علل تغییر ناگهانی رفتار همسر چیست و در صورت تغییر رفتار ناگهانی چه باید بکنیم؟علت تغییر رفتار ناگهانی شوهر , رفتار سرد مردان , تغییر رفتار یهویی همسر

علت تغییر ناگهانی رفتار همسر

 

دلایل تغییر ناگهانی رفتار همسر

تغییر ناگهانی رفتار همسر یا شریک عاطفی در اوایل رابطه یا بعد از گذشت سالهای طولانی میتواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد، در ادامه مقاله بیتوته مهم ترین دلایل تغییر ناگهانی رفتار  همسرتان را با شما در میان می گذاریم. 

تغییر رفتار مردان اغلب در اوایل رابطه ایجاد می شود ، چرا که بعد از مدتی معاشرت متوجه می شوند هیچ تناسبی بین آنها و طرف مقابلشان وجود ندارد ، به همین دلیل است که به دختران توصیه می شود خیلی زود دلباخته مردی که با او وارد رابطه شده اند ، نشوند ، زود دل بستن به یک مرد بدون این که شناخت کافی نسبت به هم پیدا کنید عامل شکست عشقی در بسیاری از روابط برای دختران است. 

 

ولی گاهی اوقات در رابطه های طولانی مدت عاطفی یا ازدواج ، زنان متوجه تغییر ناگهانی رفتار همسرشان می شود که میتواند دلایل متفاوتی از تغییر رفتار ناگهانی در اوایل رابطه داشته باشد. 

تغییر رفتار ناگهای شوهر میتواند برای هر زنی نگران کننده باشد. در ادامه مقاله درباره شایع ترین عواملی که باعث تغییر ناگهانی رفتار مردان می شود صحبت میکنیم . 

 

علت تغییر ناگهانی رفتار همسر

در هر مرحله ای از رابطه ممکن است با تغییر ناگهانی رفتار مردان یا بی محلی کردن مردان روبرو شوید که همه این تغییرات ریشه در احساسات عاشقانه و ضمیر ناخودآگاه آنان دارد. تغییر ناگهانی رفتار شوهر ممکن است در اوایل رابطه ایجاد شود یا این که بعد از سال ها بروز کند و باعث نگرانی شود. 

 

عامل اصلی که پشت سر تمام تغییرات ناگهانی رفتاری است ، کمبود علاقه و عدم علاقه است. طولانی شدن سردی و بی اعتنایی یک نفر به شما نشان دهنده فروکش کردن علاقه یا از دست دادن احساسات عاشقانه اش نسبت به شما است. 

 

شاید از نظر شما تغییر رفتار طرف مقابلتان ناگهانی است ولی فرایند آن که ریشه در سرد شدن عواطف دارد، ناگهانی صورت نگرفته و به صورت تدریجی و با انباشته شدن احساسات منفی در گذر زمان ایجاد شده است. 

 

عدم دریافت پاسخ دلخواه

عدم دریافت پاسخ از طرف زن میتواند باعث تغییر ناگهانی رفتار مردان به خصوص در اوایل رابطه شود. مردی که از اهداف طرف مقابلش مطمئن نیست ، زمانی که نشانه ای از علاقه زن و پاسخی در برابر ابراز علاقه اش نبیند انگیزه و اشتیاقش را از دست داده و نامید شده و ممکن است به طور ناگهانی رفتارش تغییر کرده و کنار بکشد. 

 

به بازی گرفتن طرف مقابل

یکی از دلایل تغییر ناگهانی رفتار مردان در آغاز یک رابطه ، به بازی گرفتن شما است . مردانی که از نظر روانشناختی وضعیت پایداری ندارند و برای این که احساس خوبی داشته باشند نیاز به جذب و تایید زنان دارند، درست در لحظه ای که شما جذبش شده و اظهار علاقه کنید ، رفتارشان تغییر کرده و شما را کنار می گذارند. 

 

مردان زیادی هستند که جذب کردن یک دختر برایشان چالش محسوب می شود و تمام تلاششان را برای جذب کسی که واقعا علاقه ای به او ندارند ، به کار می گیرند. به این ترتیب میتوانند اعتماد به نفسشان را افزایش بدهند ، شکل گرفتن چنین رابطه ای ، از آنجا که علاقه واقعی در آن وجود ندارد ، منجر به رفتارهای سرد یا تغییر ناگهانی رفتار مردان می شود.  

