تازه های روانشناسی زناشویی


کم محلی مردان به همسرانشان,چرا مردان بی محلی میکنند,کم محلی مردان نشانه چیست

چرا مردان بی محلی میکنند؟

کم محلی مردان نشانه چیست چرا مردان بی محلی میکنند؟ احتمالا برای شما پیش آمده باشد که همسرتان به شما…

شوخی به قیمت طلاق! 

شوخی به قیمت طلاق

 

شوخی و مزاح كردن یكی از سالمترین و جذابترین تفریحات آدمی به خصوص تفریحات خانوادگی محسوب می شود كه در عین زیبایی بسیار حساس و ظریف و شكننده می باشد و افراد با كمترین كم توجهی به راحتی می توانند اصول آن را زیر پا گذاشته و زیبایی بیش از حد آن را به زشتی غیرقابل توصیفی تبدیل نمایند.

 

معمولاً‌ وقتی دختر و پسری با یكدیگر عقد می كنند به دلیل عدم صمیمیت و رودر بایستی زیادی كه با هم دارند، بسیار رسمی با یكدیگر برخورد نموده و یقیناً از شوخی با هم امتناع می ورزند. البته این جریان تنها تا یك ماه یا نهایتاً سه ماه ابتدای دوران عقد پابرجاست و پس از این زمان به دلیل صمیمیت و محبت زیادی كه بین دختر و پسر حاصل می گردد، ارتباطشان با یكدیگر بیشتر شده و به قولی باب شوخی هم بینشان باز می گردد.

 

چنانچه قبلاً اشاره شد همانگونه كه افراد می توانند از شوخی به عنوان عاملی برای نزدیكی و شادی اطرافیان استفاده نمایند،‌ می توانند از آن به عنوان وسیله ای برای آزار و اذیت عزیزانشان نیز استفاده نمایند. به بیان دیگر شوخی اگر در جای خود و در قالب اصولش استفاده شود زیبا و خنده دار است و باعث طراوت زندگی مشترك می گردد ولی اگر از این اصول خارج گردد، نه تنها خنده دار و زیبا نیست بلكه ویران كننده روابط زن و مرد نیز می باشد و حتی ممکن است دامنه اختلافات قدیمی را تا حدی گسترده کند که رابطه شما از بیخ و بن با مشکل مواجه شود.

 

شوخی های ویران كننده

 

- شوخی هایی كه در جای خود استفاده نمی شوند. مثلاً شوخی با فردی كه بسیار ناراحت است.

 

- شوخی هایی كه از طریق تمسخر، توهین، تحقیر و ... باعث ویرانی شخصیت فرد مقابل می گردند.

 

- شوخی هایی كه باعث كوچك شدن فرد در مقابل دیگران می گردد.

 

- شوخی های همیشگی و غیرمتعارف

 

- و ...

  

- افراد خشك: افرادی كه به هیچ وجه از شوخی خوششان نمی آید. یعنی نه با كسی شوخی می كنند و نه دوست دارند كه كسی با آنها شوخی كند. رفتار و كردار این افراد بسیار رسمی بوده و كارهایی چون شوخی را جلف و به دور از شخصیت محترمشان می دانند.

 

-افراد شوخ طبع:‌ افرادی هستند كه از خندیدن و خنداندن بسیار لذت می برند. به همین دلیل از لطیفه ها و خاطرات خنده دار به منظور شاد كردن اوقات استفاده می نماید.

 

-افراد شوخ طبع افراطی: اینها جزء افرادی هستند كه همه چیز را به شوخی می گیرند. برای آنها مسائل جدی هیچ معنایی ندارد. معمولاً به این گونه افراد «الكی سرخوش» می گویند و كنار آمدن و زندگی كردن با آنها بسیار سخت است.

 

-افراد شوخ طبع متعادل: آنها كسانی اند كه در عین شوخ ‌طبعی با مسوولیت و جدی‌ اند و به دیگران و بخصوص همسرشان احترام می ‌گذارند و بسیار مراقبند كه مبادا با شوخی هایشان كسی را ناراحت كنند. این افراد شوخ‌ طبعی را وسیله ای برای شاد و مفرح كردن اوقات و آرام كردن دیگران می ‌دانند. این گروه از افراد بهترین شخصیت ها را دارا می باشند و برای ازدواج بسیار مناسبند.

 

-افرادی كه از شوخی به عنوان ابزار استفاده می كنند: برخی دیگر از شوخی به عنوان ابزاری برای تمسخر،‌ سركوفت و تحقیر و آزار دیگران استفاده می نمایند.

 

امام باقر(ع) می فرمودند خدا شوخی و مزاح را دوست دارد مدامی كه حرف زشت و ركیك نباشد. ( الكافی، ج : 2، ص : 663)

منبع: تبیان

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی