و راه های جدید دیگری برای جذابیت زندگی تان پیشنهاد دهید. مردهای با اقتداری كه هم پول به همسرشان می دهند و هم با بیان صادقانه شرایط مالی خود، با همسرشان همفكری می كنند، كمتر نیاز است خود را همیشه از خرید محروم كنند یا شاهد اسراف كاری های همسرشان باشند.


حراج دلتان را نبرد!
اگر شما بانوی خانه بدون اینكه واقعا نیاز به خرید چیزی داشته باشید، نمی توانید پیشنهاد یك فروشنده را رد كنید، كلمه حراج مجبورتان می كند خرید كنید یا دلتان كه می گیرد فقط خرید آرامتان می كند، به نوعی ولع خرید پیدا كرده اید. كافی است قبل از خرید، لیست نیازهای تان و وسع همسرتان را با هم هماهنگ كنید و همیشه یك سؤال را از خود بپرسید: «اگر این خرید رو نكنم چی می شه؟» این حواس جمعی و نشان دادن كدبانو بودن، توانمندی و محبت خانم را بیش از همیشه در دل همسر و خانواده اش محكم می كند..


منبع: همشهری

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------