 

دلیل تغییر رفتار ناگهانی زنان , علل نوسانات خلق و خو در زنان , تغییر ناگهانی رفتار همسر

عدم علاقه به رابطه یکی از دلایل تغییر ناگهانی رفتار همسر است

 

عدم علاقمندی به رابطه 

یکی از خصوصیات مشترک بین مردان ، نیاز داشتن به تایید دیگران و اثبات جذابیت خود در مقابل زنان است و برای تامین این نیاز روحی و بالاتر نشان دادن خودشان در برابر دیگر مردان  وارد رابطه عاطفی ای می شوند که ممکن است علاقه ای به آن نداشته باشند. مردان میخواهند به خودشان و دوستانشان یا حتی برادرانشان نشان دهند که از جذابیت بالایی برای زنان برخوردارند و به راحتی با کوچکترین چراغ سبزی ، بدون سبک و سنگین کردن یا در نظر گرفتن مناسب بودن شرایط و شخصیت طرف مقابل ، وارد یک رابطه می شوند و مسلما در ابتدا بهترین رفتار ممکن را با طرف مقابل خواهند داشت و در اغلب موارد بعد از مدتی متوجه می شوند که دختری که با او وارد رابطه شده اند هیچ تناسبی با آنها ندارد و مرتکب چه اشتباه بزرگی شده اند ولی به جای اعتراف به اشتباهشان شروع به بی محلی به طرف مقابل می کنند تا رابطه به صورت خود به خود از بین برود. این رفتار در نهایت منجر به شکست عشقی در زنان می شود. 

 

ترس از تعهد 

برخی مردان به طور کلی ترس از تعهد دارند یا این که هنوز  مسئولیت پذیری لازم ف شرایط مالی یا عاطفی مناسب برای تعهدد داشتن به یک نفر را ندارند بنابراین با جدی شدن رابطه ، کنار می کشند. 

 

تمایل به رابطه جنسی

بسیاری از مردان فقط برای داشتن رابطه جنسی شروع به ابراز علاقه مانند یک عاشق پیشه می کنند و درصورتی که بعد از چند بار تلاش جواب مثبت نگیرند با تغییر ناگهانی رفتار و سرد شدنشان روبرو خواهید شد.

 

شانس ادامه دار شدن رابطه با این افراد حتی در صورت برقراری رابطه جنسی با وجودی که بیشتر می شود ولی ممکن است همیشگی نباشد. از آنجا هدف این مردان رابطه جنسی است نه تعهد و رابطه عاطفی ، توجهی به هماهنگی های خانوادگی ، اخلاقی ، رفتاری و غیره برای انتخاب ندارند و شانس این که شما هماهنگی های لازم با او را داشته باشید بسیار کم است ، بنابراین حتی با وجود رابطه جنسی بعد از مدتی با شناخت بیشتر و دیدن اختلافات بیشتر از شما سرد شده و به دنبال کیس بعدی خواهد رفت. 

 

علت تغییر ناگهانی رفتار همسر , دلایل تغییر ناگهانی رفتار همسر , علت تغییر ناگهانی رفتار مردان

پارادوکس احساسی و انتخاب از دلایل تغییر ناگهانی رفتار همسر است

 

پارادوکس احساسی و انتخاب

پارادوکس احساسی در مردان به این معنی است که شخصیتی که با او وارد رابطه می شوند متفاوت از شخصیتی است که می خواهند.  به عنوان مثال مردی که می داند در کنار زنی مطیع و ضعیف خوشبختی را احساس خواهد کرد به صورت ناخوآگاه جذب زنی می شود که فردی موفق و مستقل است ، با وجودی که ابتدای رابطه برای هر دو نفر میتواند جذاب و پر از شور و گرما باشد ولی بعد از فروکش شدن هورمون ها در بدن مرد ، پارادوکس احساسی ، خودش را نشان میدهد  و در مدتی کوتاه متوجه تغییر رفتار ناگهانی او خواهید شد.

