هر آنچه که باید قبل از داشتن فرزند دیگر در نظر بگیرید!استرس های یک فرزند جدید,پیش نیازهای فرزند جدید,دانستنی های قبل از داشتن فرزند جدید

اضافه کردن یک فرزند دیگر می تواند استرس زا باشد

 

پیش نیازهایی برای داشتن یک فرزند جدید

از بسیاری جهت ها، تصمیم گیری ها در مورد داشتن فرزند دیگر حتی سخت تر از تصمیم گیری برای داشتن فرزند اول است. این بسیار پیچیده تر از این است که بپرسیم آیا ما فرزندان بیشتری می خواهیم؟ آیا پول کافی داریم؟؟ اضافه کردن یک فرزند دیگر تقریبا مانند ایجاد دوباره یک خونواده کاملا جدید است. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

اگر بخواهیم منصف باشیم، بسیاری از مردم با این موضوع مشکلی ندارند. آنها می دانند که چند فرزند می خواهند و براساس همان پیش می روند.

 والدینی که تمایل دارند فرزند دیگری داشته باشند یا ممکن است با این احتمال رو به رو شوند که بچه های بیشتری داشته باشند، برای همیشه کنار می روند.

 

تصمیم گیری برای فرزند دوم,صحبت با فرزند دیگر برای داشتن فرزند دیگر

قبل از اضافه کردن فرزند دیگر با فرزند اول خود در این باره صحبت کنید 

 

پویایی خانواده فعلی خود را در نظر بگیرید

اگر شما هم مثل من هستید، اولین فرزندتان زندگی شما را زیرو رو کرد و چندسالی طول کشید تا اینکه  من و خانواده ام به یک خانواده سه نفره منسجم جدید و بهبود یافته تبدیل شدیم، پس از اینکه در نهایت به ویژگی های یکدیگر پی بردیم ، به یکدیگر بیشتر نزدیک شدیم. داشتن یک فرد خارجی البته یک نوازد تازه متولد شده در کنارمان تصمیم بسیار بزرگی بود.

 

پویایی خانواده فعلی,صمیمیت خانواده,ارتباط افراد با یکدیگر

برای فرزند آوری شخصیت های فرزندان دیگر را باید در نظر بگیرید

 

هر بارداری و فرزند اضافی روابطی که قبلا ایجاد کرده اید به چالش می کشد

سوال این است: شما برای چه چیزی آماده اید و خانواده شما برای چه چیزی آماده است؟ شما باید هم شخصیت بچه هایتان را در نظر بگیرید و هم شخصیت خودتان. 

یکی از دوستانم گفت که وقتی معلوم شد که فرزند اولش به طور طبیعی سازگار و شاد است، احساس می کند  لاتاری را برده است، و داشتن فرزندی دیگر برایش راحتتر است. او قبلا تمرین والدین را داشته است و از بازی با یک نوزاد آگاهی بیشتری دارد.

 

از طرف دیگر اگر فرزندی دارید که توجه زیادی از شما می طلبد، اضافه کردن فرزند دیگر می تواند استرس بیشتری ایجاد کند که باید در نظر بگیرید، استرسی که نه تنها برای شما به عنوان والدین تاثیر می گذارد، بلکه بر روابط شما با شریک  زندگی تان و فرزندان دیگر شما نیز تأثیر می گذارد.

 

حقیقت این است که اضافه کردن یک فرزند دیگر استرس زا خواهد بود.  با هر شخصی که  صحبت کردم و بیش از یک فرزند داشته است، تاییده کرده اند که داشتن دو فرزند بسیار تغییرات مثبتی ایجاد کرده است. اما فرزندان بیشتر قطعا می توانند خانواده شما را نیز تقویت کند. قهقهه ها و تجربه ها، غافلگیری ها و امیدواری ها عشق و علاقه ها، دو برابر یا سه برابر بیشتر است. 

