درمان زود انزالی یا سستی کمر به زبان ساده!خداحافظی با زود انزالی, درمان زود انزالی با حنا, جبران خالی شدن کمر

درمان زود انزالی

 

خداحافظی با زودانزالی

زود انزالی یکی از مشکلات متداول در رابطه جنسی اشخاص است. بعضی فکر می‌کنند دچار زود انزالی هستند و خودشان یا شریکشان از این مسئله شکایت می‌کنند. برای این منظور داروهایی در بازار وجود دارند که با استفاده از آن‌ها دچار عوارض ناخواسته و گاه اعتیاد می‌شوید. ولی آیا با شیوه های دیگر جهت درمان انزال زودرس آشنا هستید؟ در ادامه به راهکارهایی برای درمان زود انزالی پرداخته‌ایم.

زودانزالی چیست ؟

انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که پیش از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان خیلی کـمـی بعد از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل شخص انـجـام گیـرد. به عبارتی زود انزالی به وضعیتی گفته میشود که مرد پس از تحریک و نعوظ کامل بالافاصله پس از آغاز نزدیکی جنسی و دخول به ارگاسم و انزال می رسد و توانایی ارضای جنسی همسر خود را از دست می دهد .

 

علت زودانزالی 

استرس و اضطراب: اصلی ترین دلیل زود انزالی وجود استرس و شرایط روحی روانی است که دلیل ۹۰ درصد موارد می باشد .

 

فاصله زیاد میان نزدیکی ها: چنانچه فاصله نزدیکی ها از هم زیاد شود میزان زودانزالی بیشتر میشود. چنانچه توجه در انجام رابطه بیشتر شود ، میزان زود انزالی بیشتر می شود .

 

خستگی و کم خوابی: بی خوابی و خستگی میتواند با به وجود آوردن تنشهای روحی روانی زودانزالی را شدید کند .

 

شناخت کم جنس مخالف: انجام تحریک جنسی پیش از دخول سبب بهتر شدن حس جنسی در شریک جنسی شده و به ارگاسم رسیدن او کمک می کند .

 

مصرف غذاهای نامناسب: استفاده از فست فود سبب زودانزالی می شود .

عجله در برقراری رابطه

 

خداحافظی با زود انزالی, درمان زود انزالی با حنا, جبران خالی شدن کمر

درمان دائمی سستی کمر

 

انواع شیوه های درمانی برای زود انزالی

مهم ترین شیوه هایی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد از این قرارند:

روان درمانی برای درمان زودانزالی:

در این شیوه درمانی پزشکان سعی می کنند که دلایل روانی این مشکل را ریشه یابی کرده با روش های درمانی ویژه ای به درمان آن بپردازند.

 

دارو درمانی برای درمان زودانزالی:

از دیگر شیوه های درمانی که به نوعی روش مکمل به حساب می آید دارو درمانی است که پزشکان سعی می کنند با تجویز دارو هایی به بهتر شدن وضعیت انزال در مردان بپردازند.

 

استفاده از دستگاه آر تی ام اس:

در این شیوه با بکارگیری دستگاه تحریک مغز آر تی ام اس زمان انزال را زیاد می کنند.

 

خداحافظی با زود انزالی, درمان زود انزالی با حنا, جبران خالی شدن کمر

علت زود انزالی در مردان مجرد

 

درمان دارویی زودانزالی:

اثر داروها در درمان زود انزالی به‌ صورت قطعی تأیید نشده است، ولی بعضی دارو‌ها، کرم‌ها و اسپری‌های بی‌حسی امکان دارد به برطرف کردن زود انزالی کمک کنند.

 

معلوم شده است کسانی که داروهای ضدافسردگی استفاده می‌کنند در رابطه جنسی دیرتر ارضا می‌شوند. بعضی پزشکان از داروهایی مثل فلوکستین، پاروکستین، سرترالین، کلومیپرامین و ترامادول (که سطح سروتونین در بدن را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند) برای درمان زود انزالی استفاده می‌کنند. پزشک امکان دارد استفاده از داروهای آلفا‌بلاکر‌ را هم تجویز کند. این داروها بسته به تجویز پزشک امکان دارد روزانه یا تنها قبل از رابطه جنسی استفاده شوند. معلوم نیست بهترین زمان مصرف دارو چه زمان است. بیشتر پزشکان ۲ تا ۶ ساعت قبل از رابطه را مناسب می‌دانند. با قطع دارو امکان دارد مجددا دچار زود انزالی شوید. بیشترِ مردان این داروها را برای طولانی‌مدت استفاده می‌کنند.

 

اثر ورزش بر زود انزالی

حرکات ورزشی روزانه علاوه بر منافع دیگر برای جلوگیری و درمان زود انزالی مفید هستند. تمرکز اصلی در نرمش‌ها و ورزش‌های روزانه تحت فشار قرار دادن عضلات بخش تحتانی است. از آنجایی که اندام شکمی نقش بسیار مهمی در رابطه جنسی بازی می‌کند، نرمش‌های تقویت عضلات شکمی را بیشتر متخصصان سفارش می­کنند.

