نشانه هایی که اثبات می کند شما عاشق هستید 

جايگاه عشق,عشق احساسي

 

 آيا اين عشق است، يعني عاشق شده‏ ام؟ هميشه به او فکر مي‏کنم، مي‎خواهم همه جا حضور داشته باشد، اگر نباشد دلتنگ مي‏شوم، وقتي مي‏خندد خوشحالم و وقتي گريه مي‏کند، ناراحت مي‏شوم، هماني را مي‏خواهم که او مي‏خواهد. به طور حتم اين عشق است.

 

عشق چيست؟

 

از قرن‏ها پيش عشق احساس قلبي شناخته مي‏شده است اما از قرن هجدهم به بعد که علم قلب‏ شناسي بال و پر گرفت، جايگاه عشق به مرور متزلزل شد تا آنکه در نهايت در قرن بيستم، عشق احساسي توليد و کنترل شده از سوي مغز و نتيجه فعل و انفعالات شيميايي در بدن خوانده شد. با پيشرفت هر چه بيشتر علم، مشخص شد عشق نتيجه واکنش متقابل مغز (مراکز مربوط به غرايز، احساسات و منطق) و قلب است. ده‏ها هزار نورون اطلاعات دروني را به مغز مخاطره مي‏کنند و در نهايت مرکز مربوط به غرايز اين اطلاعات را بررسي کرده و دستور بروز عکس‏العمل‏هاي فيزيکي مثل تندشدن ضربان قلب، سرخ شدن پوست و عميق‏تر شدن تنفس را صادر مي‏کند.

 

آيا واقعا عاشقي؟

 

برخي نشانه‏ ها مي‏تواند به شما اثبات کند که عاشق طرف مقابل هستيد و او هم به همان اندازه شما را دوست دارد.

 

1 به سمت هم کشيده مي‏شويد

 

يکي از نشانه ‏هاي عشاق اين است که از کنار هم بودن احساس غرور مي‏کنند و همديگر را در مقابل ديگران به‏ گونه ‏اي توصيف مي‏کنند که انگار برترين هستند. در مقابل افرادي که همديگر را دوست دارند اما عاشق واقعي نيستند، عيوب همديگر را بيشتر از خوبي‏هاي هم مي‏بينند و هر يک در رابطه احساس حقارت مي‏کنند.

 

2 با هم خوش مي‏گذرانيد

 

وقتي عاشقيد حضور طرف مقابل لذت‏بخش است و در عين داشتن اضطراب، فرد عاشق احساس لذت مي‏کند و اين درواقع همان تقابل عقل و احساس است. وقتي با فردي قراري عاشقانه داريد، اما احساس افسردگي خستگي و سردرگمي مي‏کنيد يعني يا شما عاشق نيستيد يا طرف مقابلتان.

 

3 هميشه براي هم حاضريد

 

وقتي با او تماس مي‏گيريد حتي اگر در جلسه کاري باشد پاسخ شما را کوتاه هم که شده مي‏دهد. هميشه خوش خلق است و به دنبال فرصتي براي ديدنتان مي‏گردد. تمامي اين کارها يک معنا دارد طرف مقابل عاشق شماست. شما اولويت اول او هستيد، او مي‏خواهد اين حس را نشانتان دهد. اگر طرف مقابلتان به شما زنگ نمي‏زند خود را با کار سرگرم کرده و وقتي با شماست مرتبا با تلفن حرف مي‏زند يعني عاشقتان نيست.

 

4 نگران هم هستيد

 

وقتي با هم هستيد از شما مي‏پرسد که روز خوبي را گذرانده‏اي يا نه و اينکه شما مشکلي نداري؟ به عبارت ديگر فرد عاشق نيازهاي نارسيسيک خود را فراموش مي‏کند و به ديگري گرايش مي‏يابد. اين گرايش نه از روي احترام، بلکه به خاطر عشق است. اگر طرف مقابلتان توجه زيادي به شما نشان نمي‏دهد و مشکلات درگيري‏ هايتان براي او مهم نيست، چشم و گوشتتان را بهتر باز کنيد.

 

5 آسيب‏ پذيريد

 

فرد عاشق دوست دارد براي طرف مقابل از خود بگويد؛ از هر آنچه که دوست دارد از کودکي ‏اش و موقعيت‏هايي که از دست داده. او سعي مي‏کند اعتماد طرف مقابل را به دست بياورد البته با توصيف آنچه که هست نه آنچه که بايد باشد. معمولا خود را آسيب‏ پذير نشان مي‏دهد تا در پناه ديگري امنيت و محبت را بيابد. اگر طرف مقابل شما اظهار مي‏کند که مردها و زن‏ها را خوب مي‏شناسد، مراقب باشيد. او تنها مي ‏خواهد مدتي را با شما خوش بگذراند.

