همه چیز درباره چالش ها و مشکلات ازدواج دوقلوهاازدواج دوقلوها, ازدواج دوقلوها با دوقلوها, ازدواج دوقلوهای همسان

مشکلات ازدواج دوقلوها

 

دانستنی‌های باور نکردنی درباره ازدواج دوقلو‌ها با یکدیگر

دوقلوها ممکن است همسان یا ناهمسان باشند ، دوقلوها از نظر ظاهری شاید مشابه هم باشند ولی از نظر باطنی و اخلاقی ممکن است شخصیت های بسیار متفاوتی داشته باشند بنابراین ازدواج دوقلوها ممکن است با حواشی خاصی روبرو شود. 

دوقلوها معمولا به دو شکل همسان و ناهمسان هستند.  هنگام تشکیل نطفه زمانی که اسپرم ، تخمک را بارور می کند ، جنین با تعداد کروموزم های مشخص که یک نسخه از هر ژن پدر و مادر را دارد تولید می شود و مجموعه ای جدید از 23 کوموزوم متصل شده خواهد بود.

در دو هفته اول بارداری تخمک شروع به بزرگ شدن و تقسیم سلولی می کند و در این مرحله است که احتمال تقسیم تخمک به دو یا چند جنین وجود دارد. 

 

دوقلوهای همسان بعد از تشکیل تخمک اولیه و تقسیم آن به دو توده جدا ایجاد می شوند بنابراین ژنتیک کاملا یکسان دارند ، ظاهرشان بسیار شبیه هم است و جنسیت یکسان دارند.  البته دو قلوهای همسان معمولا کمیاب تر هستند. 

 

دوقلوهای غیرهمسان از دو تخمک متفاوت که همزمان با دو اسپرم متفاوت بارور شده اند بوجود می آیند. دوقلوهای غیرهمسان مانند سایر فرزندان پدر و مادر یک سری ژن ها مشابه و یک سری ژن های متفاوت دارند و تنها اشتراکشان در این است که در یک روز متولد می شوند. جنسیت دوقلوهای غیرهمسان میتوان مشابه یا غیر مشابه باشد. 

 

چند قلوزایی در جهان رو به افزایش است. در سال 1980 از هر 1000 تولد خود 19 جفت دوقلو بودند ولی در سال 2016 از هر 1000 تولد 33 مورد دوقلو هستند.

 

ازدواج دوقلوهای همسان با یکدیگر

بر اساس پژوهش های انجام شده از آنجایی که دوقلوهای همسان ژنتیک مشابهی دارند در صورت ازدواج دوقلوهای همسان با یکدیگر فرزندان زوج هایی که خواهر و برارد دوقلوی آن ها هم با هم ازدواج کرده اند از نظر ژنتیکی خواهر و برادر محسوب می شوند. 

 

دوقلوهای همسان DNA کاملا مشابه یکدیگر دارند بنابراین اگر دو خواهر دوقلوی همسان با دو برادر دوقلوی همسان ازدواج کنند فرزندانشان از نظر ژنتیکی 50 درصد مشابه یکدیگر هستند و در اصطلاح ژنتیکی خواهر و برادر محسوب می شوند. 

 

به عقیده کارشناسان تفاوت محل زندگی ، والدین و اجتماع در آینده می تواند تفاوت هایی در فرزندان آن ها ایجاد کند ولی همچنان از نظر ژنتیکی خواهر و برادر محسوب خواهند شد. 

 

 مشکلات ازدواج دوقلوها, حل مشکلات ازدواج دوقلوها, مشکلات ازدواج با دوقلو

ازدواج دوقلوهای همسان با هم

 

نگرانی ازدواج دوقلوهای همسان با هم

برخی از دوقلوهای همسان که تصمیم به ازدواج با یک دوقلوی همسان دیگر را گرفته اند نگرانی هایی از بابت ابتلای فرزندشان به بیماری ژنتیکی دارند ولی نظری قطعی که اثبات کند ازدواج دوقلوهای همسان باهم می تواند منجر به بیماری های ژنتیکی مادرزادی شود، وجود ندارد و این مسئله نیاز به تحقیق و مطالعات بیشتری دارد. 

