آشنایی با انواع، فواید و عوارض ژل لوبریکانتکاربرد ژل لوبریکانت, طرز استفاده از ژل لوبریکانت, موارد مصرف ژل لوبریکانت

کاربرد ژل لوبریکانت

 

همه چیز درباره ژل لوبریکانت

دلیل اصلی دردی که زنان هنگام رابطه جنسی حس میکنند، خشکی و لغزنده نشدن کافی واژن است، در صورتی که مشکل خشکی واژن دارید یکی از ساده ترین راه کارها برای شما استفاده از ژل لوبریکانت است.

سلول های دیواره واژن هنگام تحریک جنسی، مایع روان کننده طبیعی ترشح میکنند که باعث لغزنده شدن دیواره واژن و حرکت بدون اصطکاک و روان هنگام دخول میشود.

 

ترشحات به اندازه مایع روان کننده واژن هنگام رابطه جنسی مهم ترین اصل برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش و بدون درد است، ولی در برخی موارد مثل بالا رفتن سن و یائسگی، عدم تحریک کافی جنسی ، استرس ، استفاده از برخی داروهای شیمیای ، شیر دهی ، کم آبی بدن یا سیگار کشیدن و استفاده از روش های شیمیایی پیشگیری از بارداری ترشحات واژن کم شده و به اصطلاح زن دچار خشکی واژن میشود. 

 

خشکی واژن سبب میشود دخول برای زنان دردناک و همراه با سوزش باشد و در نتیجه منجر به کاهش میل جنسی خانم ها میشود. 

 

اگر دچار چنین مشکلی شده اید باید بدانید که تنها نیستید، متخصصین برای رفع مشکل خشکی و  سوزش واژن، استفاده از ژل لوبریکانت ( به انگلیسی : lubricant gel ) را به زوجین توصیه می کنند. ژل لوبریکانت میتواند به صورت مصنوعی ترشحات واژن را شبیه سازی کرده و با کاهش اصطکاک هنگام دخول باعث شود که رابطه جنسی خوب و لذت بخشی را حتی در دوران یائسگی تجربه کنید.

 

ژل لوبریکانت جمع کننده, موارد استفاده ژل لوبریکانت, ژل لوبریکانت

انواع ژل لوبریکانت

 

انواع ژل لوبریکانت

ژل های لوبریکانت به طور کلی به سه دسته محلول در آب ، روغنی و سیلیکونی تقسیم میشوند که گاهی اوقات یک سری مواد دیگر با این ژل ها ترکیب میشود که خاصیت های دیگری اضافه بر روان کنندگی داشته باشند.

 

ژل لوبریکانت بر پایه آب : ژل لوبریکانت بر پایه آب برای افرادی که میخواهند با کاندوم رابطه داشته باشند یک گزینه مناسب است و باعث پارگی کاندوم نخواهد شد ، ژل لوبریکانت محلول در آب خاصیت ضد عفونی کننده و ضد حساسیت دارد و برای خانم هایی که تا به حال از لوبریکانت استفاده نکرده اند توصیه میشود. البته از آنجایی که ماندگاری این ژل کمتر از انواع روغنی است و به راحتی تمیز میشود ولی ممکن است هنگام رابطه نیاز به تجدید داشته باشید.  پزشکان هم برای معاینه سونوگرافی یا سونو واژینال یا مقعدی از ژل لوبریکانت محلول در آب استفاده میکنند. 

 

ژل لوبریکانت بر پایه روغن : ژل لوبریکانت بر پایه روغن حاوی ویتامین E ، روغن نارگیل و وازلین است و ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به ژل لوبریکانت بر پایه آب دارد. بسیاری از خانم ها نسبت به وازلین و روغن ویتامین E حساسیت دارند و از طرفی روغن نارگیل میتواند باعث به هم خوردن PH واژن شده و احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی واژن را افزایش دهد. از این رو توصیه میشود از این لوبریکانت ها برای رابطه واژنی استفاده نشود. از سویی لوبریکانت محلول در روغن باعث پارگی کاندوم خواهد شد. از لوبریکانت محلول در روغن میتوانید برای رابطه مقعدی استفاده کنید یا این که روغن های گیاهی طبیعی را جایگزین این لوبریکانت ها نمایید.