 

6 در روياي هم هستيد

 

داشتن يک خانه، فرزندان زياد و زندگي رويايي. عاشق‏ها روياهاي هم را همانند يک پازل کنار هم مي‏چينند و زندگي آينده را کنار هم مي‏سازند. اگر فردي که در کنار شماست، زندگي را يکنواخت مي‏بيند و اشتياقي به روياپردازي ندارد و اهميتي به برنامه‏ ريزي‏هاي شما براي آينده نمي‏دهد، خود را گول نزنيد او عاشق شما نيست. وقتي عاشق کسي هستيد، بزرگ‏ترين نگراني اين است که چگونه فرد مقابل را از احساسات خود نسبت به او باخبر کنيد.

اکثر افراد فکر مي‏کنند بايد اين کار را به صورت ناخودآگاه و در کمتر از 3 ثانيه انجام داد اما اين بدترين روش است. اگر جزو افرادي هستيد که تصور مي‏کنيد براي ابراز احساساتتان بايد جلو برويد و به فرد مقابل بگوييد «سلام من شما را دوست دارم و مي‏خواهم با هم باشيم»، تکنيکي است که تنها باعث دورشدن طرف مقابل از شما خواهد شد. پس به اين 6 روش عمل کنيد. به طور حتم اين روش‏ها موثرتر خواهد بود.

 

7 دلتان را به دريا بزنيد

 

مي‏گويد 4 ماه است که عاشق او شده اما جرات نمي‏کند به او بگويد. اما چرا؟ چون نمي‏داند عکس‏ العمل او چه خواهد بود؟!

اگر عاشق هستيد به جاي انتظار کشيدن راهي براي بيان خواسته ‏تان پيدا کنيد با انتظار چيزي درست نمي‏شود. پا پيش بگذاريد و به نحوي باب صحبت را باز کنيد.

 

8 نگوييد عاشق شما هستم

 

هرگز در برخورد اول به فرد مقابل نگوييد که عاشقانه او را دوست داريد. مي‏توانيد پيشنهاد رفتن به سينما يا رستوران را به او بدهيد تا با هم بيشتر آشنا شويد. به احساسات طرف مقابل احترام بگذاريد و قدم به قدم پيش رويد.

 

9 منتظر موقعيت باشيد

 

مطمئنا نمي‏شود در يک جمع دوستانه به خانمي گفت که عاشقش هستيد. براي اظهار عشق همه چيز بايد برنامه ‏ريزي شده باشد. بهترين زمان از روز براي بيان احساسات، عصر است. البته براي بيان احساساتتان موقعيت فرد را در نظر بگيريد، اگر فرد مقابل شما درگير کار و رسيدگي به دستورات رييس خود است يا به تازگي بحثي با دوستان يا والدينش داشته، مطمئنا توجهي به اظهار عشق شما نخواهد کرد. بهتر است بعد از اينکه موقعيت مناسبي يافتيد رودررو (نه تلفني يا با فرستادن اس‏ام‏اس و ايميل) اظهارات خود را ابراز کنيد و خجالت را کنار بگذاريد.

 

10 اصرار نکنيد، از نو شروع کنيد

 

به عکس‏ العمل‏ هاي طرف مقابل احترام بگذاريد. اگر او درخواست شما را رد کرد، بيش از حد اصرار نکنيد. شانس ديگري به خود بدهيد و بعد از مدتي صبر (مثلا پس از گذشت چند روز) دوباره درخواستتان را مطرح کنيد. اگر در نهايت موفق نشديد به احساسات طرف مقابل بها دهيد.

 

11 اعتماد به نفس داشته باشيد

 

آنچه زنان را عاشق مردان مي‏کند، ثبات‏ قدم و اعتمادبه‏ نفس آنهاست. پس با ترس و لرز براي اظهار عشق قدم برنداريد. اگر واقعا نمي‏دانيد چگونه بايد عشقتان را ابراز کنيد چند کتاب و مجله بخوانيد يا در سمينارهاي مربوطه شرکت کنيد. وقتي اعتمادبه ‏نفستان به اندازه کافي بالا رفت، عشقتان را ابراز کنيد.

 

12 بيش از حد رمانتيک نباشيد

 

در برخي فيلم‏ها مي‏بينيم که عشاق نيمه‏ شب در جنگل زير نور ماه يا در هلي‏کوپتر هنگام سقوط، عشقشان را ابراز مي‏کنند، اما بهتر است شما منطقي‏ تر باشيد. براساس زندگي خودتان موقعيت مناسب را بيابيد و درخواستتان را مطرح کنيد.

منبع:زندگی مثبت

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------