علایم بی احترامی مرد به زن: 12 نشانه بی احترامی در یک رابطه که نباید نادیده بگیریدرفتار شناسی بی احترامی به همسر, بی احترامی به همسر

نشانه های بی احترامی مرد به زن

 

12 نشانه بی احترامی همسر و راه مقابله با آن 

احترام و عشق دو روی سکه رابطه عاطفی سالم و موفق هستند، بی احترامی مرد به زن میتواند رابطه شما را سمی کند و عزت نفستان را از بین ببرد بنابراین بهتر است قبل از این که دیر شود این مطلب از بیتوته را بخوانید و با علایم بی احترامی مرد به زن آشنا شوید. 

شاید تصور کنید که عشق برای حفظ یک رابطه طولانی مدت مانند ازدواج کافی است ولی کاملا در اشتباهید، در کنار عشق باید اعتماد، سازگاری، صداقت، صمیمیت، قدردانی و احترام قرار بگیرد تا بتوانید رابطه عاشقانه تان را در بلند مدت حفظ کنید.

یکی از مهم ترین مولفه های رابطه عاطفی سالم ، احترام است. 

 

زمانی که زن و شوهر به هم احترام بگذارند احساس امنیت بیشتری در کنار هم خواهند داشت و کمتر دچار دلخوری و رنجش از هم می شوند. 

مردی که رفتار درستی با همسرش نداشته باشد و جای حفظ احترام او ، همسرش را مورد تحقیر و تمسخر قرار دهد نمیتواند پناهگاه امنی برای همسرش باشد و زندگی شادی داشته باشد یا احساس خوشبختی کند. 

 

در ادامه مقاله علایم بی احترامی مرد به زن را با شما در میان می گذاریم تا در صورتی که هنوز ازدواج نکرده اید خودتان را از چنین مردی راحت کنید و در صورتی که کار از کار گذاشته است و زیر یک سقف رفته اید قبل از این که آسیب روحی جبران ناپذیری ببینید یا کار به طلاق عاطفی یا رسمی برسد، بتوانید بدرفتاری او را اصلاح کنید. 

 

بی احترامی یکی از علایم رابطه سمی است

مردی که به شما احترام نمی گذارد یعنی در واقع به شما اهمیت نمی دهد و شما را جدی نمی گیرد و به حرفهایتان گوش نمی دهد ، این رفتارها همه علایم داشتن یک رابطه سمی است. سمی بودن رابطه به معنی آزار فیزیکی نیست ، آزارهای روحی و بی توجهی هم میتواند به همان اندازه آزار فیزیکی ، سمی و آسیب رسان باشد. 

 

احترام نگذاشتن به همسر باعث ایجاد آزار و اذیت روحی و آسیب دیدن عزت نفس او می شود و باعث می شود از درون نسبت به خودش احساس بدی داشته باشد. 

احترام متقابل عامل کلیدی برای داشتن یک رابطه عاطفی طولانی مدت است ، به یاد داشته باشید که همه ما شایسته احترام هستیم و برای داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس نیاز داریم که به ما احترام گذاشته شود. 

 

کسی که نتواند احترام لازم را برای شما قائل باشد شایستگی بودن کنار شما را از دست می دهد. اگر شریک زندگی شما ناخواسته چنین رفتارهای ناخوشایندی دارد که باعث می شود احساس بی احترامی به او دست دهد حتما به او گوشزد کنید و احساسات ناخوشایندی که به شما دست می دهد را برایش توضیح دهید و از او بخواهید رفتارش را اصلاح کند. 

 

 بی احترامی در روابط زناشویی, مقابله با بی احترامی مرد به زن, نشانه های بی احترامی شوهر به زن

بی احترامی مرد به زن باعث کاهش عزت نفس می شود

 

دائم از شما ایراد می گیرد

مردی که برای همسرش ارزش قائل باشد بیش از آن که از او ایراد بگیرد از خوبی هایش تعریف میکند ، مردی که مدام نقاط ضعف شما پیش میکشد و از شما ایراد می گیرد و از شما میخواهد که رفتار ، سبک لباس پوشیدن یا حتی نوع ارایشتان را تغییر دهید و میخواهد علایق و سلیقه هایتان را مطابق میل او تغییر دهید و مدام در حال سرزنش کردن شما است یعنی احترامی برایتان قائل نیست. 