 

تصمیم گیری درباره چالش های جدید,آرامش در خانواده

طبق نظر روانشناشان با فرزند دوم آرامش بیشتری خواهید داشت

 

یکی از تاکتیک های خوب این است که با بچه های کوچک تر از خودتان ملاقات های بیشتری داشته باشید.  هرچه شما و سایر افراد خانواده تان شرایط پر سروصدا و غیر قابل پیش بینی را بیشتر تحمل کنید، احتمالا بهتر می توانید از عهده فرزندان بیشتری برآیید.

 

دغدغه های مالی فرزند جدید,تعداد ایده آل فرزندان

 به یاد داشته باشید تعداد ایده آل فرزندان دو نفر است

 

به تعداد فرزندان خود توجه کنید

تعداد فرزندانی که اکنون دارید ممکن است نقش مهمی در تصمیم گیری های شما داشته باشد. ما در شرایطی زندگی می کنم که اکثرا خانواده ها چند فرزند دارند ، بنابراین  اغلب  سوالاتی می پرسند  مانند آیا فقط یک فرزند دارید ؟ و آیا قصد ندارید فرزند دیگری داشته باشید؟ همه ما خوب می دانیم که آنها قصد ندارند بی ادب باشند، اما یک انتظار وجود دارد که انگار یکی کافی نیست و یا اینکه نمی توانیم فرزند بیاوریم.

 

گاهی به‌ عنوان کسی که با چند خواهر و برادر بزرگ شده‌ ایم نگران بزرگ کردن یک فرزند تنها هستیم (حتی اگر او مصمم است که نمی‌خواهد خواهر یا برادر داشته باشد). ما نگران این هستیم که وقتی بزرگتر می شود تنها باشد، وقتی که پیر می شویم او مسئولیت های زیادی داشته باشد و برای او سنگین باشد.

 

با وجود نگرانی های من و کلیشه های من مربوط به تک فرزندی، تحقیقات نشان می دهد که بچه های چند فرزندی به همان اندازه سالم و شاد هستند که تک فرزند بودن مزایایی دارد. تک فرزند بودن مزایایی هم دارد، از جمله این که مجبور نیستید صدای دعوای بچه ها را بشنوید و پول بیشتری هم دارید.

 

طبق نظرسنجی های گالوپف اکثر مردم می گویند تعداد ایده آل بچه ها دو نفر است و طبق سرشماری، اکثر والدین دو فرزند دارند که در اقتصاد امروز و با هزینه های بالا مراقبت از دو کودک به سختی امکان پذیر است. رابطه فرزندان  شما بعد کاملا جدیدی به خانواده شما می بخشد و احتمالا فرزند دوم خود را به همان شدت دوست خواهید داشت. اگرچه در دوسال اول خوشبختی و امور مالی شما با دو فرزند ( به ویژه برای مادران، طبق تحقیقات عمومی اجتماعی ) تحت فشار قرار می گیرد، ولی با گذر زمان عادی می شود.

 

کارلا ویکینگ در Mom.me می گوید: با فرزند دوم خود، بسیار آرام تر هستید. بعد از اینکه شاهد رشد و شکوفایی اولین فرزندتان هستید لذت بردن از هر چیز کوچک آسان تر است. و شما بسیار مستعد این هستید که واقعا هر مراحله را بگذرانید زیرا می دانید که هر مشکلی ، چقدر سریع می گذرند. 

 

امیدواریم که آنها بهترین دوستان دوران رشد باشند، اما از آنجایی که نمی توانید این را تضمین کنید، کارشناسان به شما پیشنهاد می کنند که فرزند دوم را صرفا به خاطر اینکه فرزند اول را خواهر برادر دار کنید، نداشته باشید.

 

قابلیت کنترل فرزندان,پر استرس ترین تعداد فرزندان

 سه فرزند نقطه عطفی برای پر استرس ترین تعدادبچه هاست

 

اگر قصد دارید که بچه های بیشتری  داشته باشید ، نظر سنجی Today.com نشان می دهد که سه فرزند نقطه عطفی برای پر استرس ترین تعادل بچه هاست. رفتن از یک بچه  به دو قابل کنترل تر از از رفتن دوبچه به سه است. 

