بورس، سرمایه ،صنعت ،اقتصاد,صرافیX

همه چیز درباره خود ارضایی در زنان راه درمان خودارضایی در زنان,خودارضایی زنان, خود ارضایی چیست

خودارضایی زنان

 

مضرات و عوارض خود ارضایی زنان

خود ارضایی در بین زنان هم به فور یافت می شود، منتهی زنان حتی با دوست های نزدیک خود هم کمتر در مورد این عمل حرف می زنند. افرادی که خود ارضایی را تجربه می کنند تنها برای مدت کوتاهی حس رضایت و آسودگی دارند و بعد همه چیز برعکس می شود مثبت ها منفی و خوب ها بد می شوند.

خود ارضایی چیست؟

خود ارضایی در زنان به صورت تحریک آلت تناسلی تا حدی انجام می شود که به ارگاسم ختم شود. این رفتار در بین زنان و مردان طبیعی است و قسمتی از فرآیند گذار از بچگی به بزرگسالی است. هر چند لفظ خود ارضایی بیشتر تصور انجام آن به وسیله مردان را بخاطر می آورد، ولی زنان هم از آن مستثنی نیستند.

 

خود ارضایی در اسلام

همان طور که می دانید خود ارضایی ( Masturbation) یک گناه است ولی باید بدانید که این مسأله تنها در بین مسلمانان مطرح نمی شود و کشورهایی با ادیان غیر از اسلام هم بسیار از دید علمی با این رفتار مخالف هستند.

 

این گناه مستقیماً با جسم شما رابطه دارد و به همین علت روح شما را مورد حمله قرار می دهد. پشیمانی و احساس بعد از خود ارضایی زن و مرد ندارد و عملی کاملا حرام است.

 

راه درمان خودارضایی در زنان, خودارضایی زنان, خود ارضایی چیست

خود ارضایی چیست

 

علل خود ارضایی در زنان

- هنگامی که دختران به بلوغ رسیده و به رابطه ی جنسی دسترسی ندارند به خود خود ارضایی رو می آورند.

 

- خود ارضایی دائم در خانم های مجرد دیده نمی شود، هنگامی که همسر دردسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم احتیاج های جنسی خود را با خود ارضایی رفع نماید. یکی از دلایل مهم خود ارضایی در خانم های متاهل عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است. این امر مسأله ای است که درسنین مختلف و جوامع مختلف رخ می دهد.

 

- یکی ديگر از دلایل خود ارضایی در زنان این است که در بعضی موارد زنان رفع شدن و یا تخفیف بعضی از مشکلات خود را به عمل خود ارضایی نسبت میدهند ، به طورمثال می گویند که خود ارضایی سردرد میگرنی آنها را تسکین یا کاهش میدهد.

 

علائم اعتیاد به خود ارضایی عبارتند از

- سبب ناراحتی و پریشانی در زندگی شما شده است.

 

- برای رهایی از اضطراب و استرس زندگی روزانه، به دفعات در طول روز اقدام به خود ارضایی می کنید.

 

- خود ارضایی را به روابط جنسی با همسر ترجیح می دهید.

 

- ناتوانی در تحریک به شیوه های معمول باعث نارضایتی جنسی، افت کیفیت رابطه جنسی و سرد شدن زندگی شما شده است.

 

- به دفعات به خود اسیب زده اید و دچار عفونت شده اید.

 

- گوشه گیری و ماندن در اتاق را به بودن در کنار افراد ترجیح می دهید.

 

- برای یافتن مکان خلوت بیقرار هستید.

 

- به علت صرف زمان زیاد برای تماشای محتوای جنسی و جست و جو برای آن، از فعالیت های روزمره، اجتماعی و شخصی خویش بازمانده اید.

 

- دایماً حس احتیاج به خود ارضایی دارید

 

راه درمان خودارضایی در زنان, خودارضایی زنان, خود ارضایی چیست

خود ارضایی در زنان

 

روش های خودارضایی در زنان

روش های خود ارضایی در دختر با مردان متفاوت بوده و هر کدام شیوه خاصی را برای به ارگاسم رسیدن انتخاب می کنند. روش های خودارضایی در زنان بیش از مردان بوده است.

 

مضرات خودارضایی زنان

بروز مشکلات جنسی در آینده

خود ارضایی سالم وجود ندارد چنانچه شما از آن گروه افرادی هستید که این عمل را همیشه در یک حالت خاص و در دفعات زیاد انجام می دهید، مسئله نگران کننده تر می شود چرا‌که اگر بعدا در شرایط دیگری قرار بگیرید نمی توانید برانگیخته شده و به ارگاسم برسید.

 

در واقع بسياري از زنان و دخترانی که عادت به خودارضایی دارند در رابطه جنسی با همسر خود دچار مشکلاتی میشوند که لذت جنسی واقعی را از آنها می گیرد. البته این مسأله به معنای فاجعه نیست بلکه با دریافت مشاوره جنسی میتوانید عادتتان را تغيير داده و مسأله را حل کنید.