 

مرزهای حریم شخصی شما را نادیده می گیرد

هر کسی یک سری حد و مرز برای حریم شخصی خود قائل است و اگر شوهر شما به شما احترام بگذارد از این مرزها عبور نمی کند به عنوان مثال اگر دوست ندارید شوهرتان از وضعیت مالی شما یا پس انداز پنهانی شما برای روز مبادا خبر داشته باشد اجبار شما برای پرسیدن صورت حساب بانکی و متهم کردنتان به زیاد خرج کردن به منزله بی احترامی به شما است. 

 

به شما اعتماد ندارد

مردی که به همسرش احترام می گذارد به او اعتماد دارد اگر شوهر شما با رفتارش نشان میدهد که به شما اعتماد ندارد ، همیشه مراقب است با چه کسی صحبت میکنید یا با چه کسی چت می کنید و دائم میخواهد شما و تماس هایتان را کنترل کند یعنی احترامی برایتان قائل نیست. 

 

خودش را برتر از شما می داند

اگر خودش را و خواسته های خودش را برتر از شما میداند و توجهی به علایق و نیازهای شما ندارد حتی با وجودی که میداند شما آسیب دیده اید ، یعنی با شوهری خودخواه و خودشیفته طرف هستید که احترامی برایتان قائل نیست و به راحتی شما را تحقیر می کند. 

او به گونه ای رفتار میکند که به خودتان شک کنید ، در مورد انتخاب هایتان یا حتی شغلتان و آشپزیتان ایراد می گیرد و نظراتش را کاملا غیر محترمانه بیان می کند .

 

بی احترامی مرد به زن, رابطه عاطفی سالم و موفق, نشانه بی احترامی به همسر

خودبرتر بینی مرد از نشانه های بی احترامی مرد به زن است

 

به خانواده شما بی ادبی میکند

اگر مردی خانواده و دوستان شما را مسخره می کند و از حضورشان در منزلتان استقبال نمی کند و آنها را هر از گاهی تحقیر میکند یعنی برای شما و رابطه ای که با شما دارد ارزشی قائل نیست. 

 

سکوت کردن

اگر مردی هنگام بروز مشکل در رابطه به جای این که وارد گفتگویی سازنده برای حل مشکل شود سکوت میکند تا برتری خودش را به رخ شما بکشد و نشان دهد بی دلیل در حال داد و قال هستید یعنی خواسته های شما را ندیده می گیرد و به شما بی احترامی میکند. 

 

از بودن کنار شما احساس خوبی ندارد

کسی که شما را دوست ندارد و احترامی برایتان قائل نیست زمانی که به او نیاز دارید کنارتان نخواهد بود در مقابل دیگران با شما مخالفت میکند و در برابر اعضای خانواده از شما دفاع نمی کند از بودن کنار شما احساس خوبی ندارد و سعی میکند در جمع با شما فاصله بگیرد. 

مردی که در مورد ظاهر و حرفه شما ایراد میگیرد ، در خلوت یا در مقابل دیگران شما را مسخره می کند و حرفهای تحقیر آمیز می زند یعنی به شما بی احترامی می کند. 

  

بیش از حد داد و بیداد می کند

هنگام مشاجره با او بدون توجه به جریحه دار شدن احساساتتان بیش از حد داد می زند و فحش های رکیک می دهد و حتی بعد از آرام گرفتن از کرده اش پشیمان نمی شود و سعی در بهبود رفتارش ندارد.  یک دعوای سازنده نباید به قصد تحقیر و توهین انجام شود بلکه باید به قصد بیان مشکلات و یافتن راه حل مشکلات انجام شود. مردی که هنگام دعوا به جای این که به فکر بهتر شدن اوضاع باشد فقط به فکر تحقیر و توهین به شما است یعنی احترامی برای شما و رابطه اش قائل نیست. 

