اصول زبان بدن برای تشخیص کلاهبرداران در ازدواجمعیارهای ازدواج

هیچ چیز و هیچکس آنگونه که به نظر می رسد نیست

 

امروز بسیار باب شده که افراد با عناوین مجهول و پشت اسم و رسم های ساختگی دست به کلاهبرداری گسترده می زنند، مانند مدرسه و دوره استادی و یا مشاوره و یا .... و نمونه آن این داستان واقعی است که به تجزیه و تحلیل  ابعاد و زوایای آن خواهم پرداخت.

 

نکته بسیار مهم : زبان بدن این افراد به شدت حرفه ای است و در مذاکره دارای دکترای اختصاصی و پیشرفته هستند. این استاد نماهای یهویی که نه سن و سال درستی دارد، نه متاهل هستند و نه متعهد و نه دارای سابقه کار آنچنانی، از ابزار رسانه با ضرب پولهای باد آورده انقدر خوب استفاده می کنند که هر فرد بی تجربه ای را به سهولت فریب داده و تحت تاثیر قرار می دهند.

 

جالبترین قسمت این داستان اعتماد است اعتماد است اعتماد. مهندس قلابی ای که تحت عنوان کارآفرین پولدار و متمول خود را جا زده بود و با اتهام  اغفال اینترنتی ده ها دختر جوان بازداشت شد، امروز دست مایه مازیار میر برای نگارش این مقاله کوتاه است .

 

جالبترین نکته در این گرگ اینترنتی اعتراف به ارسال درخواست به بیش از یکصد دختر جوان است. او با ترفند‌های مختلف کلاهبرداری کرده است. استفاده از تکنیکهای ذهنیت سازی، بحرانسازی مذاکره و مخصوصا زبان بدن حرفه ای در جای جای سخنان این فرد به چشم می خورد.

 

اما داستان از جایی آغاز می گردد که  دختری بنام .... در بازپرسی شعبه .... دادسرای جرایم رایانه‌ای تشکیل شد. این دختر چنین نقل می کند که : مدتی قبل در یک سایت همسریابی ثبت‌ نام کردم تا از این طریق مرد ایده‌آلم را پیدا کنم. آیا به راستی می توان در چنین سایتهایی مرد ایده آل را پیدا نمود؟؟؟؟

 

مدتی گذشت تا اینکه سایت همسریابی آقایی به نام ..... را که مدعی بود مهندس و یک کارآفرین است به من معرفی نمود. در همان برخورد اول شیفته او شدم و تلاش کردم رابطه‌ام را با او ادامه دهم. او هم به من قول داد، آینده بسیار خوب و درخشانی برایم فراهم می کند و مرا خوشبخت و سعادتمند می کند.

 

او با ژست ها و رفتارها و کلام مسحور کننده اش، خود را کاملا عاشق و دلداه و بی قرار من معرفی می نمود و به سرعت  قرار گذاشت تا به زودی جشن عروسی را برگزار کند و ما زندگی مشترک‌مان را آغاز کنیم. در جای جای این داستان رد پای ذهنیت سازی از آینده درخشان و ارائه تکنیکهای ویژه زبان بدن به شدت به چشم می خورد، آیا چنین نیست؟؟؟

 

البته نیاز نیست شما استاد زبان بدن یا دوره های تخصصی و پیشرفته زبان بدن را گذرانده باشید یا حتی یک تحلیل گر زبان بدن باشید، فقط باید بهتر ببینیم و به همه ابعاد رفتار، گفتار و چراها توجه کنیم و البته فیلم هم مخصوصا هالیوودی با تم عشقی و رومانتیک زیاد ببینید.

 

در این زمان دختر جوان با این فرد فریبکار به‌ طور تلفنی و مخفیانه رابطه داشته و متهم با اعتماد سازی و تعریف داستان های واقعی سعی در زمینه سازی اتفاقات بعدی دارد. شاید در این خصوص  اوج هنر این فرد در جذب و اقناع مخاطب با هنر گفتگو بر پایه علم مذاکره است .

  

( یادتان باشد هیچ چیز و هیچکس آنگونه که به نظر می رسد نیست  مازیار میر))

 

هنوز مدتی از آشنایی ما نگذشته بود که او تماس گرفت و با حالتی بسیار بحرانی به من گفت به شدت با خودرو اش تصادف کرده و به حدود چند میلیون تومان نیاز مبرم دارد. من که دیگر او را شوهر آینده خود می‌دانستم، بلافاصله برایش پول واریز نمودم و این مورد چند بار دیگر تکرار شد و او با بهانه‌های مختلف از من پول گرفت تا دیگر کاملا ناپدید شد و دیگر به پیام های من پاسخی نداد .