 

وجود موضوع ناخوشایند

تغییر ناگهانی رفتار همسر حتی بعد از سالها می تواند به دلیل وجود یک موضوع ناخوشایند باشد ، هر مورد ساده ای مثل بی احترامی ، ناسازگاری و غیره میتواند عامل تغییر ناگهانی رفتار همسر یا حتی ترک کردن شما شود. 

 

انباشت احساسات منفی

یکی از دلایل مهم تغییر رفتار ناگهانی مردان به خصوص در روابط طولانی مدت مثل ازدواج ، انباشت احساست منفی است که میتواند بعد از سالها به یک باره ایجاد شود. در روابطی که احساسات منفی بیشتر از احساسات مثبت باشد معمولا بعد از چند سال به یک باره باعث تغییر ناگهانی رفتار همسر و از بین رفتن کامل عشق و علاقه و امید به آن رابطه می شود. 

 

برطرف نشدن نیازهای ناخودآگاه

یکی از دلایل عاشق شدن انسان ها ، برآورده شدن نیازهای ضمیر ناخودآگاه آنها ست. برطرف نشدن نیازهای ضمیر ناخوآگاه به صورت طبیعی باعث سرد شدن رابطه می شود و یکی از دلایل اصلی سرد شدن مرد از زن است که میتواند در ابتدای رابطه باشد یا بعد از چند سال . 

 

علت تغییر ناگهانی رفتار همسر , دلایل تغییر ناگهانی رفتار همسر , علت تغییر ناگهانی رفتار مردان

بعد از تغییر ناگهانی رفتار همسر چه کنیم

 

بعد از تغییر ناگهانی رفتار همسر چه باید کرد؟

در صورتی که با تغییر رفتار ناگهانی همسر یا شخصی که با او در ارتباط عاطفی هستید ، شدید باید به این فکر کنید که علت این رفتارش چیست و در نهایت تصمیم بگیرید این رابطه ارزش وقت گذاشتن و ترمیم کردن دارد یا این که بهتر است شما هم این رابطه را رها کنید. 

 

معمولا در ازدواج افراد تصمیم می گیرند رابطه را ترمیم کنند ولی در مواردی که آشنایی به قصد دوستی بوده یا هنوز در مراحل اولیه است ، بهتر است شما هم طرف مقابل را رها کنید چرا که احتمال نداشتن تناسب کافی برای به سرانجام رساندن این رابطه بسیار زیاد است و سرد شدن و رها  کردن رابطه از طرف مقابل نشان دهنده این است که او متوجه شده این رابطه فایده ای برایش ندارد. 

 

زمانی که شما در ضمیر ناخوآگاه طرف مقابل با احساسات منفی مرتبط شوید ، او تمایلش را برای رابطه با شما از دست خواهد داد و در ابتدا رفتارش با شما سردتر خواهد شد و در نهایت با شما قطع رابطه خواهد کرد. 

 

در روابط بلند مدت مانند ازدواج ، از آنجا که احتمالا لحظات خوشایند و لذت بخش  و احساسات عاشقانه  زیادی را در کنار هم تجربه کرده اید ممکن است بتوانید دوباره خودتان را با احساسات خوشایند در ضمیر ناخودآگاه طرف مقابل پیوند بزنید که البته نیاز به تلاش زیاد و اجرای تکنیک های اصولی روانشناسی دارد. 

 

معمولا ابراز علاقه و خدماتی که به طرف مقابل ارائه میدهید نمی تواند سرد شدن و بی علاقگی او نسبت به شما را تغییر دهد و حتی منجر به دورتر شدن او از شما خواهد شد. 

شما با ابراز علاقه مداوم و پذیرفتن خواسته های خودآگاه یک نفر، نمیتوانید او را به خودتان علاقمند کنید ، بازگرداندن علاقه و گرمای عشق به یک رابطه به معنی برطرف کردن خواسته های ناخوآگاه طرف مقابل است که شاید حتی خودش هم از آنها اطلاعی نداشته باشد شاید هم قبلا به شما گفته ولی توجهی به آنها نداشته اید. 

عشق و علاقه کاملا ناخوآگاه و غیرارادی است بنابراین برای روشن شدنش باید به ناخودآگاه طرف مقابل دسترسی پیدا کنید.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------