 

ناتوانی جسمی

خود ارضایی میتواند باعث ضعف، خستگی، ناتوانی در انجام امور روزمره شود. میل جنسی هر فرد متفاوت است، ولی بطور کلی خود ارضایی هر روزه و بی اندازه انرژی و زمان زيادي از فرد می گیرد و این میتواند روی توان بدنی وی تأثير منفی بگذارید.

 

ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل دربرابر مسایل

یکی از عارضه های خود ارضایی ضعف اعصاب و کاهش یافتن قدرت تحمل دربرابر مسایل است. شخص خودارضا نسبت به کوچک‏ترین محرک محیطی حساس است، کم حوصله  و زود رنج است و به سرعت از کوره در می ‏رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و… حساسیت فوق‏ العاده دارد. این اعصاب ضعیفی دارند و خيلي زود دربرابر مسایل عکس العمل نشان داده و پرخاشگری می کنند.

 

در اثر خودارضایی و تحریک زیاد هیپوتالاموس اسیب می‏بیند و به علت این آسیب ها مغز و مراکز حساس ديگر دچار کاهش جریان می‏ شوند. خودارضایی ‏های مکرر، باعث ضعف قوای شهوانی و بی رمق و بی جان شدن و اختلال مرکز عصبی و ضعف می شود. از علایم نشان دهنده ضعف و اختلال اعصاب میتوان به اختلال قوای بینایی، شنوایی مانند صدای زنگ در گوش و وز وز کردن و… نام برد.

 

افسردگی و اضطراب به میزان بالا

از اثرات روحی خود ارضایی میتوان به افسردگی و اضطراب به ميزان بالا اشاره کرد. افرادی که خود ارضایی می کنند، دچار استرس، اضطراب و دلواپسی هستند و مرتب با خود درگیر هستند و نمی‏ توانند با خود کنار بیایند. این اشخاص معمولاً افکار آشفته، وسواس فکری، بی تعادلی ، درهم ریختگی فکری داشته و لحظه ای ارام و قرار ندارند و دائم به علت ارتکاب گناه خود را سرزنش و تحقیر می کنند.

 

اسیب به بکارت

حفظ بکارت در جامعه ما برای بسياري از اشخاص اهمیت دارد و از دست دادن آن میتواند فرصت های ازدواج بسياري از دختران را محدود کند. از همین رو خودارضایی در دختران معمولاً با ترس از دست دادن پرده بکارت همراه می شود. همراه شدن نگرانی با عمل جنسی میتواند سبب شود که در این زمینه شرطی شوید و بعد ها در رابطه جنسی با وجود ازادی عمل همواره سطحی از تنش و ناراحتی بی دلیل را تجربه کنید.

 

اعتیاد به خودارضایی

امروزه متخصصان بر این باورند که علاوه بر مواد مخدر برخی رفتارهای تولید کننده لذت نیز می توانند منجر به حالت های اعتیادی شوند و باید در مورد آن ها آگاهی بخشی بیشتری صورت بگیرد. اعتیاد به خودارضایی یکی از این موارد است که جدیدا مورد توجه متخصصان قرار گرفته است.

 

افرادی که دچار این مشکل هستند معمولا مشغولیت ذهنی زیادی در مورد خودارضایی دارند. برای رهایی از تنش های روزمره دائما به این کار پناه می آورند و در صورت انجام ندادن آن احساس فشار و اجبار خاصی را تجربه می کنند که می تواند جنبه های مختلف زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار داده و مختل نماید. در این شرایط روانشناسان با به کارگیری روش های درمانی مختلف به شما کمک می کنند تا این رفتار را کنار بگذارید و آن را ترک نمایید.

 

راه درمان خودارضایی در زنان, خودارضایی زنان, خود ارضایی چیست

مضرات خودارضایی زنان

 

ديگر عارضه های خود ارضایی دختران و زنان

- اسیب روحی و اجتماعی از عارضه های خود ارضایی دختر

- درد در استخوانها و کمر از عارضه های خود ارضایی دختران

- ضعف در چشمها و بینایی از عارضه های خود ارضایی دختران و زنان

- بیمار شدن پی در پی از عارضه های خود ارضایی زن

- آسیبهای جنسی و احتمال نازایی از عوارض خود ارضایی زن

- ضیف شدن اعصاب از عارضه های خود ارضایی دختران و زنان

- کم شدن حافظه از عارضه های خود ارضایی زنان

- اضطراب و دلهره ی شدید از خود ارضایی دختران و زنان

 

 

راه درمان خودارضایی

ترک خودارضایی و درمان خودارضایی به آسانی خاموش کردن یک چراغ نیست. بلکه یک فرایندی است که نیازمند تعهد است و امکان دارد شما در مرحله های گوناگون دچار برگشت یا اشتباه بشوید.