 

به گفته کارشناسان احتمال این که فرزندان این زووج ها در آینده از نظر جسمانی ظاهر کاملا مشابه داشته باشند وجود دارد البته ژن های به ارث رسیده از نسل های گذشته و نوع تغذیه و پرورش کودک میتواند باعث اندگی تفاوت در چهره و ظاهر کودکان شود. 

 

عکس ازدواج دوقلوها, ازدواج با خواهران دوقلو, ازدواج خواهر و برادر دوقلو

مشکلات ازدواج دوقلوها

 

مشکلات ازدواج دوقلوها

دوقلوها معمولا به طور کاملا مشابه از سوی والدین بزرگ می شوند مثلا خرید لباس های مشابه ، هدیه های مشابه ، رفتارهای مشابه . دوقلوها به خصوص اگر هم جنس باشند، با وجود تفاوت های شخصیتی ولی ناخودآگاه یکسان و با انتظارات مشابه بزرگ می شوند. 

برای ازدواج دوقلوها معمولا با دو مورد متفاوت روبرو هستیم یکی ازدواج همزمان و دیگری به تاخیر افتادن ازدواج قل دوم که هر کدام ممکن است با چالش هایی روبرو شود.

 

• به تاخیر افتادن ازدواج قل دوم : زمانی که وقت ازدواج دوقلوها فرا می رسد ممکن است با چالشی مهم روبرو شوند . مثلا اگر یکی از آن ها زودتر ازدواج کند، انتظار نفر دوم برای ازدواجی مشابه ، کار سختی است. 

دو نفری که همیشه در همه چیز با هم برابر بوده اند حالا در موقعیتی متفاوت قرار  میگیرند و ممکن است باعث ایجاد بدحالی و ناراحتی در قل دوم به دلیل عدم همزمانی در ازدواج شود. 

 

• ازدواج همزمان دوقلوها : یکی از آسیب های جدی ازدواج همزمان دوقلو ها این است که اگر یکی از قل ها در ازدواجش به مشکل بخورد ناخودآگاه خواهر یا برادر دوقلوبش هم از این مشکل آسیب خواهد دید و زوج دیگر در حقشان اجحاف خواهد شد و بدون این که مشکل ارتباطی با آن ها داشته باشد ، احتمال این که زندگیشان دچار چالش شود زیاد است. 

 

ازدواج دوقلوها با دوقلوها, ازدواج دوقلوهای همسان, ازدواج دوقلوهای همسان با یکدیگر

بهترین راه حل برای حل مشکلات ازدواج دوقلوها

 

بهترین راه حل برای حل مشکلات ازدواج دوقلوها

در واقع ازدواج دوقلوها در هر دو شکل می تواند با معایبی همراه شود ولی کدام یک می تواند بهتر باشد و آسیب های کمتری به دوقلوها وارد خوهد کرد؟ 

 

مهمترین نکته ای که برای حل این مشکل کارساز است فرایند بزرگ شدن دوقلوهها است. پدر و مادر باید دقت داشته باشند که به هیچ عنوان دوقلوها را به طور یکسان بزرگ نکنند. 

دوقلوها بر خلاف شباهت ظاهریشان ممکن است تفاوت های عمیقی باهم داشته باشند مثلا یکی درون گرا و دیگری برون گرا باشد. 

 

پدر و مادر باید بپذیرند که فرزندانشان برخلاف شباهت ظاهری تفاوت های زیادی با هم دارند بنابراین دلیلی ندارد که همیشه لباس و وسایل شبیه هم برایشان بخرید یا انتظارات یکسان از هر دوی آن ها داشته باشید.

 

بهتر است در خرید لباس و وسایل به سلیقه متفاوت دوقلوها احترام بگذارید و از همین روش در تمام جنبه های زندگی آن ها استفاده کنید. 

هر چه تشابه رفتاری ، تربیتی و پوششی دوقلوها کمتر باشد احتمال این که موقع ازدواج به مشکل بخورند بسیار کمتر خواهد بود.

 

به بیانی دیگر پدر و مادری در تربیت و پرورش دوقلوی خود موفق خواهند بود که آن ها را درست مانند دو فرزند متفاوت با ویژگی ها و خصوصیات متفاوت بپذیرند و متناسب با آن انتظارات خودشان را تنظیم کنند تا فرزندانشان در آینده با آسیب کمتری روبرو شوند. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی, لوازم بهداشتی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023