دانستنیهای قبل از ازدواج

دانستنی های قبل از ازدواج

روان‌شناسی قبل از ازدواج چیست؟

روان‌شناسی قبل از ازدواج اهداف اصلی روانشناسی قبل از ازدواج چیست؟ روان‌شناسی قبل از ازدواج به بررسی…

مردان از رابطه با زنان به دنبال چه چیز‌هایی هستند؟مردان به صداقت و راستگویی زنان اهمیت زیادی می دهند

 

در دهه ۱۹۳۰، دکتر جورج دبلیو کرین یک مقیاس برای نمره دادن به زندگی مشترک مردان و زنان طراحی کرده بود که به شوهران امکان می داد زنانشان را ارزیابی کنند و بالعکس.

 

هر زن برای زدن لاک قرمز رنگ و یا رفتن به رختخواب در حالی که موهایش با گیر یا چیز دیگری بسته شده بود یک نمره منفی دریافت می کرد. شاید بتوان گفت که دلیل درگیری های بین زوجین در آن دوران بسیار خوفناک بود. اکنون نزدیک به یکصد سال از آن دوران می گذرد و تعبیر ما از یک زن خوب نیز به شدت تغییر کرده است.

 

در این مقاله می خواهیم به نیازها و انتظارات مردان از همسرانشان بپردازیم و این که آنان به طور کلی از رابطه با زنان چه می خواهند. اگر چه زنان بر این باورند که مردان از آنان انتظاراتی زیاد و گاه غیرمعقول و غیرممکن دارند اما در ادامه این مطلب می خواهیم اعترافات واقعی مردان در مورد انتظاراتشان از رابطه عاشقانه با زنان را بازگو کنیم که با باور عمومی تفاوت های جالبی دارند.

 

۱- مردان به صداقت و راستگویی زنان اهمیت زیادی می دهند 

قبلاً گفته می شد که مردان عاشق چاپلوسی و ستایش شدن توسط زنان هستند. اما به گفته بسیاری از کارشناسان حوزه ازدواج، مردان به اندازه وفاداری، احترام و جذابیت ظاهری برای صداقت و راستگویی زنان نیز اهمیت قایلند. مردان می خواهند که واقعیت را از زبان زنانشان بشنوند. بله واقعیت و نه انتقاد. به طور کلی، یک زن کامل و دوست داشتنی برای مردان، آن زنی است که عقاید خود را بسیار صادقانه و بدون قضاوت کردن بیان می کند.

 

۲- مردان مشکلی با صحبت کردن در مورد مسایل روزمره زندگی ندارند 

شاید عجیب به نظر برسد اما مردان نیز از گفتگوی پوچ و بی هدف در مورد زندگی روزمره بدشان نمی آید. برخلاف باور عمومی، مردان از زنانی که همیشه ساکت می مانند خوششان نمی آید و در واقع به زنانی علاقه دارند که در مورد دیدگاه ها و عقاید خود صحبت کنند.

 

یکی از دلایل اصلی از هم پاشیدن خانواده ها و ازدواج ها، به باور بسیاری از کارشناسان، عدم تعامل و گفتگو است. اگر چیزی برای صحبت کردن نداشته باشید این موضوع هشداری بسیار خطرناک برای رابطه شما خواهد بود. گفتگو کردن به شما کمک می کند که احساسات یکدیگر را درک کنید تا در نهایت خود می توانید ذهن طرف مقابلتان را بخوانید.

 

۳- مردان رمانتیک تر از زنان هستند 

یک روانشناس سایبری و کارشناس در حوزه ارتباطات بین اشخاص به نام گویندولین سیدمن یک بررسی مقایسه ای در مورد سطح رمانتیک بودن مردان و زنان انجام داده و به نتیجه ای باورنکردنی دست یافت.

 

بر اساس تحقیقات او مشخص شد که مردان در زمینه رمانتیک بودن از زنان قوی تر هستند. احساسات واقعی نقش مهمی برای آن ها در عشق دارد و به عنوان یک قانون، آن ها معمولاً پیش از زنان به احساسات عاشقانه خود اعتراف می کنند. در عوض زنان در انتخاب شریک زندگی خود بسیار واقع گرا و گزینشی عمل می کنند.

 

۴- مردان زنان دارای آرایش را می پسندند 

بسیاری از مردان ادعا می کنند که هیچ چیز بهتر از زیبایی طبیعی نیست اما این یک دروغ بیش نیست. بر اساس اطلاعات مربوط به یک سایت همسریابی در ایالات متحده، زنانی که آرایش کرده و موهایشان را رنگ می کنند درخواست های ازدواج بیشتری دریافت می کنند. از این رو جذابیت فیزیکی و زرق و برق هنوز هم برای مردان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

۵- راه ورود به قلب مردان از معده آن ها می گذرد 

غذاهای خانگی برای مردان اهمیت زیادی دارد. یک روانشاس و متخصص روابط زناشویی به نام پاتریک وینس بر این باور است که آشپزی کردن زنان برای مردان بسیار مهم است و یک چیز مقدس به شمار می آید. بوی خوش غذا احساسی خوب و آرامش بخش به انسان می دهد.

 

علاوه بر این، مردان از این که زن مورد علاقه آن ها خود آشپزی کرده و یک دستور پخت غذایی بسیار پیچیده را یاد گرفته احساس خوشحالی می کند. مردان اغلب زنانی را دوست دارند که برای آن ها آشپزی کرده و این موضوع اصلاً کلیشه ای نیست.