 

مهم این است که بر تصمیم و تعهد خود باقی بمانید و در هر نقطه دوباره شروع کنید. بنابراین برای ترک خودارضایی نخستین قدم تصمیم گیری است. شما باید تصمیم بگیرید این کار را کنار بگذارید. هنگامی که این تصمیم را گرفتید، مشکل تا حد زيادي برطرف شده است. این تصمیم گیری باید فراتر از یک امید یا ارزو باشد، باید واقعا یک تصمیم باشد.

 

به یاد داشته باشید شما انسان هستید، انسان دچار اشتباه می شود و دارای تمایلات جنسی است. هیچ یک از این چیزها شما را به یک آدم بد تبدیل نمی کند. خودتان را ببخشید و به یاد داشته باشید که شما بزرگ تر از مشکلتان هستید.

 

چنانچه شما دائم در حال تنبیه و سرزنش کردن خویش برای انجام خودارضایی هستید، همچنان در حال فکر کردن به این مسأله به صورت تمام وقت هستید. به جای سرزنش کردن ، به این فکر کنید که این موضوع یک مسئله است و شما تصمیم دارید که برای آن راهکاری پیدا کنید.

 

- هر چیزی که شما را برای خودارضایی وسوسه می کند، حذف کنید. چنانچه شما عکس یا فیلم های تحریک کننده دارید باید دسترسی به آن ها را برای خود دشوار کنید. به عنوان مثال اگر در کامپیوتر یا موبایل خود عکس های، فیلم ها یا نشانی سایت های تحریک کننده را دارید، آن ها را حذف کنید.

 

- اگر در زمان های خاصی بیشتر وسوسه به خودارضایی می شوید، برای آن هنگام برنامه ای را تنظیم کنید. به عنوان مثال چنانچه در آخر شب بیشتر وسوسه به خودارضایی می شوید، تا هنگامی که شدیداً خواب‌الود نشده اید به اتاق خواب و تختخواب خود نروید. تلاش کنید با دیدن تلویزیون، کتاب و مجله خواندن یا انجام کارهای مورد علاقه، خودتان را سرگرم کنید.

 

- زمان بیشتری را در کنار دوستانتان صرف کنید. افزایش ارتباطات با دوستان و نزدیکان، شرکت در دوره ها و جلسات عمومی و رفتن به پارک برای پیاده روی از راههای پرکردن تنهایی و ترک خودارضایی است.

 

- زندگیتان را با فعالیت های گوناگون پر کنید. هیجان کارهای گوناگون میتواند جایگزین تمایل به خودارضایی شود و سبب شود تا در نوبت بعدی که دچار وسوسه خودارضایی می شوید، روشی برای پرت کردن حواس خود داشته باشید.

 

- فعالیت های هنری مثل نقاشی، موسیقی و نمایش تا حد زيادي به تغيير مسیر تمایلات جنسی و ترک خودارضایی و نیز قرار گرفتن در مسیر خلاقیت و سازندگی کمک کننده هستند.

 

- ورزش مورد علاقه خود را پیدا کنید و آنرا پیگیری کنید. ورزش کنید تا انرژی شما تخلیه شود.

 

- خودتان را سرگرم کنید. خلاقیت، ثبت نام در کلاس های مختلف و پر کردن اوقات فراغت مؤثر است.

 

- کارهای داوطلبانه و خیریه انجام دهید. انرژی خود را در راه کمک به مردمی اختصاص دهید که نیازمند کمک شما هستند. عضویت و فعالیت در گروه ها و انجمن های مردم نهاد و خیریه علاوه بر این که در شما احساس مفید بودن ایجاد می کند، سبب می شود در محیط اجتماعی قرار بگیرید و دوست های زيادي پیدا کنید.

 

- یک سیستم پاداش برای خود طراحی کنید. بطور مثال با خودتان قرارداد بگذارید تا در ازای هر روزی که در آن خودارضایی نکردید، مبلغی را در یک صندوق بیندازید و در آخر هفته با پول آن چیزی را که دوست دارید برای خود بخرید. این شیوه کمک زيادي به ترک خودارضایی می کند.

 

- چنانچه با دوستانی رابطه دارید که آن ها هم عادت به خودارضایی دارند ارتباطتان را با آن ها کم تر کنید.

 

- زیاد در آیینه خود را نگاه نکنید و دیدن خودتان را تنها محدود به نظافت و مرتب کردن در حد معمول کنید.

 

- لباس‌های تنگ نپوشید، از لباس زیرهای آزادتر استفاده کنید و برهنه نخوابید.

 

- ذهن خود را به مطالب موثر و اموزنده درگیر کنید. فهرستی از کتاب ها، مجلات و سایت های مورد علاقه خود تهیه کنید و آن ها را دردسترس خود قرار دهید. در هرروز زمانی را به مطالعه کتاب ها، مجلات و رمان های موردعلاقه تان اختصاص دهید. رمان به شما کمک می کند در طول روز به داستان آن فکر کنید و از تمرکز بر روی موضوع های محرک دور بمانید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------