نشانه‌های خیانت در زناننشانه‌های خیانت زنان,خیانت زن,خیانت زن به شوهر

خیانت زن

 

اگر فکر می‌کنید همسرتان درحال خیانت به شماست خواندن این مقاله پیشنهاد می‌شود. در این بخش از بیتوته به نشانه‌هایی که یک زن خیانتکار می‌تواند داشته باشد پرداخته‌ایم.

خیانت در زنان

امروزه آمار خیانت زنان نسبت به گذشته افزایش یافته است. اما اگر شما هم فکر می‌کنید همسرتان درحال خیانت به شماست، بهتر است قبل از هر قضاوت زود هنگامی به یک روانشناس مراجعه کرده و تشخیص داده شود که این شک بنابر پایه و اساسی است که می‌توان به آن استناد کرد و یا علت آن چیزی جز اختلالات شخصیتی و شکاک بودن شما نیست.

 

یکی از بزرگترین آفت بین زن و مرد همین شکاکیت های بیجا می‌باشد چون تهمت زدن به همسر باعث از بین رفتن حرمت ها می‌شود. به هرحال اگر این حدس شما درست از آب درآید باید به دنبال علت آن باشید. درست است که خیانت هیچ توجیحی نداشته و در هیچ فرهنگ و جامعه‌ای جایز نیست اما شاید شما هم در این مورد بی تقصیر نبوده‌اید و زمینه را برای این کار غیر اخلاقی فراهم کرده‌اید.

 

علت خیانت زن

یکی از مهمترین عللی که می‌تواند زمینه خیانت زن را فراهم کند خلا عاطفی و بی تفاوتی از جانب همسر می‌باشد. برخی از زنان با خیانت می‌خواهند انتقام خود را از همسرشان بگیرند. زنانی که احساس می کنند طرد شده و یا در روابط عاطفی به اندازه کافی فهمیده نمی شوند.

 

همچنین دیدن محبت زیاد از فرد دیگری، و مورد محبت قرار گرفتنی که تا کنون آن را در زندگی خود تجربه نکرده می‌تواند دلیلی برای خیانت یک زن باشد.

 

یکی دیگر از علت های خیانت زنان می‌تواند ماندن در گذشته باشد، اینکه فرد بعد از ازدواج هنوز در رابطه قبلی خود مانده باشد و آن را تمام نکرده باشد باعث ایجاد خیانت می‌شود.

 

همچنین عواملی مثل بیماری های روانی، اختلالات شخصیتی و اعتیاد و فقر نیز می تواند از دلایل این امر باشد. 

 

احتمال خیانت زنان در این شرایط بالاتر است

درحال گذراندن دهه سوم از زندگی

به گفته متخصصان حوزه خیانت، آمار خیانت در زنانی که در اواسط دهه سوم زندگی خود هستند و حدود ۷ سال از ازدواج‌شان می‌گذرد، بالاست.

 

- شاغل بودن

احتمال خیانت زنان شاغل از زنان خانه‌دار بیشتر است. و به گفته دکتر شرلی گلس – متخصص در حوزه خیانت زنان – احتمال خیانت این زنان با مردان همکار خود بیشتر است. این مسئله تا حدودی به موقعیت ربط دارد.

 

- داشتن درآمد بالا

این مسئله درمورد مردان نیز صدق می‌کند. طبق آمار افرادی که درآمد بالایی دارند بیشتر احتمال خیانت کردن‌شان وجود دارد زیرا می‌توانند برای برخی مسائل هزینه کنند.

 

- ازدواج دوم

به گفته دکتر بونی ایمر ویل، طلاق و خیانت در ازدواج‌های دوم از ازدواج اول بیشتر است.

 

- رابطه خارج از ازدواج داشتن یکی از والدین

احتمال دارد فرزندان افراد خیانتکار، سابقه خانواده خود را تکرار کنند.