 

ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون : ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون نسبت به ژل های بر پایه آب ، غلظت و روان کنندگی و دوام بیشتری دارد و به راحتی تمیز نمیشوند و لایه ای نازک روی سطح مورد نظر ایجاد میکنند که میتواند محیطی مناسب برای رشد باکتری ها شود که احتمال عفونت را بالا میبرد. استتفاده از این ژل با سایر محصولات سیلیکونی توصیه نمیشود و میتواند باعث ایجاد واکنش شیمیایی شود ولی  میتوانید همزمان با کاندوم لاتکس از آن استفاده کنید.

 

لوبریکانت طبیعی : انواع روغن های گیاهی مثل روغن نارگیل را میتوانید به عنون لوبریکانت طبیعی استفاده کنید البته باید توجه داشته باشیدک احتمال پاره شدن کاندوم با این لوبریکانت ها زیاد است. 

 

موارد استفاده ژل لوبریکانت, ژل لوبریکانت, ژل لوبریکانت چیست

انواع ژل لوبریکانت ترکیبی

 

انواع ژل لوبریکانت ترکیبی

ژل لوبریکانت تاخیری : آقایونی که مشکل زودانزالی دارند میتوانند از ژل لوبریکانت تاخیری استفاده کنند، این ژل های ترکیبی علاوه بر خاصیت روان کنندگی با بنزوکائین ترکیب شده اند که به حل مشکل زودانزالی آقایان کمک کرده و باعث میشود بتوانند مدت زمان بیشتری رابطه دخولی داشته باشند.

 

برای این که واژن خانم دچار بی حسی و عدم ارگاسم نشود باید 10 – 15 دقیقه قبل از نزدیکی مقدار مناسب از این ژل را روی آلت تناسلی به مدت 1 دقیقه ماساژ دهید و پس از این که اثر خود را گذاشت، آلت را با آب سرد بشویید. در صورتی که از کاندوم  استفاده میکنید نیازی به شستن آلت ندارد. 

 

ژل لوبریکانت گرم کننده : استفاده از ژل لوبریکانت گرم کننده به زوجینی که دچار سرد مزاجی هستند توصیه میشود. قبل از نزدیکی مقدار مناسبی از ژل را روی نواحی داخلی و خارجی واژن و روی آلت مرد بمالید.

 

ژل لوبریکانت محرک بانوان : استفاده از ژل لوبریکانت محرک بانوان برای خانم هایی که سرد مزاجی دارند یا لذت کافی از رابطه نمیبرند یا مشکل ارگاسم نشدن دارند، توصیه میشود. استفاده از این ژل لذت جنسی را برای خانمها به طور محسوسی افزایش میدهد. 5 – 10 دقیقه قبل از دخول این ژل را به واژن بمالید.

 

ژل لوبریکانت تنگ کننده : ژل لوبریکانت تنگ کننده حاوی عصاره انار است که علاوه بر خاصیت روان کنندگی باعث جمع شدن و تنگ شدن واژن میشود و باید 10 دقیقه قبل از دخول به واژن مالیده شود. برای ماندگاری اثر تنگ کنندگی این ژل باید حداقل 6 ماه از آن استفاده کنید. 

 

ژل لوبریکانت حجم دهنده: ژل لوبریکانت حجم دهنده با موادی ترکیب شده که باعث افزایش گردش خون در بافت آلت شده و در نتیجه آلت هنگام نعوظ بزرگتر میشود. برای تاثیر مداوم و ماندگار این ژل حداقل باید یک دوره 6 ماهه از آن استفاده کنید. 5 دقیقه قبل از دخول مقدار کافی از این ژل را به آلت بکشید.

