تازه های روانشناسی زناشویی


چرا با همسرم راحت نیستم,با همسرم راحت نیستم,دلیل اینکه با همسرم راحت نیستم چیست

چرا با همسرم راحت نیستم؟

با همسرم راحت نیستم دلیل اینکه با همسرم راحت نیستم چیست؟ گاهی در رابطه های عاشقانه مشکلات و مسائل…

چند نکته برای همکاری با همسر ( زن و شوهر همکار)ازدواج با همکار, زن و شوهرهای همکار, زوج همكار

زن و شوهرهای همکار

 

چنانچه با همسرتان همکار باشید لازمست بدانید که چطور زندگی تان را با مشکل روبرو نکنید به علت رقابت در بازار شغل و شرایط اقتصادی، افرادی هستند که زندگی خویش را وقف کارشان نموده اند. این شرایط، امکان دارد اشخاص را بین کار و زندگی، دچار سردرگمی کند. خصوصا اگر با همسرتان همکار باشید.

هنگامی که با همسرتان کار می کنید، لازمست بدانید که چطور در عین حال که وظایفتان را انجام می دهید، زندگی تان را با مشکل روبرو نکنید.

 

ازدواج با همکار, زن و شوهرهای همکار, زوج همكار

زوج همكار

 

همکار بودن با همسر میتواند مشکلات خاص خویش را داشته باشد، آمیختن مسایل زناشویی و کاری با یکدیگر مطمئنا میتواند سبب بروز مشکل در روابط همسران گردد. همکار بودن با همسر در کنار مزایایی که میتواند برای زوجین داشته باشد، مشکلاتی هم برای بسياري از زن و شوهرها دارد که اگر نتوانند آن ها را حل کنند زمینه ایجاد مشکلات جدّي تر در زندگی خواهد شد که شاید پایه های زندگی زناشویی را سست کند. به همین علت باید راهی برای حل مشکلات همکار بودن زن و شوهر درنظر گرفت.

 

ازدواج با همکار, زن و شوهرهای همکار, زوج همكار

همکاری با همسر

 

بیشتر ما داشتن استقلال مالی را پیش زمینه ای برای استقلال فکری می دانیم. به همین علت هم اغلب دوست داریم که حتی پس از ازدواج هم به اشتغال قبلی خودمان ادامه دهیم و حتی در برخی مواقع به علت داشتن آينده و شرایط بهتر برای زندگی مشترکمان به فکر ایجاد کسب و کار مستقل برای خودمان می افتیم.

 

این کسب و کار مستقل می تواند با همکاری همسرمان شکل گیرد، کسی که شبانه روز را با وی می گذرانیم، این کار به اعتقاد روان شناسان بسياري میتواند کاری پرخطر باشد و به اعتقاد گروه دیگری اتفاقا می تواند سبب نزدیک شدن دو طرف به یکدیگر باشد.

 

ازدواج با همکار, زن و شوهرهای همکار, زوج همكار

توصیه هایی برای همکاری موفق با همسر

 

شما باید در محل کار با هم رابطه حرفه ای و شغلی داشته باشید، مهم تر از همه مسایل خانوادگی را از مسایل کاری جدا کنید. بنابراین، هر کاری که در دفتر کار انجام می دهید، باید همانجا بماند و لزومی ندارد در منزل با همسرتان در خصوص مسایل کاری بحث کنید. این بدان معناست که در منزل باید زن و شوهر باشید و در دفتر کار، مشغول کار کردن، تا بین این دو اعتدال ایجاد شود.

 

ازدواج با همکار, زن و شوهرهای همکار, زوج همكار

زن و شوهر همکار

 

محل کار شما باید رسمی باشد. این برای سلامت ذهنی و شغل شما بسیار حیاتی است. جدا کردن محل کار از محل زندگی، به خصوص در صورت کار با همسر، برای لذت بردن از زندگی بسیار دارای اهمیت است.

 

ازدواج با همکار, زن و شوهرهای همکار, زوج همكار

ازدواج با همکار

 

برای برقراری یک رابطه موفق بین همسرتان در منزل و محل کار، هر دو طرف باید به هم‌دیگر احترام بگذارید. شما همیشه باید سر کار احترام یکدیگر را نگه دارید و شبیه یک همکار با هم رفتار کنید. لازم است در منزل و محل کار، راههای به خصوصی برای ارتباط با هم داشته باشید. شما باید یک هدف مشترک را برای خویش تعيين کنید. بدین دلیل که هیچ نقشه راهی، بدون داشتن مقصد در ذهن معنی ندارد. درصورتی که با هم سازش کنید که به طرف یک مقصود مشترک پیش بروید، تلاش خواهید کرد آن هدف را حفظ کنید.

 

ازدواج با همکار, زن و شوهرهای همکار, زوج همكار

همکار بودن با همسر

 

اگر با هم همکار هستید به این چند نکته برای حفظ کیفیت رابطه توجه کنید:

- مسئله کار و رابطه را از هم جدا کنید

- فردیت تان را از دست ندهید

- فضای کار را از هم جدا کنید

- کار در بخش ها و محیط های مجزا

- باوجود تفاوت نظرها باهم کار کنید

- به وظیفه های خودتان عمل کنید

- به پیشرفت فکر کنید

- ارزش همکار بودن

- به هم‌دیگر احترام بگذارید

- هدف مشترکی را دنبال کنید

- زمانی را بخود اختصاص دهید

- عشق را فراموش نکنید

- منم نه ما!

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------