 

- خوشبخت نبودن با شما

از میان نمونه ۵۴۴ نفری که به همسران خود خیانت کرده بودند، احتمال خیانت در زنانی که می‌گویند خیلی خوشبخت نیستند، چهار برابر زنانی است که می‌گویند خیلی خوشبخت هستند. و حدود نیمی از زنان فکر می‌کنند اگر ازدواجی دچار مشکل باشد، خیانت هیچ ایرادی ندارد: او فقط به خاطر بچه‌ها در این ازدواج مانده است!

 

- اعتقاد نداشتن به دین و مذهب

با استناد به تحقیقات، احتمال خیانت در زنانی که هرگز به مکان‌های مذهبی نمی‌روند، ۲.۵ برابر زنانی است که بیش از یک بار در هفته به چنین مکان‌هایی می‌روند.

 

- عزت نفس پایین

با استناد به مطالعه‌ای که توسط دکتر دیوید ام. باس – روانشناس فرگشتی – انجام شد، از نظر زنانی که خیانت می‌کنند، یکی از خوبی‌های رابطه، بالا بردن اعتماد به نفس است.

 

- خودشیفته بودن

مطالعات نشان می‌دهند احتمال خیانت در زنانی که خودشیفته بوده و به دنبال تنوع و هیجان جنسی هستند، از زنانی که چنین ویژگی‌های شخصیتی ندارند، بیشتر است. همچنین با استناد به مطالعه انجام شده توسط دکتر دیوید اشمیت، استادیار روانشناسی در دانشگاه بردلی در پئوریا، ایلینوی، زنانی که برون‌گرا هستند و رفتار دوستانه دارند بیشتر از بقیه، چنین پیشنهادهایی را دریافت می‌کنند.

 

- زیبا بودن

درمانگر ازدواج، دکتر پپر شوارتز، در کتاب خود « هر چیزی که درمورد عشق و رابطه جنسی می‌دانید اشتباه است» می‌گوید، چنین زنانی، احساسات زیادی را دریافت می‌کنند و به دوست داشته شدن عادت دارند.

 

- دوره تخمک گذاری

تحقیق جدیدی که توسط دکتر استیون گنگستند در دانشگاه نیومکزیکو انجام شد، نشان می‌دهد که رویاپردازی‌های جنسی زنان درمورد مردان دیگر، در دوران تخمک گذاری دو برابر می‌شود. به عبارت دیگر، زن به این فکر می‌کند که رییسش می‌تواند پدر فرزند بعدی‌اش باشد!! البته خیلی نباید نگران این مسئله باشید.

نشانه‌های خیانت زنان,خیانت زن,زن خیانتکار

نشانه‌های خیانت زنان

 

نشانه های خیانت زنان 

هرچند که نشانه های خیانتی که از آن ها صحبت خواهد شد دلیل صد در صدی برای خیانت یک فرد نیست و همچنین دلیلی برای شکاک شدن نمی‌باشد.

 

رفتارهای یک زن خیانتکار

- سرد بودن

سرد شدن در زنان فقط به صورت سردی در روابط جنسی نیست. این سردی بیشتر در محبت کردن و روابط عاطفی اتفاق می افتد. برعکس مردان که سردی در رابطه آن ها شاید نشانه مهم بی میلی به رابطه و خیانت باشد در زنان سردی در توجه و ارتباط گرم عاطفی بیانگر این اتفاق است.

 

- بیماری های مقاربتی

مبتلا شدن به بیماری های مقاربتی که فرد قبلا به آن ها مبتلا نبوده می تواند مهم ترین نشانه برای خیانت زنان باشد. زگیل های دهانی و تناسلی و یا بیماری های دیگر واژینال می تواند از این نشانه ها باشد.

 

- مخفی کاری و پنهان کاری

افراد هنگام برقراری رابطه دیگر اضطراب بیشتری را نشان می دهند و نگرانی بیشتری به خاطر فاش شدن رازهای خود دارند. درنتیجه انرژی بیشتری را صرف مخفی کردن می کنند و ممکن است نسبت به محیطهایی که در ان ها و ابزاری که با آن این ارتباط شکل و تداوم دارد مراقبت بیشتری نشان دهند.

 

- خشم و یا محبت غیر معمول

ممکن است فرد بعد از داشتن رابطه احساس گناه کند و شریک خود را مقصر بداند. در نتیجه با او بد رفتاری کرده و یا برای جبران این احساس گناه محبت غیرمعمولی را نسبت به همسر خود نشان می دهد.

