جِینی یاد می‌گیرد که چطور استرسش را درمان کند!درمان استرس,حس استرس ,بیماری استرس

جنی، بیماریست که درباره فرایند درمان استرس خود در برنامه دکتر آز با استفاده از روش دکتر اشتاین باوم صحبت کرده ، این متن را با کمی تغییر برای شما آماده کرده ایم .

این چند وقت خیلی سرم شلوغ بوده و استرس داشتم اما این مسائل این فرصت را به من داد که از چیزهایی که از دکتر اشتاین باوم یاد می‌گیرم استفاده کنم. من بلافاصله از تمرینات تنفسی که دکتر در برنامه به من یاد داد استفاده کردم و از این که چه قدر آسان و تاثیرگذار بود شگفت‌زده شدم. به شما هم پیشنهاد می‌کنم که اگر نیاز دارید انجام دهید. من خیلی در کنار گذاشتن چیزهای که نمی‌توانم تغییر دهم خوب نیستم اما مصمم هستم که این کار را انجام دهم. من و دکتر دوباره با هم راجع به بررسی مسائل و روی کاغذ آوردن چیزهایی که نمی‌توانم عوض کنم صحبت کردیم. این یک عادت بد است و من باید یاد بگیرم که آن را تغییر دهم.

من همچنین در حال نوشتن اتفاقات روزانه‌ام هستم که خیلی خوب است. همه چیز را در آن می‌نویسم: خوب، بد و زشت. به جای یادداشت‌هایی روی آینه دستشویی از کارهایی که باید انجام بدهم، جملاتی الهام‌بخش و کلماتی قصار چسبانده‌ام. من خیلی حرف‌های انگیزاننده را دوست دارم؛ دیدنشان خیلی خوب است. شاید به نظر کمی احمقانه بیاید؛ اما اگر این کار را انجام دهید متوجه می‌شوید که منظورم چیست! باعث لبخند زدن شما خواهند شد و به یادتان می‌آورند که چه چیزهایی اهمیت دارند.


مثلا اگر دوستم پیش من بیاید تا در مورد چیزهایی که نگرانش می‌کنند صحبت کند، به او خواهم گفت که آرام باشد و نفس بکشد چون همه چیز خوب خواهد شد. اگر واقعا بتوانم این را به او بگویم، پس خودم هم می‌توانم این کار را بکنم. من می‌توانم همه چیزهایی که دکترم به من یاد می‌دهد را انجام دهم و زندگی راحت‌تر و بهتری داشته باشم. پسرهایم عالی هستند و شغل ثابتی هم دارم. ممکن است برنامه‌ام با اکثر افراد متفاوت باشد ولی این فرصت خوب را دارم که با بهترین افراد سروکار داشته باشم و تفاوتی در روز کسی ایجاد کنم.

من تا حد خیلی زیادی نوشیدن نوشابه‌ام را کم کرده‌ام، و تغییری هم در اشتهایم به وجود آمده است. من فکر می‌کردم در کنار گذاشتنش به مشکل برخواهم خورد، اما آسان‌تر از آن چیزی بود که فکر می‌کردم. اگر شما هم مثل من با این مشکل درگیر هستید به شما پیشنهاد می‌کنم نوشابه کمتری بنوشید. من همچنین دارم سعی می‌کنم که در خانه اِسنک (هله هوله) کمتری بخورم، البته در محل کارم خیلی در این زمینه موفق نبوده‌ام. من یک برنامه غذایی را شروع کرده‌ام، به همین دلیل منتظر هستم که شاهد تغییرات فیزیکی بیشتری هم باشم. من به تازگی 42 ساله شدم و یک هدف امسالم این است که به طور مرتب ورزش کنم. (امروز یک جوش دیدم، این واقعا برای سن من منصفانه نیست.)

من به جز ورزش کردن چند هدف دیگر هم دارم: اول، تمرین تنفس انجام دهم! هم چنین در نظر دارم که یک استراحت به خودم بدهم، کاملا برنامه غذایی‌ام را در خانه و در سر کار تغییر دهم، نگران این نباشم که دیگران از من ناراحت هستند، تمام شب را بخوابم، به اندازه نصف ماراتون بدوم، یک کتاب بنویسم، به یاد گرفتن گلف ادامه دهم، و یک هدف سرگرم‌کننده هم اینکه به یک سفر دریایی بروم.

تغییرات در روش زندگی حس استرس من و مشکلات جسمی مانند سردردها، خواب، دردهای شکمی و همچنین مشکلات وحشتناک دستشویی رفتنم را تغییر خواهد داد. من از صحبت کردن در این زمینه احساس خجالت می‌کردم، ولی از زمانی که با دکترم صحبت کردم، متوجه شدم که افراد بیشتری از آن چیزی که فکر می‌کردم این مشکلات را دارند. امیدوار هستم که حتی با صحبت کردن و به اشتراک گذاشتن مسائل دشوارتر، افراد دیگر هم با وضعیت من ارتباط برقرار کنند و چیزهای عالی‌ای را از تجربیات من یاد بگیرند و آن ها را در زندگیشان به کار بگیرند.
منبع:آی بانو

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------