نکات سلامتی در رابطه با آلت تناسلیتیرگی آلت تناسلی زنان, تغییر رنگ آلت تناسلی

آلت تناسلی مردان

آلت تناسلی سالم باید عاری از ضایعات ، زگیل و ترشحات غیر طبیعی باشد. به طور کلی، آلت تناسلی مرد باید تقریباً به همان اندازه پوست اطراف آن باشد، اگرچه ممکن است سایه ای تیره تر یا روشنتر باشد. همچنین، شخص نباید هنگام ادرار کردن یا درگیر شدن در فعالیت جنسی ، دردی را در آلت تناسلی خود تجربه کند.

وقتی افراد در مورد سلامت آلت تناسلی مرد فکر می کنند، در مورد عفونت های مقاربتی (STI) و اختلال نعوظ (ED) فکر می کنند. در حالی که این شرایط مطمئناً می تواند بر سلامت آلت تناسلی شما تأثیر بگذارد، سلامت آلت تناسلی تقریباً بیش از این است. موارد مختلف زیادی وجود دارد که می تواند بر سلامت آلت تناسلی شما تأثیر بگذارد، از جمله روشهای بهداشت شما ، تغییر شیوه زندگی و هرگونه شرایط اساسی در سلامتی شما.

 

آلت تناسلی قسمتی از بدن است که آقایان معمولاً حساسیت بیشتری برای محافظت از آن به خرج می دهند. به همین علت، این عضو از بدن نیاز به مراقبت های ویژه دارند. همه ما از اهمیت استفاده از کاندوم در برخی موقعیت های خاص آگاهیم، اما مراقبت صحیح از آن لزوماً به همین جا ختم نمی شود. 

در ادامه آنچه شما باید برای داشتن آلت تناسلی سالم ، بدانید آورده شده است.

 

بسیاری از موارد مختلف می تواند بر سلامت آلت تناسلی مرد تأثیر بگذارد. منظور از "سلامت آلت تناسلی مرد" :

توانایی ادرار راحت 

 توانایی برای گرفتن یا حفظ نعوظ

 باروری سالم

سلامت آلت تناسلی مرد همچنین شامل اجتناب از شرایط خاص سلامتی مانند سرطان آلت تناسلی و STI است.

 

تیرگی آلت تناسلی زنان, تغییر رنگ آلت تناسلی

حفظ سلامت آلت تناسلی

 

عوامل زیر می توانند بر سلامت آلت تناسلی شما تأثیر بگذارند:

سطح هورمون

اختلال نعوظ ممکن است در اثر عدم تعادل هورمونها، مانند سطح تستوسترون پایین ایجاد شود. سطح تستوسترون پایین می تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود.

 

سن

با افزایش سن، احتمالاً اختلالات جنسی مانند اختلال نعوظ را تجربه خواهید کرد. این تا حدی به این دلیل است که به طور طبیعی سطح تستوسترون شما کاهش می یابد.

 

شرایط سلامتی

فشار خون بالا ، دیابت قندی و شرایط عصبی خاصی می تواند باعث اختلال نعوظ شود. شرایط روانی مانند اضطراب و افسردگی نیز می تواند اختلال نعوظ را تشدید کند.

 

ارتباط جنسی

اگر می خواهید بدون کاندوم رابطه جنسی داشته باشید ، اطمینان حاصل کنید که شما و شریک جنسی شما به طور مرتب از نظر عفونتهای مقاربتی آزمایش می شوند.

در غیر این صورت ، استفاده صحیح از کاندوم هر بار که رابطه جنسی دارید ، تنها راه برای کاهش خطر است.

 

رابطه جنسی خشن همچنین می تواند به آلت تناسلی شما آسیب برساند. به عنوان مثال ، کشیدن ناگهانی پوست ختنه گاه می تواند آن را پاره کند. خم شدن آلت تناسلی نعوظ به طور اتفاقی می تواند باعث شکستگی آلت تناسلی شود.

 

دارو

برخی از انواع داروها می توانند احتمال ابتلا به اختلال نعوظ را افزایش دهند. اگر فکر می کنید داروی شما باعث اختلال نعوظ یا اختلال عملکرد جنسی دیگری می شود ، با پزشک خود صحبت کنید.

 

بهداشت

داشتن بهداشت خوب برای سلامتی شما ضروری است. برای تمیز نگه داشتن آلت تناسلی قسمت آلت و کشاله ران را بشویید. 

بهداشت ضعیف می تواند باعث ایجاد اسمگما، ترکیبی از یاخته‌های پوست جداشده و ترشحات پوست است که در زیر پوست ختنه گاه رخ می دهد.

اگر  اسمگما ایجاد شود ، می تواند باعث التهاب در پوست مجاور شود. این می تواند ناراحت کننده باشد. 