 

- عوض شدن چرخه های رفتاری

این تغییر در چرخه های رفتاری خود را به صورت مسافرت ها و یا تفریحات به صورت تنها، دیر آمدن ها و رفت و آمدهای بدون توضیح نشان می دهد. زمانی که درباره این رفتارها صحبت میشود معمولا فرد آن ها را انکار می کند و یا روی آن مسایل حساسیت زیاد از حد نشان می دهند.

 

- فاصله گرفتن و جدایی از خانواده

این واقعیت که او دیگر علاقه ای به رسیدگی امور خانواده ندارد و تمایلش را به برقراری رابطه با خـانـواده  و دوسـتان شما از دسـت می دهد.

 

- انتقاد، ایراد گرفتن بیجا از دیگران و متهم کردن آنها

یکی از ویژگی‌های شایع در میان آدم‌های خیانتکار این است که آن‌ها مدام سایرین را به رفتارهای خودشان متهم می‌کنند. آن‌ها این کار را می‌کنند تا اوضاع را تحت کنترل خودشان در بیاورند و از آن برای دور کردن تمرکز از روی خودش و متمرکز شدن روی طرف مقابل استفاده می‌کند.

 

او معمولا می‌کوشد رفتار خود را منطقی نشان دهد و توجبه کند. یک شیوه‌ی انجام این کار مورد انتقاد قرار دادن ازدواج و رابطه‌تان است. او می‌کوشد اوضاع را بدتر از آن چیزی که واقعا هست جلوه بدهد.

 

با این کار در خود این احساس را ایجاد می‌کند که خیانت‌اش نه یک گزینه که یک اجبار بوده‌است، نوعی «فرار» از مشکلات وحشتناک زندگی زناشویی! این علائم در صورتی می‌تواند نشانه خیانت باشد که در حقیقت شما و زندگی زناشویی‌تان خیلی هم خوب هستید. 

 

- کنار آمدن با رفتار و شرایطی که قبلا نسبت به آن معترض بوده است

هر کاری که برای او انجام نداده‌اید یا هر کوتاهی و قصوری که داشته باشید برای او اصلا آزاردهنده نیست چرا که هر چه می‌خواهد از سوی شخص دیگری تامین می‌شود.

 

حالا دیگر می‌تواند روی جنبه‌های مثبت زندگی زناشویی‌اش تمرکز کند، روندی که سبب می‌شود او خوشحال‌تر باشد و بیش از هر زمان دیگری قدردان شما باشد. در این میان شما نیز شادتر خواهید بود (البته بابت این شادی و خوبختی بهای گزافی را هم می‌پردازید!)

 

- زیباتر و مرتب‌تر از همیشه بودن

اگر قبلا زن‌تان خیلی به ظاهرش توجهی نداشت اما به تازگی متوجه شده‌اید که خیلی به سر و وضع‌اش می‌رسد،‌ باید به بررسی علتا آن بپردازید.

 

- طفره از صحبت با شما درباره‌ی علت این نشانه‌ها

اگر همسرتان در حقیت پنهانکاری و خیانتی در کارش نباشد خیانت نکرده‌اید، خود او سعی در توضیح رفتارش دارد. بنابراین در صورتی که همسرتان با آرامش در رابطه با شک و تردید شما صحبت نمی‌کند، می توانید این رفتار را به عنوان نشانه های خیانت زن تان در نظر بگیرید.

 

- جدا نکردن تلفن همراهش از خودش 

اگرچه همه حریم خصوصی خود را دارند، اما کسی که خیانت می‌کند به طرز عجیب و غریبی حواس‌اش به گوشی تلفن‌اش است. برای مثال اگر تلفن‌اش برای گوش دادن موسیقی به ماشین متصل باشد،‌ خطش را از دسترس خارج می‌کند. چنین چیزی نرمال نیست!