 

ژل لوبریکانت افزایش دهنده نعوظ : موادی که به ژل لوبریکانت افزایش دهنده نعوذ اضافه شده باعث میشود مدت زمان ایستایی نعوظ بیشتر شود. 5 دقیقه قبل از نزدیکی از این ژل استفاده کنید.

 

ژل لوبریکانت سفید کننده : از ژل لوبریکانت سفید کننده میتونید برای روشن شدن رنگ آلت تناسلی زن و مرد استفاده کنید و روی هر دو بمالید. مصرف 6 ماهه از این ژل میتواند منجر به روشن تر شدن رنگ آلت شود. 

 

ژل لوبریکانت ضد عفونی کننده : اگر واژن دچار عفونت قارچی شده است میتوانید هنگام رابطه از این ژل لوبریکانت ضد عفونی کننده به واژن بکشید.

 

آیا استفاده از ژل لوبریکانت مانع از بارداری میشود

احتمال این که ژل لوبریکانت مانع از بارداری شود زیاد است. اسیدیته اغلب لوبریکانت ها با اسپرم سازگار نیست و میتواند منجر به کشتن اسپرم شود. غلظت لوبریکانت ها حرکت را برای اسپرم سخت میکند و محتوای آب لوبریکانت میتواند توسط اسپرم جذب شود و به اسپرم آسیب برساند. 

 

اگر قصد بارداری دارید بهترین لوبریکانت برای شما معاشقه است.  زنان برای ترشح کافی روان کننده طبیعی واژن نیاز به 15 تا 20 دقیقه در آغوش کشیدن، بوسیدن و لمس شدن دارند.

اگر با وجود تمام این کارها هنوز هم دچار خشکی واژن بودید از انواع لوبریکانت های سازگار با باروری ( به انگلیسی : Fertility friendly  ) استفاده کنید.

 

ژل لوبریکانت, ژل لوبریکانت چیست, انواع ژل لوبریکانت

فواید ژل لوبریکانت

 

فواید استفاده از ژل لوبریکانت

از بین بردن خشکی واژن : مهم ترین دلیل استفاده از ژل لوبریکانت، خشکی واژن است که منجر به احساس درد هنگام نزدیکی میشود. استفاده از ژل لوبریکانت با مرطوب کردن واژن و ایجاد روان کنندگی درد ناشی از خشکی واژن هنگام دخول را از بین میبرد.

 

افزایش زمان رابطه جنسی : استفاده از ژل لوبریکانت باعث میشود خانم ها بدون احساس درد و ناراحتی بتوانند زمان بیشتری دخول را تحمل کنند و احتمال رسیدن به ارگاسم واژنی در آن ها افزایش پیدا خواهد کرد.

 

افزایش کیفیت رابطه جنسی : خشکی واژن و درد ناشی از آن باعث میشود که نتوانید پوزیشن های متفاوت را امتحان کنید ولی روان کنندگی این ژل ها به شما امکان میدهد کیفیت رابطه را بالا برده و انواع پوزیشن ها را امتحان کنید. 

 

آرامش روانی : استفاده از این ژل ها باعث میشود که استرس ایجاد درد و ناراحتی را نداشته باشید و از نظر روانی به آرامش مطلوبی برسید.

 

موارد استفاده ژل لوبریکانت, ژل لوبریکانت, ژل لوبریکانت چیست

عوارض ژل لوبریکانت

 

عوارض استفاده از ژل لوبریکانت

یکی از شایع ترین عوارض ژل لوبریکانت حساسیت است که میتواند باعث تنگی نفس ، خارش ، کهیر ، تورم گلو ، زبان و صورت شود که در صورت مشاهده این علایم باید فورا با پزشک مشورت کنید.

 

عفونت : استفاده از ژل های لوبریکانت روغنی و سلیکونی میتواند تعادل محیط واژن را به هم زده و احتمال بروز عفونت را افزایش دهد.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022