دست رد به سینه‌ی خواستگارجواب رد در خواستگاری, قبل از ازدواج

دلایل زیادی برای جواب رد در خواستگاری وجود دارد از جمله عدم‌اطمینان شما از ازدواج، عدم شناخت کافی یکدیگر و یا عدم‌اطمینان از صحت گفته‌های طرف مقابل. پس دفعه بعد که کسی از شما خواستگاری کرد و در این مورد احساس خوبی نداشتید، لازم نیست برای رضایت طرف مقابل، فورا جواب مثبت بدهید و خودتان را به دردسر بیاندازید.

 

مراحل جواب منفی
چرا نمی‌خواهید ازدواج کنید؟ اگر در مورد چنین تعهد بزرگی، نگران هستید (که امری طبیعی است) سعی کنید قبل از ازدواج به مشاور رجوع کنید. اگر فکر می‌‌‌‌‌‌کنید شما و شخص مورد‌نظرتان با هم وجه مشترکی ندارید، لازم است هرچه سریع‌تر پیش از آن‌که به هم وابسته شوید، این دغدغه را با هم مطرح کنید.

آیا احساس می‌کنید او شخص موردنظر برای ازدواج با شماست و این‌که آیا واقعا تصمیمش برای ازدواج جدی است یا خیر؟

دیدگاه خودتان در مورد ازدواج شرط است. آیا ازدواج چیزی است که الان می‌خواهید، بعدا می‌خواهید و یا کلا نمی‌خواهید؟

آیا شما به خاطر مسئله‌ای مجبور به ازدواج شده‌اید مثل مریضی یکی از والدین، روابط فامیلی و انتظارات اطرافیان؟ اگر این‌طور است هرچه زودتر جواب رد بدهید زیرا ازدواج به زور و اجبار نمی‌شود.

آیا زمان کافی داشته‌اید تا همه‌چیز را در مورد فرد مورد‌نظر خود بفهمید؟ لازم است نظر و افکار او را در مورد مذهب، مدیریت زندگی، سیاست، نگهداری از بچه‌ها، مراقبت از پدر و مادر، عواطف و سرگرمی‌ها، اهداف شغلی، تقسیم وظایف و ... بدانید.

پاسخ‌های‌تان را آماده کنید
چنان‌چه روزی در موقعیتی قرار بگیرید که کسی ناگهان از شما خواستگاری کند، آن موقع نمی‌توانید خیلی خوب و مناسب پاسخ رد دهید، پس اگر از قبل خود را آماده رویارویی با این شرایط کنید، خیلی بهتر خواهد شد.

در حقیقت، خیلی از مردم در مواقع خواستگاری‌های ناگهانی، جواب‌های آماده و مناسبی دارند مانند؛

- متشکرم، اما لازم است در مورد آن بیش‌تر فکر کنم. با این‌حال، نمی‌توانم سریعا جواب مثبت بدهم. تا حدی متعجب شده‌ام. اشکالی ندارد اگر کمی در مورد آن فکر کنم؟

- متشکرم. این بیش‌ترین لطفی بود که تابحال در حق من شده است. با این حال باید در مورد آن بیشتر فکر کنم. من هنوز به مرحله لازم از تعهد و مسئولیت نرسیده‌ام و وقت می‌برد تا این اتفاق بیافتد.

- متشکرم. خیلی خوش‌وقتم که با مهربانی و محبت من را برای زندگی مشترک انتخاب کرده‌ای ولی هنوز من آمادگی لازم را ندارم.

- متشکرم. تو برای من به اندازه دنیا ارزش داری اما در حال حاضر احساس می‌کنم باید همدیگر را بهتر بشناسیم.

- متشکرم. این واقعا نهایت لطف شماست اما سوالات زیادی هست که باید از شما بپرسم و تا در مورد آن‌ها به توافق نرسیم نمی‌توانم ازدواج کنم.

از توافق‌های مشروط اجتناب کنید
عشق مشروط نیست، پس گفتن این‌که به شرط‌ها و شروط‌ها و.... قبول است و ... منطقی نیست. همیشه سعی کنید کسی را انتخاب کنید که خودش شرایط شما را داشته باشد نه این‌که مجبور شوید به خاطرش شرط بگذارید.

خواستگاری‌های ناخواسته
اگر کسی ناگهان از شما خواستگاری کرد، اگر لبخند بزنید طرف فکر می‌کند جواب شما مثبت است. پس سعی کنید به جای آن، خیلی محکم و قاطع دلایل خود را ذکر کنید و حتی‌الامکان به چشم‌های او نگاه نکنید.
منبع: باشگاه مجردها

کالا ها و خدمات منتخب

    منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------