 

دروغ می گوید

یک رابطه عاطفی سالم روی صداقت بنا می شود اگر مرد شما درباره چیزهایی دروغ می گوید یا در حال پنهان کاری است و به تنهایی تصمیم می گیرد و تماس هایش را از شما پنهان میکند به معنی بی احترامی به شما است.

 

رابطه عاطفی سالم و موفق, نشانه بی احترامی به همسر, نشانه های بی احترامی به همسر

یکی از علایم بی احترامی مرد به زن دروغ گفتن است

 

وارد روابط موازی می شود

مردی که از نظر احساسی یا جسمی وارد رابطه با زنان دیگر می شود یعنی احترامی برای شما و رابطه تان قائل نیست. 

 

به حرفهای شما گوش نمی دهد

زندگی مشترک یعنی به اشتراک گذاشتن نظرات و افکار و همفکری زن و مرد با هم . مردی که به حرفتان گوش نمی دهد یا صحبتتان را قط میکند و عملا نشان میدهد علاقه ای به نظرات شما ندارد و نمیخواهد صدای شما را بشنود و حرف حرف خودش است یعنی احترامی برایتان قائل نیست. 

 

شما را ناراحت میکند و عذرخواهی نمی کند

اگر مردی بعد از ناراحت کردن شما ، به دلداری شما اهمیت نمی دهد و با وجودی که به سادگی عبانی و ناراحت می شود ولی شما را به خاطر این رفتارش مقصر می داد نشان میدهد که شما را دوست ندارد. 

اگر بابت اشتباهاتش از شما عذرخواهی نمی کند و از رفتار و انتقاد شدیدش که باعث آزار شما شده ، پشیمان نمی شود یعنی احترامی برایتان قائل نیست. 

 

به شما حسادت میکند

زمانی که از اقوام خود تعریف میکنید یا در حرفه تان پیشرفت میکنید به جای این که خوشحال شود و احساس غرور نماید به شما حسادت میکند و دستاوردهایتان را ندیده می گیرد ، چنین مردی احترامی برای شما قائل نیست. 

 

روش برخورد با بی احترامی مرد به زن

اگر شوهرتان به شما بی احترامی میکند باید به او فرصت بدهید تا رفتار خود را اصلاح کند و ببینید اصلا تمایلی به بهبود رابطه اش با شما دارد یا خیر و آیا رابطه تان ارزش نجات دادن و وقت گذاشتن دارد؟ 

اگر بعد از ازدواج متوجه شدید که شوهرتان به شما بی احترامی می کند و آزرده خاطر شده اید میتوانید از این روشها برای بهبود شرایط استفاده کنید : 

 

• عصبی نشوید : عصبی شدن و دعوا راه انداختن صرفا تنش بین شما را بیشتر می کند ، سعی کنید زمانی که تنها هستید به دلیل رفتار شوهرتان فکر کنید و از دید او به قضیه نگاه کنید تا بتوانید راه حلی برای مشکل پیدا کنید. 

 

• با او صحبت کند : بعد از بین رفتن جو تنش زا و آرام شدن هر دو نفرتان در مورد احساسات ناخوشایند خود با شوهرتان صحبت کنید و از او بپرسید چه مشکلی دارد و چطور میتوانید به او کمک کنید رفتار بی ادبانه اش را بهبود دهد. احتمالا او تحت فشار شدیدی بوده و قصد نداشته عمدا شما را برنجاند. 

 

• به او فضا بدهید : اگر همسرتان تمایل و توجهی به مراقبت از شما ندارد بهتر است به او فضا بدهید و از او فاصله بگیرید تا قدر و اهمیت وجود شما در زندگی اش را بداند و به نظرات شما احترام بگذارد. 

 

• مشاوره بگیرید: میتوانید با کمک مشاور، شرکت در جلسات زوج درمانی یا مطالعه مطالب درباره روشهای حل تعارض و بهبود رابطه بین زوجین و ارسال مطالبی که فکر میکنید میتوانید به اصلاح شوهرتان کمک کند ، اطلاعات خودتان را بالا ببرید. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------