  

۶- مردان دوست ندارند در ملاء عام جلب توجه کنند 

اگر شما نمی توانید زندگی تان را بدون فیسبوک و اینستاگرام تصور کنید و به راحتی جزییات زندگی خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، باید بدانید که این موضوع می تواند برای اطرافیانتان هشدار دهنده باشد. مردان از شهرت های مشکوک در شبکه های اجتماعی واهمه داشته و دوست ندارند که به قهرمان شایعات عمومی تبدیل شوند.

 

روانشناسان ادعا می کنند که مردان ترجیح می دهند از توجه بیش از حد اجتناب کرده و به زنانی که زندگی شخصی شان را برای دیگران فاش نمی کنند بیشتر علاقه نشان می دهند.

 

مردان به زنان مستقل و خودساخته علاقه بیشتری دارند

 

- مردان به زنان مستقل و خودساخته علاقه بیشتری دارند

یک زن زیبا اما کمی خنگ که با دهان باز به صحبت های شوهرش گوش می دهد بدون شک همواره قاعده را به یک زن مستقل و خودساخته که به خود متکی است خواهد باخت. درک این موضوع بسیار ساده است: زنی که مستقل باشد یک شریک مساوی در رابطه زن و شوهری محسوب می شود و می توانید با هم بسیاری از مشکلات را حل کنید.

 

بدین ترتیب می توان گفت که یک زن مستقل می تواند پشتیبانی قابل اعتماد باشد. اما این تنها دلیل نیست و زنان مستقل از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار بوده و از زندگی خود رضایت بیشتری دارند و این موضوع بدین معناست که آن ها کج خلق و تندمزاج نیستند.

 

۸- مردان به فضای شخصی مختص به خود نیاز دارند 

یک روانشناس شناخته شده به نام دبورا تانن می گوید که بر اساس مطالعات وی زنان سعی می کنند تمام وقت آزاد خود را در کنار شریک زندگی شان بگذرانند در حالی که مردان ترجیح می دهند اوغات فراغت خود را به صورت مستقل و در تنهایی سپری کنند.

 

هر خانواده ای باید به دنبال دستیابی به یک تعادل کامل در روابطشان در این زمینه باشند. اکثر کارشناسان بر این باورند که عشق بیش از حد و حسودی بیمارگونه می تواند حتی مستحکم ترین خانواده ها را نیز دچار مشکل کند.

 

۹- مردان همیشه به مسایل جنسی فکر نمی کنند 

اینکه مردان همیشه به مسایل جنسی فکر می کنند یک موضوع قدیمی و رد شده است. یک روانشناس آمریکایی به نام جد دایاموند می گوید که شاید زنان در ساختن چنین چهره ای از مردان مقصر اصلی باشند زیرا آن ها انتظار یک رفتار خاص را از شریک زندگی خود دارند و آن هم این است که مرد زندگی شان کمی خشن و سرسخت باشد.

 

در واقع تنها تماس فیزیکی نیست که برای مردان اهمیت دارد بلکه داشتن احساس آرامش و راحتی، حس گرمی رابطه و درک متقابل در هنگام رابطه جنسی نیز برای مردان از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. باور کنید که نیمی از جمعیت کره زمین از این که همیشه باید ثابت کنند خصلت های مردانه دارند خسته شده اند.

 

۱۰- مردان از رسمی کردن رابطه با زنان واهمه ای ندارند 

مردان در واقع از ازدواج کردن نمی ترسند اما هنگام آغاز یک رابطه جدید بسیار مراقب بوده و سعی می کنند که تصمیمات عجولانه نگیرند. مطالعات صورت گرفته در دانشگاهی در ایالات متحده نشان می دهد که غلبه کردن بر ناراحتی ناشی از بهم خوردن یک رابطه عاشقانه برای مردان سخت تر است و مدت زمان بیشتری طول می کشد.

 

همچنین زنان در سنین بسیار پایین تری نسبت به مردان آمادگی ازدواج را پیدا می کنند. عصب شناسان این شکاف را به این واقعیت مرتبط می دانند که مغز زنان در مقایسه با مغز مردان بسیار زودتر به بلوغ می رسد.

 

بهرحال توجه به نیازهای عاطفی شریک زندگی و اهمیت دادن به او بسیار مهم است. اگر این کار را بکنید، از این رو هیچ ترسی نمی تواند بر آینده شما سایه بیندازد.

 

۱۱- مردان در مورد داشتن پسر و دختر به یک اندازه رویاپردازی می کنند 

عموماً باور بر این است که تمامی مردان رویای داشتن فرزند پسر را دارند زیرا این فرزندان پسر هستند که می توانند نام خانوادگی آن ها را زنده نگه دارند، می توانند آن ها را برای کوهنوردی یا ماهیگیری بیرون ببرند و در تماشای فوتبال نیز عقاید مشترکی دارند. با این وجود، بر اساس مطالعات انجام گرفته توسط موسسه گالوپ در سال ۲۰۱۱، اکثر پاسخ دهندگان به داشتن فرزند دختر فکر می کردند.

 

روانشناسان این تمایل را با این واقعیت که والدین آینده از مشکلاتی که هنگام بزرگ کردن فرزند پسر با آن مواجه می شوند- بددهنی ها، دعوا کردن ها و مشکل سازی در مدرسه- مرتبط می دانند. امروزه نیز اکثر کاربران اینترنت نظر مشابهی دارند. در دنیای کنونی جنسیت فرزند اهمیت چندانی ندارد و مقایسه کردن این دو یا صحبت کردن در مورد بهتر و بدتر دانستن یکی قابل قبول نیست.

 

منبع: روزیاتو

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------