 

با کمک دوستانم موفق به وارد شدن به ایمیل این مرد فریبکار شدم و ناگهان با انبوه پیامهای او روبرو شدم که از همه خواستگاری کرده بود. و البته به همه‌ قول ازدواج داده بود و با همان رویه و متدی که با من رفتار کرد بود با انها نیز رفتار کرده بود. واقعا برایم غیر قابل باور بود و تازه متوجه شدم این مرد شیاد و کلاهبرداری بیش نبوده است و هدف واقعی او اخاذی و کلاهبرداری بوده و خواستگاری فقط و فقط یک پوشش است.

 

اظهارات شاکی نشان می داد که با یک متهم سریالی روبرو هستیم و به همین دلیل بازپرس، افسران پلیس فتا را برای تجسس‌های پلیسی و به منظور شناسایی هرچه سریعتر مرد کلاهبردار بسیج نمود.

 

فقط با گذشت مدتی کوتاه از آغاز رسیدگی به این پرونده در حالی که تعداد شاکیان به بیش از ده ها نفر رسیده بود ماموران با یک عملیات پلیسی ضربتیَ مخفیگاه متهم را شناسایی و سرانجام او را دستگیر نمودند. این مرد کلاهبردار پس از دستگیری توسط پلیس فتا ابتدا داستان خواستگاری را کلا رد نمود، اما با بازجویی های فنی و مخصوصا وقتی در برابر آنها قرار گرفت به ناچار رابطه با شاکیان را پذیرفت، اما مدعی شد قصد ازدواج داشته است.

 

تمامی شاکیان مشابه چنین پرونده هایی که فریب دکتر و یا مهندس و یا استاد و یا.... قلابی را خورده اند همه اظهار می کنند که : کار این افراد ضربه روحی سخت و مهلکی بر روح و جان و احساسات آنها وارد نموده است. آنها با وعده و وعید‌های فراوان، آنها را به شدت فریب داده و حیثیت آنها را لکه دار نموده اند توجه داشته باشید این روایت متعلق به مردها نیست داستانهایی از این دست از زنان بسیاری نقل شده است و این داستان برای همه صدق نموده و می تواند خدای نکرده اتفاق بیفتد.

 

اری از آنجا که ممکن بود شاکیان پرونده افزایش یابند متهم تحت بازجویی‌های فنی- پلیسی قرار گرفت تا زوایای پنهان اقداماتش روشن شود. با گذشت مدتی از تحقیقات تخصصی از این مهندس قلابی در اظهاراتی شگفت‌ انگیز مدعی شد، تاکنون از حدود یکصد دختر و زن مطلقه خواستگاری کرده و با وعده و وعید اعتماد آنها را جلب و در فرصتی مناسب از آنان کلاهبرداری نموده است.

 

او که مدتی قبل متارکه نموده است، همچنین مدعی است که : قصد داشته با تمام طعمه‌هایش ازدواج هم بنماید . اظهارات متهم سریالی در حالی بود که فقط تعداد کمی از طعمه‌ها، او را شناسایی و سپس از او شکایت کرده بودند و بیشتر قربانیان از ترس ابروی خود دم بر نیاورده اند.

 

پس لطفا و حتما در انتخاب افراد دقت کنید به هیچ سایت همسریابی و رزومه افراد تا اطمینان کامل اعتماد نفرمائید، حتی اگر در همایش و سمینار، طرف برچسب به اصطلاح استادی داشته باشد و به شما گل هم هدیه دهد. گول زبان چرب و نرم و ظاهر آراسته و زیبای افراد را نخورید از تکنیک تخصصی چرای مقدس یا  Why the Bible استفاده کنید به نقاب پشت جهره ها بیشتر دقت کنید یادتان باشد دروغ هر چه بزرگتر باور آن ساده تر است. از تکنیکهای زبان بدن در تشخیص دروغ بهره ببرید.

 

اگر علاقه مند هستید با اصول علمی ارتباط موثر و مدیریت و رهبری آشنا شوید، اگر می خواهید به پشت نقاب چهره ها نفوذ کنید، اگر می خواهید واقعیت انسانها را بیشتر درک کنید و اگر علاقه مند هستید در مذاکره و تجارت و کسب و کارتان موفق تر ظاهر شوید لطفا کتاب هایی پیرامون زبان بدن را مطالعه فرمائید و با ما همراه شوید.

  

منبع: سیمرغ

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------