 

تیرگی آلت تناسلی زنان, تغییر رنگ آلت تناسلی

آلت تناسلی مردان

 

نکات کلی :

سلامت آلت تناسلی مرد نیاز به یک رویکرد جامع دارد. به عبارت دیگر ، مراقبت همه جوانب سلامت عمومی شما برای سلامتی آلت تناسلی شما مهم است. این امر به ویژه مهم است زیرا طیف وسیعی از شرایط بهداشتی مختلف می تواند بر باروری و سلامت آلت تناسلی شما تأثیر بگذارد.

 

هیدراته بمانید

هیدراتاسیون برای سلامتی کلی شما و همچنین سلامتی آلت تناسلی شما مهم است. ممکن است بین کم آبی و اختلال نعوظ ارتباطی وجود داشته باشد ، بنابراین سعی کنید روزانه حدود دو لیتر آب مصرف کنید.

 

یک رژیم متعادل بخورید

یک رژیم متعادل برای کمک به شما در کاهش احتمال ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی مهم است ، که هر دو می توانند باعث  اختلال نعوظ شوند.

محققان دریافتند افرادی که مرتباً فلاونوئید مصرف می کردند احتمال ابتلا به اختلال نعوظ کمتر است.

 

به طور منظم ورزش کنید

فعالیت بدنی متوسط ​​می تواند شانس ابتلا به اختلال نعوظ را کاهش دهد. یک برنامه پیاده روی در خانه می تواند  اختلال نعوظ  را کاهش دهد. حداقل چند بار در هفته ورزش کنید - حتی قدم زدن سریع هر چند وقت یکبار می تواند سلامت آلت شما را بهبود بخشد.

 

حفظ وزن سالم  

حفظ وزن سالم می تواند احتمال ابتلا به دیابت ، کلسترول بالا و بیماری های قلبی را کاهش دهد ، همه اینها بر سلامت آلت تناسلی شما تأثیر می گذارد.

 

مدیریت استرس را تمرین کنید

تمرین مدیریت استرس برای سلامتی کلی و سلامت آلت تناسلی شما بسیار عالی است.

استرس و اضطراب می تواند بر عملکرد جنسی و باروری شما تأثیر بگذارد. استرس همچنین احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد ، که می تواند منجر به اختلال نعوظ شود.

 

تیرگی آلت تناسلی زنان, تغییر رنگ آلت تناسلی

اصلاح موهای زائد آلت تناسلی آقایان

 

نحوه مراقبت بهداشتی از آلت تناسلی مرد :

 آلت تناسلی، عضو بسیار حساسی است، و طی همه مراحل مراقبتی باید این نکته را خوب به خاطر داشته باشید. بنا به دلایلی عجیب، خیلی از مردها فکر میکنند که برای تمیز کردن آلت تناسلی خود باید آن را حسابی با آب و صابون بسابند تا تمیز شود. اما بهتر است بدانید که شستشو ساده با آب گرم و درصورت لزوم یک صابون ملایم برای این منظور کافی است. 

 

فرد باید حداقل یک بار در روز آلت تناسلی خود را با استفاده از صابون ملایم تمیز کند. استفاده از صابون های ساینده یا به شدت معطر می تواند پوست آلت را تحریک کند.

 

فرد باید تمام قسمت های آلت را شستشو دهد ، از جمله:

موهای شرمگاهی

کیسه بیضه

ناحیه بین پاها و کیسه بیضه

آلت تناسلی  

اگر ختنه نشده، منطقه زیر پوست ختنه گاه  

 

 

اصلاح آلت تناسلی:

برای خیلی از خانم ها، آلت تناسلی مردانه اصلاح شده بسیار تحریک کننده است. اما در عین حال باید بدانید که اصلاح کردن می تواند منجر به ایجاد جراحت یا التهاب فولیکول های موهای آلت تناسلی شده و عفونت های ویروسی مثل تبخال تناسلی یا molluscum contagiosum (نوعی بیماری پوستی که در آن برآمدگی های مدوری روی پوست ایجاد می شود که محتوی ماده نیمه مایع یا خمیری هستند) را پخش می کنند. حتی ایجاد عفونت های باکتریایی مثل استافیلوکوک مقاوم دربرابر متیسیلین نیز با استفاده از تیغ های اصلاح مرتبط شناخته شده است. همه اینها با مراقبت صحیح از آلت تناسلی تناقض دارد.

 

قبل از شروع نظافت، دستان خود را بشویید و ابزارهای خود را ضدعفونی کنید. شما همچنین ممکن است بخواهید که ابتدا یک حمام گرم سریع یا دوش بگیرید تا موها نرم شود. این باعث می شود پوست شما تحریک نشود. 

 

در مسیری که موهای شما رشد می کند اصلاح را انجام دهید تا تحریک به حداقل برسد. پوست خود را بکشید تا همه موها از بین برود.

 

گردآوری:بخش زناشویی بیتوته 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------