راز جذابیت افراد دوست داشتنی در چه رفتارهایی نهفته است؟شخصیت یک انسان دوست داشتنی, جذابیت انسان ها, راز جذابیت انسان ها

شخصیت یک انسان دوست داشتنی

 

چگونه دوست داشتنی باشیم؟

بدون دلیل یکی از علل جذابیت، داشتن ظاهر زیبا و جذاب است. ولی برخی رفتارهای کلیدی می تواند شما را به شخصی دوست داشتنی تر تبدیل کند.

رفتارهای کلیدی جذابیت افراد دوست داشتنی

آنها شنونده خوبی هستند

اشخاص جذاب، شنونده های خوبی هستند. هنگامی که شما برای آنها صحبت میکنید، همیشه وسط حرف تان نمی پرند و همه حرف هایتان را با دقت گوش می دهند. در واقع آنها به شما این احساس را انتقال می دهند که صحبت هایتان برایشان بسیار مهم است. بنابراین چنانچه شما هم می خواهید که در یک گفت و گو چهره جذابی از خود نشان دهید، شنونده خوبی باشید.

 

شخصیت یک انسان دوست داشتنی, جذابیت انسان ها, راز جذابیت انسان ها

جذابیت انسان ها

 

رفتار محترمانه با همه

شخصیت یک انسان دوست داشتنی ، طرف مقابل آنها چه بزرگ ترین مشتری شان باشد و چه گارسون رستوران، رفتارشان همیشه و بدون استثنا از روی ادب و محترمانه خواهد بود. شخصیت یک انسان دوست داشتنی این را به خوبی درک می کنند که هر چقدر هم با فرد مقابل خود رفتار محترمانه ای داشته باشند، چنانچه در مقابل او با شخص دیگری غیر مؤدبانه رفتار کنند، ارزش رفتار مؤدبانه ی خود را هم از بین خواهند برد.

 

شخصیت یک انسان دوست داشتنی, جذابیت انسان ها, راز جذابیت انسان ها

راز جذابیت انسان ها

 

تمرکز روی آدمها، بیش از هر چیز دیگر

انسان های جذاب و خوش برخورد علاقه ای ذاتی و واقعی به انسان های اطراف خود دارند. در نتیجه، بیشتر از خودشان به فکر دیگران هستند. این گونه افراد زیاد به این فکر نمی کنند که چقدر مورد علاقه ی دیگران هستند، زیرا تمرکزشان تمام مدت روی اطرافیانشان است. به همین دلیل است که به نظر نمی رسد تلاشی برای جذاب بودن انجام دهند.

 

برای اینکه این عادت آنها را بتوانید برای خود به کار بگیرید، تلاش کنید از موبایل های هوشمندتان فاصله بگیرید و روی اطرافیانتان متمرکز شوید. تمرکزتان را روی حرف های آنها نگه دارید، نه پاسخی که به آنها می خواهید بدهید. وقتی کسی چیزی در مورد خودش به شما می گوید، حرفش را با سؤال مناسبی همراه کنید، به گونه ای که بتواند سفره ی دلش را بیشتر برای شما باز کند.

 

شخصیت یک انسان دوست داشتنی, جذابیت انسان ها, راز جذابیت انسان ها

شخصیت های جذاب

 

آراستگی ظاهری

میان خوش لباس بودن و فخرفروشی به واسطه ی ظواهر فرق زیادی وجود دارد. انسان های دوست داشتنی متوجه این مسئله هستند که رسیدگی به ظاهر فردی مانند تمیز کردن خانه پیش از آمدن میهمان است و نوعی احترام به خود و دیگران به حساب می آید. ولی همینکه ظاهر قابل قبولی برای خود درست کردند از فکر کردن به این مسئله دست می کشند.

 

با اعتماد به نفس بودن  

علم ثابت می کند که داشتن اعتماد به نفس، عزت نفس و ایمان داشتن به خود، به شدت اطرافیان را جذب می کند. زمانی که کسی نسبت به خودش حس خوبی دارد و با دید مثبت به خود نگاه میکند، می تواند پیش دیگران هم با جذابیت بیشتری ظاهر شود. اشخاص هنگامی که دور و بر آدم بی اعتماد به نفس هستند، احساس منفی و معذبی که او نسبت به خودش دارد را نسبت به او خواهند داشت.

 

افراد دوست داشتنی با اعتماد به نفسشان انرژی دارند که دیگران دوست دارند به آن ها نزدیک شده و در شخصیتشان غرق شوند.

 

شخصیت یک انسان دوست داشتنی, جذابیت انسان ها, راز جذابیت انسان ها

انسان های جذاب و خوش برخورد

 

بدون فکر صحبت نمی کنند

اشخاص جذاب نه تنها شنونده‌های خوبی بلکه سخنگو‌های قدرتمندی هم هستند. آن‌ها برای تک تک جمله‌هایی که می‌خواهند به زبان آورند، فکر و از بیان حرف‌های پیچیده پرهیز می‌کنند. چناچنه ما در کلامی که به زبان می‌آوریم با احتیاط نباشیم، بعد از مدتی اطرافیانمان را از خود می‌رنجانیم، ولی اگر کلام مان فکر شده باشد، اثر مثبت خواهد گذاشت.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023