 

بیش‌تر آدم‌ها اجازه می‌دهند که موسیقی پخش شود و در عین حال پیام‌ها را هم چک می‌کنند. اما یک همسر خائن خیلی نگران می‌شود زمانی که احتمال دسترسی به چیزی مخفی در گوشی‌اش وجود دارد و گوشی نزدیک شخصی است که چیزهایی از او پنهان شده‌است.

 

- اصرار به سفر رفتن شما به طور متعدد

خواه سفر برای دیدار از خانواده باشد و خواه تعطیلاتی با دوستان‌تان، اهمیتی ندارد. دلیل این‌که چرا افراد خائن اصرار دارند که به سفر بروید این است که می‌توانند زمان بیش‌تری را برای سپری کردن با شخص مورد نظر داشته باشند. غالب زنانی که خیانت می‌کنند، آگاه هستند که این نوع فرصت‌ها به طور مکرر رخ نمی‌دهند، به همین دلیل است که خودشان سعی می‌کنند آن‌ها را ایجاد کنند!

 

- هزینه‌های بدون توضیح

شاید در مورد «خیانت مالی» چیزهایی شنیده باشید. خیانت مالی زمانی است که همسرتان برخی از مبالغ خرج‌شده را از شما پنهان می‌کند. بسیاری از زنان متعد هستند که برای روز مبادای خانواده پس از اندازی کنار کذاشته بدون اطلاع از شما دارند اما دلیل آن‌ها این است که شما آن را صرف هزینه‌های غیرضروری خواهید کرد در صورتی که زنانی که قصد خیانت دارند در سخت ترین شررایط هم آن را وسط نمی‌آورند.

 

- تغییر رفتار دوستان او با شما

اگر دوستان او خبر داشته باشند، احتمالا رفتارشان با شما تغییر می‌کند. به طور مثال وقتی نزد شما هستند کمی ناآرام خواهند بود. اگر واقعا حس کردید که چنین تغییر رفتاری در آن‌ها وجود دارد،

 

شاید ارزش‌اش را داشته باشد که از دوست او علت این رفتار را جویا شوید! واکنش آن‌ها کمک‌تان خواهد کرد که چیزهایی بفهمید به خصوص اگر آن‌ها را در زمان مناسبی با سوال‌تان غافلگیر کنید. به احتمال زیاد طفره خواهند رفت اما زبان بدن‌شان چیزی است که باید تحت نظر داشته باشید. 

 

- تغییر برنامه‌ی روزمره‌شان به طرز قابل‌توجهی 

در غالب مواقع اگر همسرتان می‌خواهد تغییری در زندگی روزمره‌اش ایجاد کند، از شما هم دعوت خواهد کرد که بخشی از این تغییر باشید. زن و شوهر در یک رابطه‌ی طولانی‌مدت تلاش می‌کنند هماهنگ باشند و الگوهای روزانه‌ی زندگی‌شان را با هم تعیین کنند.

 

طبیعی است که شما شاهد زیر و بم زندگی روزمره‌ی همسرتان باشید. بنابراین اگر بی‌دلیل ناگهان همه چیز تغییر کند،‌ احتمالا این تغییر، جهت ایجاد وقت کافی برای شخص دیگری انجام شده‌است.

 

- سابقه خیانت داشتن

آدم‌ها واقعا توانایی تغییر کردن را دارند، به خصوص برای کسانی که دوست‌شان دارند. هرچند مطالعات نشان داده‌اند که احتمال خیانت دوباره در آدم‌هایی که در گذشته هم این کار را انجام داده‌اند،‌ بیش‌تر از یک آدم عادی است. بنابراین اگر همسرتان قبلا خیانت کرده، خواه به شما و خواه به همسر سابق‌اش، این را بدانید که احتمال خیانت مجدد توسط او بسیار بالا است.

 

- پیدا کردن محصولات جلوگیری از بارداری متفاوت در وسایل او

اگر شما و همسرتان به طور مرتب از کاندوم استفاده می‌کنید، این مورد برای‌تان معنای خاصی ندارد. اما اگر از کاندوم استفاده نمی‌کنید و ناگهان یکی را در ماشین یا اتاق‌تان پیدا کردید، پس علامت بسیار آشکاری از خیانت همسرتان را یافته‌اید!

 

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------