زنان باردار چه چیزهایی را باید درباره ویروس کرونا رعایت کنندتاثیر کرونا بر زنان باردار, احتمال انتقال ویروس کرونا از مادر به جنین

کرونا و بارداری

 

زن و مرد بعد از ازدواج با قرارگرفتن در جریان زندگی و رو به رو شدن با رویدادهای متفاوت و تغییر اولویت ها، کمتر به انگیزه های درونی که تا قبل از آن حرف اول را می زدند، توجه می‌کنند. در این بخش با بیتوته همراه باشید تا با راهکارهایی که به شما ارائه داده‌ایم، شور و هیجان را به زندگی زناشویی‌تان هدیه کنید.

گزارش‌های اولیه در این زمینه نشان می‌دهد که ویروس کرونا از طریق شیر مادر به کودک منتقل نمی‌شود. حال آنکه سازمان‌های پزشکی به مادران مبتلا به کرونا توصیه می‌کنند مراقبت‌های لازم را حین شیر دادن به فرزندانشان انجام دهند و مثلا دست و روی خود را بشویند و ماسک تنفسی بزنند.

 

زنان باردار باید احتیاط بیشتری انجام دهند

زنان باردار در شرایط شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا باید اقدامات احتیاطی را که بارها و بارها توسط مراجع بهداشتی توصیه‌شده است، به‌طورجدی تری به کار ببندید. احتیاط بیشتر می‌تواند شما و فرزند متولد نشده شما را از ویروس در امان نگه دارد. به دلیل بارداری شما در سطح ایمنی پائین تری نسبت به سایر افراد قرار داشته و سیستم ایمنی بدن شما ضعیف‌تر از حالت عادی است؛ بنابراین، شما باید تمام اقدامات احتیاطی را بسیار جدی بگیرید.

 

بدترین چیز در رابطه با شرایط فعلی کرونا، این است که شما هرگز نمی‌دانید که ویروس از چه طریقی ممکن است شما را آلوده کند زیرا حتی افراد بدون علائم ممکن است حامل این بیماری باشند. توصیه می‌شود رابطه خود با اطرافیانتان را در حد امکان محدود کرده و بیشتر احتیاط کنید.

 

تاثیر کرونا بر زنان باردار, احتمال انتقال ویروس کرونا از مادر به جنین

کرونا ویروس در زنان باردار

 

مراقبت‌های بهداشتی را جدی بگیرید

ازآنجاکه کروناویروس از طریق انتقال قطرات تنفسی پخش می‌شود، لازم است از تماس با افرادی که علائم آنفلوانزا یا سرماخوردگی را دارند، خودداری کرده و از حضور در مکان‌های شلوغ پرهیز کنید. محیط اطراف خود را تمیز و خشک نگه‌داشته و سعی کنید در حد امکان اشیاء اطرافتان را ضدعفونی نمایید.

 

به باور کارشناسان بهداشتی، این اولین و مهم‌ترین قانون برای زنان باردار در مواجه با ویروس کرونا است. همچنین لازم است که دستان خود را به‌طور مکرر با آب و صابون بشویید و در مواقع اضطراری از مایع ضدعفونی‌کننده دست استفاده کنید.

 

استفاده از ماسک را جدی بگیرید 

در دوران بارداری مجبور نیستید همیشه ماسک بزنید ولی اگر بیرون می‌روید یا در جمع حضور دارید، استفاده از ماسک برای شما یک ضرورت است. اگر مجبور هستید برای معاینات دوره‌ای یا هر نوع مشاوره به پزشک مراجعه کنید، حتماً دستکش پوشیده و ماسک بزنید.

 

تلاش کنید زمان ویزیت خود را دقیقاً تنظیم کرده و کمترین حضور را در بیمارستان، مطب یا مراکز بهداشتی داشته باشید. به‌هیچ‌عنوان به نظرات و رفتارهای دیگران توجهی نکرده و به خاطر داشته باشید که به کار بستن این موارد باعث می‌شود تا امنیت شما و فرزندتان حفظ شود.

 

تاثیر کرونا بر زنان باردار, احتمال انتقال ویروس کرونا از مادر به جنین

مراقبت های بهداشتی زنان باردار در معرض کرونا

 

غذاهای سالم بخورید

زنان باردار باید تلاش کنند که سیستم ایمنی بدن خود را به کمک مواد غذایی مختلف و سالم، تقویت کنند. هرروز 8 تا 10 لیوان آب بنوشید و تا می‌توانید میوه و سبزیجات مصرف کنید. بهتر است خواب کافی داشته و متناسب با شرایط بارداری، فعالیت بدنی مناسب داشته باشید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------