 

رفتاردرمانی

در رفتار درمانی، درمانگران سعی می کنند با ارائه راه حل هایی که در حوزه رفتار درمانی داده می شود بتوانند رفتار جنسی مردان را بهتر میکنند. همه این راه ها کمک می کند که مردان رفتار جنسی صحیحی داشته باشند و انزال در بهترین زمان اتفاق بیفتد.

 

رفتاردرمانی با استفاده از تمرین‌های گوناگون، به تأخیر انزال کمک می‌کند. هدف رفتاردرمانی پرورش بدن برای رهایی از زود انزالی است. این تمرین‌ها مفیدند؛ ولی امکان دارد تاثیر ماندگاری نداشته نباشند. ۲ تمرین متداول در این شیوه، استفاده از فشار و شیوه توقف ـ آغاز است.

 

استفاده از فشار

در این تمرین، شما یا شریکتان آلت تناسلی را تحریک می‌کنید تا به مرز انزال برسید. آنگاه سر آلت را قدری محکم فشار می‌دهید تا مقداری از حالت نعوظ خارج شود. هدف این است که احساسی را که به ارضای شما پایان می پذیرد بشناسید. با تکرار، این احساس و در نتیجه موقع انزالتان را شناسایی می‌کنید. این تمرین کمک می‌کند زمان ارضا را مدیریت کنید و آن را به تأخیر بیندازید.

 

روش توقف‌ ـ ‌شروع

مثل شیوه قبل، آلت تناسلی را تحریک می‌کنید تا به مرز انزال برسید. دست از تحریک بکشید تا میل به ارضاشدن فروکش کند. بعد از اینکه توانستید خودتان را کنترل کنید، تحریک آلت تناسلی را مجددا آغاز و تمرین را تکرار کنید. تمرین را ۳ بار تکرار و در مرتبه ۴ اجازه دهید انزال اتفاق می افتد. این تمرین را ۳ بار در هفته انجام دهید تا وقتی‌که بتوانید انزال را خودتان کنترل کنید.

 

خداحافظی با زود انزالی, درمان زود انزالی با حنا, جبران خالی شدن کمر

جلوگیری از زود انزالی فوری

 

درمان های خانگی زودانزالی

تغییرات رژیم غذایی و اثر آن بر درمان زود انزالی

طبق تحقیقات، منیزیم هم در کنار روی در سلامت جنسی شما نقش دارد و می‌تواند در انزال زودرس نقش داشته باشد. گنجاندن مواد غذایی سرشار از روی و منیزیم در رژیم غذایی، امکان دارد به افزایش زمان رسیدن به انزال کمک کند. این غذاها عبارتند از:

 

صدف خوراکی،دانه کدو تنبل،دانه‌های سویا،ماست،اسفناج،غلات جوانه گندم،بادام‌ها،لوبیا قرمز،نخود،دانه کنجد،گوشت گاو و بره،شکلات تلخ،سیر،نخود فرنگی

 

داروهای گیاهی برای درمان زودانزالی

هسته انبه، هسته عناب، هسته تمبر هندی از بهترین داروهای درمان سستی کمر و زودانزالی هستند. همینطور می توانید دو بار در روز دم کرده گل میخک بخورید. خوردن عسل و همینطور استفاده روزانه سیر نیز می تواند به درمان سستی کمر کمک کند. (بیشتر بخوانید: درمان زود انزالی با گیاهان دارویی)

 

روش استفاده از حنا برای درمان زود انزالی

حنا به علت داشتن خواص ضدعفونی‌کنندگی و ضخامت بخشی به بافت‌ها برای درمان زود انزالی از نگاه طب سنتی بسیار دارای اهمیت است.

 

حنا با افزایش دادن ضخامت پوست سبب می‌شود تا مقدار تحریکات در ناحیه تناسلی کم‌تر شده و شخص مدت‌زمان بیشتری را به رابطه بپردازد.

 

با کمک حنا باید آلت تناسلی را ماساژ داده تا به بهترشدن دست‌یابید.

 

درمان زود انزالی با حنا شیوه استفاده از حنا برای درمان زود انزالی

 

مراحل استفاده از حنا برای درمان زود انزالی:

نخست آلت را با آب و صابون تمیز کنید. دو قاشق مرباخوری حنا را که در آب خیس کرده اید را روی آلت بگذارید.

 

البته بهتر است آلت در وضعیت نعوظ باشد، به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ داده و با آب ولرم اندام را بشویید.

 

خداحافظی با زود انزالی, درمان زود انزالی با حنا, جبران خالی شدن کمر

درمان زود انزالی با حنا

 

شیوه درمان زود انزالی با حنا همراه با نکات مهم

استفاده از این شیوه احتیاج به زمان دارد با تکرار این شیوه می‌توان باعث بهترشدن زود انزالی شد.استفاده از حنا باعث تغییر رنگ آلت تناسلی می‌شود و امکان دارد مورد پسند زوجین نباشد.

 

انزال به‌صورت طبیعی با تولید سرتونین بدن کنترل می‌شود هرچقدر این ماده در مغز بیشتر ترشح شود شخص دیرتر به انزال می‌رسد. مشکلات عصبی و افسردگی و انرژی‌های منفی کاهش سرتونین در مغز را به همراه دارد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------