 

حالا یک بچه وسطی وجود دارد و مثل دو علیه یکی برای جدایی با هم دعوا می کنند.( به نظر می رسد زمانی که به چهار یا پنج فرزند رسیدید، بچه ها بزرگتر شروع به تماشای بچه های کوچک تر می کنند، یا تا آن زمان به یک متخصص والدین چند وظیفه ای تبدیل شده اید که درست مثل داشتن چند بچه است.) 

تعداد صحیح بچه ها نیز یک موضوع است که تحقیقات نشان می دهد والدین تنها با داشتن یک فرزند خوشحال تر هستند.

 

شرایط مالی خانواده, سلامت والدین , بارداری و زایمان برای مادران

 شرایط مالی را برای داشتن فرزند بیشتر نیز در نظر بگیرید

 

به زمان سلامت والدین فکر کنید

بارداری و زایمان  به طور طبیعی برای ماداران استرس زا هستند، حتی زمانی که همه چیز به آرامی پیش می رود . اگر در دوران بارداری یا زایمان دچار عوارض قلبی شده اید یا بیشتر از 35 سال سن دارید، ممکن است شک بیشتری درمورد داشتن فرزند دیگر داشته باشید.

 

اگرچه این جزو مواردی است که باید با پزشک خود درمیان بگذارید. بسیاری از زنان در این موارد فرزندان سالم تری دارند. این موضوع هنوز مورد توجه است و من چندین مادر را می شناسم که به دلایل پزشکی یا مشکلاتی که در بارداری های قبلی داشته اند، فرزندان دیگری به دنیا نمی اورند، گاهی نیز فقط تلاش برای باردارشدن عوارض عاطفی خود را دارد.

 

همچنین برای بسیاری از مادران حدود دو سال طول می کشد تا دوباره احساس کنند، چه از نظر فیزیکی و چه از همه جنبه های دیگر که در چه شرایطی هستند. پس از گذشت زمان کافی، بسیاری از زنان ممکن است به سادگی بخواهند بدن خود را برگردانند و دیگر باردارشدن و فرزندآوری اولیه را پشت سر نگذارند.( بیاید همه در اینجا موافق باشیم که این خودخواهانه نیست که مادران بخشی از تصمیم خود را بر این اساس قرار می دهند که  افراد به همین دلیل تصمیم می گیرند بچه هایی نزدیک به هم داشته باشند و سال های تعویض پوشک و چرت زدن را تثبیت کنند. 

 

سن مادر برای فرزند جدید , بهترین زمان برای بچه دار شدن

برای فرزند آوری سن مادر را در نظر بگیرید

 

Babycenter تحقیقاتی درمورد بهترین زمان برای بچه دار شدن دارد. 

از نظر رابطه خانوادگی: زمانی که اولین بچه شما زیر 1 سال یا بیش از 4 سال سن داشته باشد.

از نظر سلامتی نوزاد: دو یا سه سال قبل از باردار شدن مجدد.

در نهایت پول تنها مورد توجه نیست، بلکه یکی از بزرگ ترین موارد است. به عنوان والدین، از قبل می دانید که بچه دار شدن چقدر گران است.

 

مقداری هزینه ها با فرزند دوم  کاهش می یابد، زیرا شما از قبل وسایل کودک و مواردی از این دست دارید، اما سیر هزینه ها به ویژه مهد کودک ، هزینه های هنگفتی هستند که باید برای آنها برنامه ریزی کنید.

در زمانی که شما همچنین سعی می کنید برای دوران بازنشستگی خود پس انداز کنید و احتمالا از والدین سالخورده خود مراقبت می کنید.

 

یک فرزند اضافی نیز تاثیر بیشتری بر شغل شما خواهد داشت. اگر به طور موقت از نیروی کار بیرون آمده اید تا فرزندانتان را بزرگ کنید، تاخیر در حرفه تاچقدر هزینه دارد؟

بسیار قابل تامل است.

 

سعی کنید تصور کنید اگر امروز بفهمید باردار هستید چه احساسی خواهید داشت یا برای فهمیدن این تصمیم مراقبه کنید. در پایان ، این ایده  برای هر پدر و مادر  و هر خانواده متفاوت است، بنابراین پس از تمام مشورت ها باید این تصمیم کاملا شخصی را آگاهانه بگیرید.

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023